Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Projekta RIVERWAYS ietvaros sadarbojas 39 partneri no Latvijas un Igaunijas. Lielākā daļa partneru ir pašvaldības, kuru kompetencē, galvenokārt, ietilps atpūtas vietu labiekārtošana ūdenstilpju krastos, to sakopšana un tamlīdzīgi pasākumi. Vidzemes plānošanas reģiona prioritāte projektā RIVERWAYS ir sadarbība ar Vidzemes ūdenstūrisma uzņēmējiem, izveidojot jaunu uzņēmēju un reģiona sadarbības tīklu, lai meklētu veiksmīgus risinājumus ūdenstūrisma attīstībai Vidzemē.

lasīt vairāk...

Projektā "Riverways" izveidoti daudz un dažādi vērtīgi materiāli, kas noderēs gan ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan pašiem ūdenstūristiem, izvēloties upi un dodoties laivu braucienā. Tie visi vienkopus apskatāmi un lejupielādējami šajā lapā.

26.11.2015

Projekta Riverways ietvaros Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir izveidojis trīs videoklipus, lai popularizētu atpūtu Vidzemes upēs. Laivošanas sezona ir sākusies, tāpēc aicinām ikvienu aktīvai atpūtai izvēlēties kādu no Vidzemes upēm.

27.03.2015

Vidzemes plānošanas reģions aicina atsaukties ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējus, kas savus pakalpojumus piedāvā pie Vidzemes upēm. Lai veicinātu ūdenstūrisma attīstību Vidzemes upēs, kas piemērotas laivošanai gan vasarā, gan arī ārpus ierastās sezonas – pavasaros un rudeņos, Vidzemes plānošanas reģions šobrīd izstrādā ūdenstūrisma kartes Vidzemes upēm, kas ietvers informāciju par ūdenstūrisma maršrutiem, apskates vietām pie upēm, kā arī informāciju par to, kur laivotājiem meklēt nakšņošanas vietas un/vai celt teltis, kā arī baudīt citus Vidzemes labumus.

Kopumā plānots izdot 9 Vidzemes upju kartes par Gauju, Salacu, Amatu, Braslu, Aivieksti, Pededzi, Abulu, Vaidavu, Rūju, Sedu, Briedi un Burtnieku ezeru. 25.02.2015


Projekta Riverways ietvaros klajā nākusi informatīva brošūra par ūdenstūrisma iespējām Igaunijā un Latvijā. Tajā var iepazīties gan ar Igaunijas un Latvijas upēm, gan arī ar jūras laivošanas iespējām šo valstu piekrastēs un salās. Kopumā apkopota informācija par 65 upēm un 15 jūras maršrutiem. Brošūra noderēs ikvienam, kurš plāno atpūtu uz ūdens, ļaujot izvēlēties savām interesēm un spējām piemērotāko upi un izbaudīt piedzīvojumus uz ūdens gan brīvā dabā, gan pilsētu gaismās.

11.02.2015

Šī gada vasarā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Riverways ietvaros tika uzsākta akcija “Upes oga” ar mērķi aicināt iedzīvotājus pavadīt brīvo laiku pie upēm, ezeriem un jūras krastā. Akcijas ideja bija ne tikai sniegt pozitīvu impulsu cilvēkiem atpūsties pie ūdens, bet arī aicināt kaimiņus laivot - latviešus Igaunijā un igauņus Latvijā, izceļot laivošanu kā lielisku aktīvās atpūtas veidu – līdzīgi kā riteņbraukšana, skriešana, došanās pārgājienā vai cita aktīvā atpūta dabā.

16.12.2014


Cilvēki par iecienītāko laivošanai piemēroto upi uzskata Gauju, liecina akcijas „Upes oga” apkopotie dati. To kā savu laivošanas maršrutu norādījuši 51% aptaujāto. Nākamā populārākā bijusi Abava - jau tikai ar 8%, kam seko Daugava, Salaca, Irbe un Brasla - ar mazāk nekā 5% katra. Un tikai pāris laivotāji savus laivošanas maršrutus atzīmējuši Ventā, Tebrā, Misā, Lielupē, Rojā, Mēmelē, Aiviekstē, Durbē un citās upēs.

05.11.2014

Šī gada rudenī projekta Riverways ietvaros tika tīrītas trīs Vidzemes upes – Rauna, Abuls un Amata, lai tās atbrīvotu no sakritušajiem kokiem un padarītu tās draudzīgākas laivošanai. Raunas upe tika tīrīta aptuveni 2 km garumā līdz tās ietekai Gaujā, Abuls upe tika tīrīta aptuveni 6 km garumā līdz tās ietekai Gaujā, savukārt Amatā tika tīrīti vairāki upes posmi kopumā aptuveni 13 km garumā. 08.10.2014


Septembra nogalē ūdenstūrisma uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas, projekta „Riverways” ietvaros, devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu, lai iepazītos ar ūdenstūrisma piedāvājumu Aukštaitijas reģionā, Viļņas apkārtnē un Dzūkijas reģionā.

