VPR jaunumi

Neilgi pirms Jāņiem, no 13. līdz 16. jūnijam, Polijas ostas pilsētā Gdaņskā risinājās 44. starptautiskās Hanzas dienas ar devīzi “Pārmaiņas sākas šeit”. Turp, lai tradicionālajā Hanzas izstādē–gadatirgū iepazīstinātu ar Vidzemes tūrisma piedāvājumu, devās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR), Cēsu, Limbažu un Straupes pārstāvji. Viņi aicināja apskatīt Vidzemi, tās skaistās Hanzas pilsētas un popularizēja pārrobežu tūrisma ceļu “Via Hanseatica”.

Daudzās Hanzas pilsētu teltis un namiņus izstādē-gadatirgū apmeklēja ne tikai Gdaņskā dzīvojošie, bet arī citu Polijas pilsētu iedzīvotāji. Ciemiņu vidū bija arī daudz tūristu no Hanzas pilsētām visā Eiropā, it īpaši Vācijas. Daži bija pārvarējuši vēl lielāku attālumu, ieradušies no citiem kontinentiem – Austrālijas un Ziemeļamerikas.

44. starptautiskās Hanzas dienas Gdaņskā. No kreisās: Lielstraupes pils tūrisma informācijas speciāliste Rudīte Vasile, VPR sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Kaķe un VPR tūrisma eksperte, “Via Hanseatica” koordinatore Latvijā Ilze Liepa

Pie mazākās Hanzas pilsētas – Straupes namiņa pulcējās daudz interesentu. Viņi vēlējās uzzināt vairāk par šo īpašo vietu no Lielstraupes pils tūrisma informācijas speciālistes Rudītes Vasiles, nogaršot vietējos gardumus. Apmeklētāji smēlās idejas un uzklausīja ieteikumus, ko apskatīt Vidzemē un tūrisma ceļā “Via Hanseatica”. Informāciju sniedza VPR pārstāves Ilze Liepa un Zane Kaķe.

Sarunas ar Hanzas dienu apmeklētājiem ļāva secināt, ka Latvija daudziem ir zināma  – viņi ir bijuši Rīgā un Jūrmalā. Viesi apkopoja idejas iedvesmojošiem ceļojumiem vasaras atvaļinājumu laikā vai plānoja maršrutus garākiem ceļojumiem visās trīs Baltijas valstīs, tāpēc bija svarīgi viņos raisīt interesi par ciemošanos Vidzemē. Apmeklētāji pievērsa uzmanību kultūrvēsturiskajām vietām, dabas retumiem, apskates objektiem ģimenēm ar bērniem, gardēžiem nozīmīgajām pieturvietām. Viņi uzdeva jautājumus par apmešanās vietām ar kemperiem un teltīm, ceļošanu ar sabiedrisko transportu, gribēja uzzināt  labāko un lētāko veidu nokļūšanai Latvijā. Piemēram, Gdaņsku ar Rīgu šobrīd savieno tiešais aviolidojums. Tas ir labs priekšnoteikums, lai Latvijā sastaptu arvien vairāk ceļotāju no Gdaņskas un apkārtnes.

44. starptautiskās Hanzas dienas Gdaņskā

Daudzveidīgo atpūtas un tūrisma iespēju piedāvājumu Vidzemē labi papildināja arī VPR un sadarbības partneru sagatavotā “Via Hanseatica” tūrisma karte “Rīga – Tartu” poļu valodā. Tajā ir apvienoti 69 interesantākie apskates objekti plašā teritorijā – gan Vidzemē, gan Igaunijas dienvidaustrumos. Izdevums bija saistošs daudziem apmeklētājiem un viņi novērtēja iespēju uzzināt vairāk par apskates vietām abu valstu teritorijā savā dzimtajā valodā. Starp viņiem bija cilvēki, kurus interesēja iespēja, dodoties pa “Via Hanseatica” ceļu, nokļūt Eiropas kultūras galvaspilsētā Tartu 2024.

Vidzemes un tūrisma maršruta "Via Hanseatica" piedāvājums 44. starptautiskajās Hanzas dienās Gdaņskā

Hanzas dienu apmeklētāju ieinteresētība ļauj cerēt, ka jau pavisam drīz Vidzemē varētu viesoties vairāk viesu no Polijas.

Par VIA HANSEATICA

Tūrisma maršruts “Via Hanseatica” ir pārrobežu tūrisma maršruts, kas savieno Igauniju un Latviju. Tā uzturēšanā Latvijas teritorijā sadarbojas Cēsu, Limbažu, Siguldas, Smiltenes un Valmieras novadu pašvaldības un Vidzemes plānošanas reģions.

_____

Jautājumiem: Ilze Liepa, Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte un “Via Hanseatica” koordinatore Latvijā, ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

.

03.07.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031