Arhīva kalendārs

« January 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

PIKC “Valmieras tehnikums” grāmatvedības specialitātes apguvei būs pieejama viena no Latvijā populārākajām un modernākajām grāmatvedības un resursu vadības programmām – Visma Horizon. Programmas integrēšana mācību procesā ir viena no PIKC “Valmieras tehnikums” īstenotajām iniciatīvām ceļā uz darba devēju vajadzībās balstīta, mūsdienīga un prestiža profesionālās izglītības piedāvājuma attīstīšanu.

Sadarbībā ar SIA "Visma Enterprise" 2020./2021. m.g. 2. semestrī notiks pedagoģisko darbinieku apmācība darbam ar Visma Horizon, mācību metodisko materiālu izstrāde, pieredzes apmaiņa ar darba vidē balstīto mācību un kvalifikācijas prakšu nodrošinātājiem un vadītājiem.

Savukārt  jau no 2021./2022.m.g. Valmieras tehnikuma jaunieši programmu Visma Horizon apgūs mācību procesā, iepazīstot tās piedāvātās iespējas finanšu vadības procesos dažādu lielumu un nozaru uzņēmumos, valsts un pašvaldību iestādēs. Izvēlētās programmas apguve sekmēs jauniešu konkurētspēju darba tirgū, sniegs nepieciešamās zināšanas un prasmes, kā arī veicinās katra individuālo izaugsmi.

Programmas ieviešana notikusi, pateicoties profesionālās izglītības skolotāju Ievas Salmanes un Maijas Žagariņas iniciatīvai, cieši sadarbojoties ar darba devējiem un sadarbības partneriem mūsu kopīgajā ceļā uz profesionālās vidējās izglītības programmas "Grāmatvedība" nemitīgu attīstību atbilstoši jaunākajām tendencēm nozarē.

Aicinām jauniešus, kuriem ir interese par finanšu vadības procesu norisi uzņēmos un citās organizācijas, vēlme mācīties, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, pievienoties mūsu pulkā 2021./2022. mācību gadā. Informācija par Valmieras tehnikumā apgūstamo grāmatvedības specialitāti atrodama šeit: https://ej.uz/VT_gramatvediba.

 

Informāciju sagatavojusi:

Inga Zariņa-Bojāre

Izglītības metodiķe mūžizglītības un izglītības kvalitātes attīstības jomā

inga.zarina-bojare PIE valmierastehnikums PUNKTS lv

29191344

Latvijā pirmā atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatona “DaibeZero” norise no šā gada februāra pārcelta uz 21. un 22. augustu. Norises vieta – reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs (RAAC) “Daibe” un Vidzemes olimpiskais centrs.

Hakatona organizatori nemainīgi paliek pie uzstādījuma, ka pasākumam jānotiek klātienē, lai komandas varētu izmantot visas iespējas ideju attīstīšanā un prezentēšanā, tostarp koprades darbnīcas “DARE” un Valmieras tehnikuma tehniskās iespējas paraugu izstrādei un prototipu izgatavošanai. Šī brīža epidemioloģiskā situācija valstī liedz klātienes pasākuma norisi šā gada februārī, tāpēc organizatoru komandas ietvaros vienbalsīgi tika pieņemts lēmums par pasākuma norises datumu pārcelšanu.

 Hakatonam “DaibeZero” šobrīd saņemti jau 9 komandu pieteikumi, kas ietver pārstrādes ideju realizēšanu visiem organizatoru definētajiem atkritumu veidiem - riepām, stikla šķiedras atkritumiem un no atkritumiem iegūstamajam kurināmajam (NAIK). Visvairāk ideju šobrīd ir riepu pārstrādei. Saistībā ar pasākuma norises datumu maiņu, komandu pieteikumu iesniegšana tiek pagarināta līdz 1.jūlijam.

