VPR jaunumi

17. septembrī vidzemnieki pulcējās Cēsīs, lai svinīgi atklātu EUROPE DIRECT Vidzeme un piedalītos dažādās vērtīgās aktivitātēs, apmeklējot lekciju, tīklojoties un pārbaudot savas zināšanas, kā arī diskutējot par dažādām Eiropas iniciatīvām, aktualitātēm un prioritātēm. Atklāšanu ar savu dalību pagodināja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā delegācija ar tās vadītāju Zani Petri un Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis. Viesus ar svinīgām uzrunām sagaidīja Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede un Attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.

“Vidzemes plānošanas reģions savu darbību balsta attīstības plānošanas dokumentos, kas tiek veidoti saskaņā ar nacionāla un starptautiska mēroga plānošanas dokumentiem. Jau gadiem, īstenojot vairāk nekā 50 dažādus Eiropas teritoriālās sadarbības pārrobežu programmu projektus, esam pārliecinājušies, cik ļoti būtiski ir vest tuvāk Eiropas dienas kārtību reģionālā un lokālā mērogā. Parādīt aktuālo valstīs, no kurām varam mācīties, pārņemot dažādas labās prakses, ieviešot tās un esot daļai no Eiropas. Tieši sabiedrības iesaiste un informēšana nākamo piecu gadu garumā ir viens no EUROPE DIRECT Vidzeme galvenajiem uzdevumiem,” uzsvēra Kalniņa-Priede. 

Lai sekmētu iedzīvotāju medijpratību, komunikācijas zinātnes doktore, medijpratības eksperte un pasniedzēja Klinta Ločmele tika aicināta vadīt izglītojošu lekciju “Kā atlasīt informāciju dezinformācijas laikmetā?”. Lekcijas klausītāji tika iepazīstināti ar vadlīnijām informatīvā satura izvērtēšanai, kā arī dažādiem veidiem, kā, izmantojot dezinformācijas metodes, piemēram, saīsinot un mainot ziņu aģentūru publicētos virsrakstus, izmantojot viltus profilus, kā arī rediģējot attēlus un video materiālu, tiek izplatīta maldinoša informācija. Lekcija sniedza padziļinātu ieskatu objektīva satura atlasīšanā un bija īpaši vērtīga ikvienam, kurš ikdienā darbojas ar informatīvā satura publicēšanu.

Visa pasākuma laikā darbojās arī EUROPE DIRECT Vidzeme informatīvā telts, kurā ikviens interesents varēja iepazīties ar centra pārstāvjiem, diskutēt par dažādām aktualitātēm, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību un tās Zaļo kursu, izmantojot vietni https://manaeiropa.esmaja.lv/ . Īpaši aktīvi āra aktivitātēs iesaistījās bērni, kuri ar lielformāta puzles palīdzību varēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas ģeogrāfiju.

Kopš maija sākuma Vidzemes plānošanas reģions kļuvis par vienu no 7 jaunajiem EUROPE DIRECT centriem Latvijā, ar filiālēm Cēsīs un Valmierā. EUROPE DIRECT centri palīdz tuvināt Eiropu iedzīvotājiem, veicinot debates par norisēm ES un par ES nākotni. Centri atbild uz jautājumiem par ES politiku, programmām un prioritātēm. Centru darbinieki sadarbojas ar iedzīvotājiem visā Latvijā un iedzīvotāju atsauksmes un ierosinājumus nodod ES iestādēm.

Kontaktinformācija saziņai:
ED Vidzeme vadītāja Maija Rieksta,
tālr. +371 26 099 521;
e-pasts: maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv vai eiropassavieniba PIE vidzeme PUNKTS lv

Mājas lapa: http://www.vidzeme.lv/lv/europe_direct_vidzeme
Facebook konts: https://www.facebook.com/EuropeDirectVidzeme

Bezmaksas tālrunis saziņai ar EUROPE DIRECT centru (Briselē): 00800 67891011 (tikai no fiksētās tālruņa līnijas).

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Europe Direct Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.


21.09.2021

Notikumi

«Oktobris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31