02.10.2014

Laivošanas sezona vēl nav beigusies, tādēļ Vidzemes plānošanas reģions projekta Riverways ietvaros aicina septiņus ūdenstūrisma uzņēmējus (laivu operatorus) pieteikties pieredzes apmaiņas braucienam uz Lietuvu, kas gaidāms no 23.-25. septembrim. Brauciena laikā tiks apmeklēts Aukštaitijas reģions, Viļņas apkārtne, kā arī Dzūkijas reģions, iepazīstot tur esošos ūdenstūrisma piedāvājumus. Plānota tikšanās arī ar Ūlas upes ūdenstūrisma uzņēmēju asociācijas vadītāju, kā arī būs iespēja iepazīties ar Dzūkijas nacionālā parka administrācijas pieredzi Ūlas upes apsaimniekošanā, kurā laivošana tūristiem tiek piedāvāta par maksu.

08.09.2014

Kaut arī klāt jau rudens, projekta Riverways ietvaros Vidzemes plānošanas reģions joprojām visus aicina doties laivot Latvijā un Igaunijā un piedalīties akcijā „Upes oga”! Akcijas dalībnieki, kas līdz 15. novembrim būs nolaivojuši vienu maršrutu Latvijā un vienu Igaunijā, kā arī reģistrējušies dalībai akcijā, varēs laimēt vērtīgas balvas - brīvdienas četrām personām Igaunijā! Vairāk informācijas akcijas mājaslapā www.upesoga.lv. Tāpat arī sekojiet līdzi aktualitātēm akcijas Facebook lapā https://www.facebook.com/upesoga. 27.08.2014


Laivošanas sezonai ritot pilnā sparā, projekta Riverways ietvaros Valkas novadā ir labiekārtotas divas atpūtas vietas Gaujas upes krastos. Valkas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Smane atzīst, ka katru gadu vērojams aizvien lielāks laivotāju skaits gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

05.08.2014

Akcijas “Upes oga” ietvaros aicina doties laivot populāros upju maršrutus un atklāt ko jaunu gan Latvijā, gan Igaunijā. Abās valstīs ir līdzīga laivošanas kultūra, bet neierastā lieta ir doties ārpus savas valsts robežām, tepat – uz kaimiņvalsti. Laivojot abās valstīs, ir iespēja laimēt brīvdienu atpūtu Igaunijā 4 personām. Tāda pat akcija norisināsies Igaunijā, aicinot igauņus doties laivot uz Latviju.

18.07.2014

Projekta Riverways ietvaros uzsākta vērienīga laivošanas akcija – "Upes oga"! No 1. jūlija līdz 15. novembrim akcijas ietvaros visi tiks aicināti laivot Latvijā un Igaunijā. Akcijas dalībnieki, kas būs nolaivojuši vienu maršrutu Latvijā un vienu Igaunijā un reģistrējušies dalībai akcijā, varēs laimēt vērtīgas balvas - brīvdienas četrām personām Igaunijā. Vairāk informācijas akcijas mājaslapā www.upesoga.lv. Tāpat arī sekojiet līdzi aktualitātēm akcijas Facebook lapā https://www.facebook.com/upesoga.

08.07.2014

Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta Riverways ietvaros latviešu ūdenstūrisma jomas uzņēmēji un organizācijas no 26. līdz 28. maijam devās trīs dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Dienvidigauniju. Brauciena mērķis bija apzināt Igaunijas pieredzi efektīvā tuvumā esošo ūdeņu izmantošanā. Tas sniedza gan vērtīgu ieskatu igauņu ūdenstūrisma attīstībā, gan arī iespēju dibināt kontaktus starp potenciālajiem sadarbības partneriem. Jaunais ir labi aizmirsts vecais – šķiet, ka šo seno teicienu varētu piedēvēt igauņiem, jo viņi spēj atsaukt atmiņā šo „veco” un iedzīvināt to modernā un pieprasītā veidā.

02.06.2014


Vidzemes plānošanas reģions, projekta Riverways ietvaros, aicina 10 Vidzemes ūdenstūrisma jomas uzņēmējus un organizācijas pieteikties dalībai pieredzes apmaiņas vizītei uz Igauniju, kas norisināsies 2014. gada 26.-28. maijā. Brauciena mērķis ir iepazīties ar Dienvidigaunijas ūdens tūrisma piedāvājumu un izveidot sadarbību ar ūdenstūrisma operatoriem.

