Arhīva kalendārs

« June 2019 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Jūlijā un augustā projekta "Zem ozola kuplajiem zariem… zaļumsvētku vietas un svinēšanas tradīcijas Staiceles apkārtnē" ietvaros tiks īstenotas dažādas aktivitātes. Drīzumā tika papildināta izstāde “Reiz zaļumballē...”, kas tika atklāta jau 11. maijā un būs apskatāma līdz pat novembrim. Izstādē var uzzināt par Staiceles apkārtnes zaļumsvētku svinēšanas tradīcijām, apskatīt Staiceles muzikantu mūzikas instrumentus, tērpus, fotogrāfijas, kā arī noskaidrot, kuras ir tās 19 Rozēnu pagasta vietas, kur staicelieši ballējušies zaļumballēs.

Kopā ar Staiceles foto biedrību “Laiks” un senioriem tiks organizēts brauciens – ekspedīcija pa zaļumsvētku un zaļumbaļļu vietām Staiceles apkārtnē, tiks veikta vietu foto fiksāža. Staicelieši mīļi lūgti piedalīties šajā projektā ar saviem atmiņu stāstiem, fotogrāfijām, lai kopā veidotu stāstu par vēsturi un tradīcijām.

19. jūlijā norisināsies brauciens – ekskursija "Pa zaļumsvētku vietām", ko organizēs Alojas novada tūrisma informācijas centrs un Staiceles Lībiešu muzejs “Pivālind”. Interesenti varēs uzzināt vēsturi, tiks veikta foto fiksāža, fotogrāfijas tiks izmantotas izstāžu stendu sagatavošanā.

Bet, 24. augustā kopā tiks aicināti Staiceles bijušie un esošie muzikanti. Satikšanās notiks izstādes “Reiz zaļumsvētkos...” telpā. Bet vakarā visi tiksies gadskārtējā zaļumballē “Atvadas vasarai”.

Informāciju sagatvojusi: Indra Jaunzeme, Staiceles lībiešu muzeja “Pivālind” direktore, mob. tālr. 28673984.

Dzejniece Broņislava Martuževa ir Lubānas novada un visas Latvijas nacionālais tīrradnis, tāpēc šogad, viņas dzimšanas 95.gadadienā, Broņislavas Martuževas fonds "Rakstītāja" vēlas organizēt dažādas aktivitātes, iesaistot sabiedrību, jo īpaši jauniešus. Vēlamies jauniešus iedvesmot, bagātināt un aicināt sevi apliecināt radoši, smeļoties no dzejnieces Broņislavas Martuževas atstātā kultūras mantojuma. 

Broņislavas Martuževas mājvietā Lubānas novada “Dārziņos” rekonstruētajā klētī ir iekārtota inovatīva, ilgtspējīga piemiņas vieta – Broņislavas Martuževas dzejas klēts.

2019. gadā projekta “PIE AVOTA IR JĀATGRIEŽAS. Veltījums Broņislavas Martuževas 95.dzimšanas dienai” ietvaros ar Vidzemes plānošanas reģiona, VKKF un Latvijas valsts mežu finansiālu atbalstu jau ir notikuši divi pasākumi: 22. maijā “Ainavu dārgumi Broņislavas Martuževas dārzā un dzejā” un 22. maijā “Mūzikas un mākslas plenērs “Dārziņos””.

Savu kārtu ir sagaidījis projekta trešais pasākums. Tā ir rakstošās jaunatnes radošā diena Raksta rakstītāja, margo liktens metus”.  

Šo piektdien, 28. jūnijā, plkst. 15.00, Lubānas novada "Dārziņos" – Broņislavas Martuževas dzejas klētī aicinām jauniešus, kuriem patīk dzeja, kuri lasa dzeju un varbūt arī paši raksta dzeju uz radošu pēcpusdienu kopā ar Rēzeknes novada Rikavas jauno literātu kopu. Iepazīsimies ar Broņislavas Martuževas dzejas klēts apcirkņiem, vietu un vides dārgumiem, iedvesmosimies no Broņislavas Martuževas dzejas pūra, lasīsim savu uzrakstīto dzeju un ļausimies radošām aktivitātēm. 

Informāciju sagatavojis: Broņislavas Martuževas fonds "Rakstītāja".