 Lai veidotu dziļāku izpratni par hakatonā piedāvāto problemātiku, komandām ir iespējams saņemt konsultācijas par pārstrādājamo materiālu veidiem – to apjomu, sastāvu un citiem raksturlielumiem. Konsultācijas jāpiesaka pie RAAC “Daibe” vadītāja Ģirta Kuplā pa tālr. 29334472, lai vienotos par konsultācijas veidu – telefonsaruna, attālināta saruna interneta platformā vai komandas pārstāvja vizīte RAAC “Daibe” materiālu apskatei, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 Atbalstu komandām sniegs kompetenta mentoru komanda. Augusta pirmajā pusē mentori piedāvās online lekcijas komandu veidošanā, projektu vadībā,  materiālzinātnē,  prototipēšanā, ideju komercializēšanā un komunicēšanā. Pasākuma norises laikā mentori būs atbalsts dalībniekiem ideju attīstīšanā līdz reālam biznesa projektam.

 Hakatonu “DaibeZero” organizē SIA “ZAAO” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, LIAA Valmieras biznesa inkubatoru, Valmieras Attīstības aģentūru, A/S “Valmieras stikla šķiedra” un citiem sadarbības partneriem, lai virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu un veicinātu atkritumu saimniecības attīstību, kā arī dotu iespēju jauniem uzņēmējiem, zinātniekiem un vides entuziastiem līdzdarboties Latvijai svarīgos procesos, radot inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā.

Pasākuma organizatori vērš uzmanību, ka atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu apjoms ir būtiski jāsamazina un jāpalielina to pārstrādes īpatsvars. Latvijā atkritumu pārstrādē joprojām ir brīvas nišas, lai varētu domāt par jaunu pārstrādes uzņēmumu veidošanos.

Hakatona labākā ideja kopā ar tās komandu tiks virzīta uz tālāku attīstību sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru. Potenciālajam pārstrādes uzņēmuma veidotājam tiks piedāvātas iespējas infrastruktūras izveidei RAAC “Daibe”.

 Hakatona galvenā balva – 10 000 eiro (informācija par balvas piešķiršanas kārtību pieejama pasākuma nolikumā).

 

Pasākuma nolikums un pieteikšanās mājaslapā www.daibezero.lv. Komandās aicināti līdz 6 cilvēkiem, maksimālais komandu skaits – 10. Komandu atlasi veiks žūrija, vērtējot visus saņemtos pieteikumus.

 

Hakatona “DaibeZero” ģenerālsponsors ir A/S “AJ Power Recycling”. Hakatonu atbalsta Koprades darbnīca “Dare”, SIA “Vidzemes olimpiskais centrs”, Valmieras peldbaseins, PIKC “Valmieras tehnikums”, Red Bull, Loftbergs, Grasbergs un citi.

 

Informāciju sagatavojusi:

Zane Leimane

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

2021. gada 21. janvārī aizvadīts Vidzemes plānošanas reģiona tiešsaistes seminārs “Soli pa solim līdz saules paneļiem”, kas tika rīkots projekta “Smart Living” ietvaros, un pulcēja plašu interesentu loku. Seminārā runājām par ceļu līdz saules paneļiem - kas jāņem vērā izvēloties paneļus, kādas ir pieejamās finansējuma iespējas, kādus paneļus izvēlēties un kāda ir pieredze saules sistēmas izstrādē un pieslēgšanā kopējā tīklā.

Tiem, kam nebija iespējas piedalīties seminārā, piedāvājam noskatīties prezentāciju ierakstus kanālā Youtube.

 

“Saules potenciāls un jaudas izvērtējums. Saules kalkulators” Jānis Ikaunieks, Vidzemes plānošanas reģions

“Ceļš līdz saules paneļiem” Aleksandrs Gavrilovs, AS Sadales tīkls

“Kādus saules paneļus iegādāties?” Gatis Lazda, SIA Enefit

“Pieredze saules paneļu ekspluatācijā privātmājā” Jānis Kronbergs, saules paneļu īpašnieks

“Pieredze saules sistēmas izstrādē un pieslēgšanā kopējā tīklā privātmājā” Raivis Dejus, paštaisīto saules paneļu entuziasts

“Saules paneļu finansēšanas iespējas” Inese Anckalniņa, AS Swedbank

 

Seminārs tika rīkots Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

Papildu informācijai: Ineta Tauriņa, "Smart Living" projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja: Rūta Ročāne, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, ruta.rocane PIE vidzeme PUNKTS lv

Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

CITAS VIDZEMES ENERGOEFEKTIVITĀTES ZIŅAS

 

_