24.04.2014

Tā kā 2014. gada sezona solās būt saulaina un īsti piemērota atpūtas baudīšanai dabā, tai skaitā pie un uz ūdeņiem, Vidzemes plānošanas reģions, projekta Riverways ietvaros, aicina ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējus līdz 17. aprīlim pieteikties kvalitātes zīmei „Q-Latvia”.

 

11.04.2014

13. martā Beverīnas novada Brenguļos Vidzemes plānošanas reģions rīkoja diskusiju par Abula upes attīstību ūdenstūrisma jomā. Projekta Riverways ietvaros rīkotās diskusijas mērķis bija identificēt problēmas un rast priekšlikumus Abula upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai. Diskusijā piedalījās pie Abula upes esošo zemju īpašnieki, biedrības „Beverīnas ūdeņi” pārstāvji, uzņēmēji, kā arī Smiltenes un Beverīnas novadu pašvaldību un tūrisma informācijas centru pārstāvji.

17.03.2014

Vidzemes plānošanas reģions aicina š.g. 13. martā  piedalīties diskusijā par Abula upes attīstību ūdenstūrisma jomā, kas notiks Beverīnas novada pašvaldības telpās, "Kaimiņi", Brenguļi, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads.

Diskusijas mērķis ir identificēt problēmas un rast priekšlikumus Abula upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai.

 

04.03.2014

Janvāra beigās Vidzemes plānošanas reģions organizēja diskusiju par Amatas upes attīstību ūdenstūrisma jomā. Projekta Riverways ietvaros rīkotās diskusijas mērķis bija identificēt problēmas un rast priekšlikumus Amatas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai. Diskusijā piedalījās pie Amatas upes esošo zemju īpašnieki, uzņēmēji, Amatas novada pašvaldības pārstāvji, novadu tūrisma informācijas centru pārstāvji, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis un vietējie laivošanas entuziasti, kas dalījās ar interesantām idejām un savu pieredzi.

03.02.2014

Vidzemes plānošanas reģions aicina Jūs š.g. 31. janvārī piedalīties diskusijā par Amatas upes attīstību ūdenstūrisma jomā, kas notiks Amatas novada pašvaldības telpās, “Ausmas”, Drabešu pagasts, Amatas novads.

Diskusijas mērķis ir identificēt problēmas un rast priekšlikumus Amatas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai.

 

 

20.01.2014

 

Turpinot iesāktās diskusijas par Vidzemes upēm, janvāra sākumā Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu Cēsīs organizēja diskusiju par Gaujas upes attīstību ūdenstūrisma jomā. Projekta Riverways ietvaros rīkotās diskusijas mērķis bija identificēt problēmas un rast priekšlikumus Gaujas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai.

09.01.2014

Rīgas plānošanas reģions un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu aicina Jūs š.g. 7. janvārī piedalīties diskusijā par Gaujas upes attīstību ūdenstūrisma jomā, kas notiks Cēsīs, Raunas ielā 4, 2. stāvā. Diskusijas mērķis ir identificēt problēmas un rast priekšlikumus Gaujas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai.

 

17.12.2013

 

11. decembrī projekta Riverways ietvaros Staicelē norisinājās diskusija par Salacas upes un tai pieguļošo teritoriju turpmāko attīstību ūdenstūrisma jomā. Diskusijas mērķis bija identificēt problēmas un rast priekšlikumus Salacas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai. Tajā piedalījās pašvaldību un tūrisma informācijas centru pārstāvji no pašvaldībām ap Salacas upi, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji, ūdenstūrisma uzņēmēji un apkārtējo zemju īpašnieki.

17.12.2013

Rīgas plānošanas reģions un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu aicina Jūs š.g. 11.decembrī piedalīties diskusijā par Salacas upes un tai pieguļošo teritoriju turpmāko attīstību ūdenstūrisma jomākas notiks Alojas novada Staiceles pilsētas Dienas aprūpes centrā Staicelē, Parka ielā 2. Diskusijas mērķis ir identificēt problēmas un rast priekšlikumus Salacas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai. Pasākums tiek organizēts  Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā”/ RIVERWAYS ietvaros. Tā  galvenais mērķis ir veicināt ūdenstūrisma attīstību projekta teritorijā.

04.12.2013

Novembra sākumā projekta Riverways ietvaros Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji Apē tikās ar Apes novada pašvaldības pārstāvjiem, tūrisma uzņēmējiem, upes krastos dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kas paši brīvprātīgi tīra upes krastus, kā arī citiem interesentiem. 

