Sabiedriskā transporta jaunumi

Vienkāršākā, ātrākā un modernākā zonu tarifu sistēma no 1.aprīļa darbosies elektrovilcienu kustības zonā un posmā līdz Siguldai – maršrutos, kur šobrīd pārvietojas ap 90% A/S „Pasažieru vilciens” pārvadāto pasažieru.

Maršruti Rīga–Skulte, Rīga–Sigulda un Rīga–Jelgava tiks sadalīti 3 zonās, maršrutā Rīga–Tukums būs 4 zonas un maršrutā Rīga–Aizkraukle – 5 zonas. Lai nepieļautu krasas braukšanas maksas izmaiņas, pārvietojoties starp blakus esošajām zonām, tiks ieviestas divu veidu starpzonas.

Pasažieri iegūs vienkāršu, intuitīvi saprotamu un viegli lietojamu biļešu sistēmu, savukārt uzņēmums iegūs tehnoloģiski atvērtu, utilitāru biļešu tirdzniecības sistēmu, kas ļaus ne tikai ietaupīt biļešu tirdzniecībai patērētos līdzekļus, bet arī ātri un bez papildu izmaksām paplašināt biļešu veidus, lojalitātes programmas, kā arī ļaus dažādot biļešu tirdzniecības kanālus.

Piemērojot zonu tarifu konkrētos posmos,mainīsies braukšanas maksa. Aptuveni 8% pasažieru braukšanas maksas izmaiņas neskars, pārējiem gaidāms neliels braukšanas maksas samazinājums vai pieaugums. Pēc pārejas uz zonu tarifiem A/S „Pasažieru vilciens” biļešu ieņēmumi samazināsies par 1,5%, ko plānojam kompensēt ar pasažierus skaita piegumu.

Paralēli zonu tarifiem no 1.aprīļa pasažieru ērtībām tiks piedāvāti jauni biļešu veidi –dienas biļete, kā arī 3, 4 un 5 dienu biļetes, kas dažādās kombinācijās ļaus izvēlēties pasažiera vajadzībām un vēlmēm atbilstošāko dienu skaitu.

Zonu tarifu sistēmas ieviešana tiek realizēta saskaņā ar uzņēmuma atjaunoto stratēģiju un ir vērsta uz piedāvāto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu un pakāpenisku pārvadāto pasažieru skaita palielināšanu.

Zonu tarifu sistēmas ieviešana ļaus turpināt pilnveidot klientu apkalpošanas kvalitāti un realizēt pasažieru interesēm atbilstošus uzlabojumus. Saskaņā ar uzņēmuma plāniem jau aprīlī konduktori tiks apgādāti ar mobiliem multifunkcionāliem kases aparātiem, un turpmāk vairs nebūs nepieciešamības vilcienā nepieciešamība vilcienā iegādātās biļetes izrakstīt ar roku. Vasarā pasažieriem tiks piedāvātas iespējas iegādāties biļetes internetā un mobilo ierīču aplikācijās, un līdz gada beigām noslogotākajās stacijās uzstādīsim pašapkalpošanās biļešu tirdzniecības automātus. Tāpat gada beigām piedāvāsim iespēju vilcienos par braucienu norēķināties ar bankas kartēm, tai skaitā bezkontakta kartēm.

Zonu tarifu apraksts, braukšanas maksa konkrētos posmos un cita noderīga informācija būs pieejama visās stacijās un pieturas punktos, mūsu jaunajā mājas lapā www.pv.lv, mobilajās aplikācijās, Rīgas Centrālās stacijas Klientu apkalpošanas centrā, kā arī zvanot pa bezmaksas dzelzceļa uzziņu tālruni 80001181 un A/S „Pasažieru vilciens” kontos sociālajos tīkos Facebook un Twiter.

 

Egons Ālers
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs 
Tel. 67233328
Mob.t. 29455472
E-pasts: egons.alers PIE pv PUNKTS lv

 

14.03.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031