Arhīva kalendārs

« May 2017 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs izveidojis jaunu mājaslapu invest.vidzeme.lv, kurā esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem vienviet pieejama informācija par iespējām saņemt dažāda veida atbalstu. Turpat var iepazīties ar pasākumu plānu par  apmācību un lekciju piedāvājumu Vidzemē un citviet Latvijā. Taču vislielākā mājaslapas vērtība ir investīciju objektu datu bāze, kas šobrīd ir plašākā datu bāze Vidzemē,  kurā vienkopus iespējams atrast informāciju par visu 26 Vidzemes pašvaldību piedāvājumā esošajiem investīciju objektiem.

Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja Ina Miķelsone stāsta: “Domājot par to, kas palīdzētu jau esošajiem uzņēmējiem, kā arī potenciālajiem interesentiem, kuri saskata iespēju attīstīt savu biznesu Vidzemē, radās iecere izveidot vienotu investīciju objektu datu bāzi. Vidzemē esam definējuši potenciālās viedās specializācijas jomas - augstas pievienotās vērtības koksnes izstrādājumu ražošana, veselīgas pārtikas un dzērienu ražošana, Rekreācija un ilgtspējīgs tūrisms un citas. Tās ir nozares, kurās augstākas pievienotās vērtības radīšanai sadarbojas uzņēmējdarbības un izglītības un pētniecības sektori, kurās pieejami resursi  jomas attīstībai vai arī tos iespējams piesaistīt. Šo nozaru attīstībai nepieciešama arī zeme, telpas ražošanai vai birojam. Ceram, ka mūsu izveidotā datu bāze palīdzēs uzņēmējam pieņemt lēmumu, kur uzsākt vai attīstīt savu biznesu. Stāstot par ideju Vidzemes pašvaldībām, guvām atbalstu, ieceri īstenot palīdzēja Norvēģu finanšu instrumenta līdzfinansēts projekts.”

 

Šobrīd datu bāzē kopumā atrodami vairāk nekā 100 investīciju objekti, kurus iespējams atlasīt pēc īpašiem parametriem – piemēram, zeme, dzīvojamās apbūves teritorija, biroja vai komercdarbības telpas, ražošanas ēkas, industriālās teritorijas u.c..  

Mājaslapa sniedz ne tikai informatīvu atbalstu uzņēmējiem, bet tā uzskatāma arī par darba instrumentu Vidzemes pašvaldību speciālistiem, ļaujot ne tikai informēt sabiedrību par vērtīgiem pasākumiem savā teritorijā, kas būtu nozīmīgi uzņēmēja biznesa attīstībai, bet arī plānot to organizēšanu pēc savstarpēja saskaņotības principa. Tas palīdz izvairīties no gadījumiem, kad vairākās vietās vienlaicīgi norit nozīmīgi pasākumi, tādējādi atņemot potenciālajai auditorijai iespēju gūt pilnvērtīgas zināšanas. 

Tāpat mājaslapā pieejama informācija, kas raksturo Vidzemes reģiona profilu, norādot, kuras ir pelnošākās nozares, kas ir Vidzemes lielākie uzņēmumi un kāda ir jaundibināto uzņēmumu skaita dinamika. Īpaši svarīgi, ka uzņēmējiem pieejama pārskatāma informācija par bezdarba rādītājiem reģionā un darba meklētāju izglītības līmeņu dalījumu. 

Plānots, ka mājaslapa tiks papildināta ar informāciju arī angļu un krievu valodās. Tās saturs tiek regulāri atjaunots, nodrošinot aktuālāko informāciju nozarē.

Mājaslapa izveidota ar projekta “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde" atbalstu, ko līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments.

Vairāk informācijas: Ina Miķelsone, Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja, ina.mikelsone PIE vidzeme PUNKTS lv+371 29289487


Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu Vidzemē, četri tūrisma objekti no Vidzemes plānošanas reģiona iesaistījušies pārrobežu projektā “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”. Kopā ar  vēl citiem objektiem Latvijā un Igaunijā, Gulbenes – Alūksnes bānītis, Ķoņu dzirnavas, Līgatnes papīrfabrikas ciemata strādnieku dzīvoklis un Zilākalna ciemā esošais ūdenstornis būs tie Vidzemes tūrisma objekti, kuros projekta ietvaros notiks ievērojami uzlabojumi.  Tūrisma piedāvājums tiks papildināts ar pavisam jauniem objektiem, kā arī tiks uzlabota infrastruktūra līdz šim jau labi pazīstamos objektos.

Vienlaikus  sabiedrība tiks aicināta pievērst uzmanību industriālā mantojuma saglabāšanas nozīmīgumam. Kopumā projektā piedalīsies 25 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti.

17. un 18.maijā trīsdesmit projektā iesaistītie partneri tikās vienkopus Dundagā, Latvijā, lai uzsāktu vērienīgā projekta ieviešanu: veicinot izpratni par rūpnieciskā mantojuma vērtību un pilnveidojot tūrisma piedāvājumu reģionos. Projekts ļaus nostiprināt savstarpējo sadarbību starp līdzīgiem iesaistītajiem objektiem Igaunijā un Latvijā un veidot saikni ar Eiropas industriālā mantojuma maršrutiem. Atbilstoši mūsdienu apmeklētāja vajadzībām un vēlmēm tiks attīstītas un uzlabotas ēkas, iekārtas un atraktivitāte – veidojot gan izklaidējošu, gan izzinošu piedāvājumu. Gala rezultātā tiks izstrādāts arī vienots industriālā mantojuma maršruts, popularizējot to gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem.

Mūsdienu tehnoloģiju strauja attīstība ir ietekmējusi daudzas vēsturiskās ražotnes un ar tām saistīto infrastruktūru pamešanu. Daudzi Eiropas piemēri apliecina, ka industriālā mantojuma uzņēmumi otro elpu gūst tūrismā, ko novērtē apmeklētāji un eksperti, pat iekļaujot tos UNESCO mantojuma sarakstā.

Projekts  „Industriālais mantojums” aptvers piecu dažādu tematisko grupu apskates objektus kā dzirnavas un hidroelektrostacijas, vecās ražošanas vietas, dzelzceļa mantojums, bākas un ūdenstorņi.

Projekta „Industriālais mantojums” ilgums ir divi gadi. Projekta īstenošana ir uzsākta ar šī gada maiju, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas plānošanas reģioniem, tūrisma  objektiem sadarbojoties ar Rietumigaunijas un Dienvidigaunijas tūrisma asociācijām un apskates vietām. Kopējais projektā plānotais ieguldījums ir 1 143 135 EUR, kas tiek finansēti no INTERREG Igaunijas - Latvijas programmas līdzekļiem, piesaistot arī pašvaldību, pašu objektu un valsts līdzfinansējumu.

Vairāk informācijas: Ilze Liepa, Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte, ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv, mob.t. 29335677