Diskusiju iesāka projekta vadītāja Ineta Puriņa, pastāstot klātesošajiem par projekta mērķi un galvenajām aktivitātēm, kuras paredzēts īstenot Vidzemē. Apes pusē projekta Riverways ietvaros paredzēta infrastruktūras attīstība upes krastos, jo laivotājiem nepieciešams iezīmēt konkrētas iekāpšanas un izkāpšanas vietas.

19.11.2013

Septembra sākumā Strenču novadā tika atklāta jaunizveidotā laivu piestātne Gaujas upes krastos. Tā tapusi pateicoties Vidzemes plānošanas reģiona koordinētajam projektam Riverways.

Strenču novada domes Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Iveta Ence stāsta: „Nepieciešamību pēc laivu piestātnes Strenčos izjutām jau sen. Pēdējos gados novērojām pastiprinātu interesi par ūdenstūrismu, taču tā kā Strenčos līdz šim nebija ērta izkāpšana krastā, tūristiem bija ierobežota iespēja iepazīties ar Starptautisko plostnieku galvaspilsētu. Tāpēc esam gandarīti, ka Vidzemes plānošanas reģions projekta Riverways ietvaros problēmu varēja atrisināt un tika izbūvēta laivu piestātne.” 

02.11.2013

Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un citiem projekta partneriem ievieš Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā”/ Riverways, kura galvenais mērķis ir veicināt ūdenstūrisma attīstību. Pasākumu un diskusiju sēriju, kas plānota projekta ietvaros katrai upei, uzsākam ar Vaidavas upi un uzaicinām Jūs š.g. 8.novembrī no plkst. 10.30 - 13.00 piedalīties diskusijā, kas notiks Apes novada domes apspriežu zālē, Stacijas ielā 2, Ape, Apes novads.

01.11.2013

Oktobra sākumā Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta Riverways ietvaros Vidzemes pusē viesojās Igaunijas ūdenstūrisma uzņēmēji, kā arī projekta ārvalstu partneri. Dalībnieki devušies uz Latviju, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem pie mums, gūstot ieskatu par to, kā ūdenstūrisms tiek attīstīts Latvijā.

02.10.2013

Vidzemes plānošanas reģions informē, ka projekta „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvija un Igaunijā” (Riverways) ” izsludinātajā konkursā ūdenstūrisma uzņēmējiem iespēju doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju guvuši pārstāvji no SIA Eži un SIA Atika A (www.laivuire.lv).

Kopumā konkursā saņemti pieci pieteikumi. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija motivācijas pamatojums, angļu valodas prasmes, kā arī nosacījums, ka uzņēmējs galvenokārt savus pakalpojumus sniedz upēs, kas atrodas Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā esošajās upēs.

20.08.2013

Vidzemes plānošanas reģions projekta „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvija un Igaunijā” (Riverways) ietvaros izsludina konkursu dalībai pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju, tādējādi sniedzot diviem ūdenstūrisma jomas uzņēmējiem iespēju iepazīties ar ūdenstūrisma attīstības tendencēm citās Eiropas valstīs.

Konkursā aicināti piedalīties ūdenstūrisma jomas uzņēmēji, kas sniedz pakalpojumus Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā esošajās upēs.

29.07.2013

Tā kā projekta Riverways mērķis ir piesaistīt upēm vairāk ūdens tūristus, tādējādi veicinot apkārtējās teritorijas ekonomisko attīstību, tā īstenošanā plānots iesaistīt arī Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējus.  Projekta ietvaros izstrādāta anketa, lai apkopotu informāciju par Vidzemē esošajām upēm un to izmantošanu uzņēmējdarbībā.

08.07.2013

Pēc projekta “Ūdensceļi attīstībai” Vidzemes plānošanas reģiona darbinieki kopā ar ūdeņu ekspertiem uzsāka diskusijas par iespējām projekta ideju turpināt - šoreiz vairāk uzsverot tieši ūdenstūrisma nozīmi ūdensceļu attīstībā. Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tapa jauns projekts “Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb “Riverways”. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. 17. aprīļa atklāšanas pasākumā projekta partneri kopā ar ūdenstūrisma uzņēmējiem kopīgi pārskatīja projektā plānoto.

 

06.05.2013

Trešdien, 17. aprīlī, plkst. 10:00 viesnīcā “Sigulda”, Siguldā norisināsies projekta "Ūdenstūrisma kā dabas un aktīvā tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā" (turpmāk- RIVERWAYS) atklāšanas seminārs. Projektā kā sadarbības partneris iesaistījies arī Vidzemes plānošanas reģions, meklējot aizvien jaunus risinājumus ūdenstūrisma attīstībai reģionā.

 

15.04.2013

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930