Arhīva kalendārs

« June 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Lai sekmētu kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu, lai skolēniem no Valmieras un jaunveidojamā Valmieras novada būtu iespēja apgūt augsta līmeņa zināšanas drošā, modernā un sakārtotā vidē, uzsākta Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) pārbūve un mācību vides uzlabošana.

“VVĢ pārbūve būs simbolisks veltījums skolai 100.dzimšanas dienā, kas apritēja 2020.gada 15.septembrī. Paralēli attālināto mācību organizēšanai un izaicinājumiem, kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai jau ilgāku laiku esam gatavojušies pārmaiņām, lai darbs pie VVĢ Sporta zāles un bibliotēkas pārbūves, modernu inženierzinātnes, datorikas, tehniskās grafikas un vizuālās mākslas kabinetu izveidošanas, noritētu sekmīgi. Pārbūves un mācību vides uzlabošanas rezultātā arī skolas centrālais korpuss tiks aprīkots ar  modernākajām šī brīža tehnoloģijām un ergonomiskām mēbelēm,” stāsta VVĢ direktors Artūrs Skrastiņš. Jau pašlaik skolas centrālajā korpusā ir uzstādīts jauns informācijas un komunikācijas tehnoloģijas aprīkojums – stikla tāfeles ar iebūvētu interaktīvo displeju.

Pārbūves rezultātā paredzēts nomainīt elektroinstalāciju un uzstādīt energoefektīvu apgaismojumu, sakārtot apkures sistēmu un kanalizācijas tīklus, pārbūvēt ūdens apgādes sistēmu, izbūvēt pieplūdes un nosūces ventilācijas sistēmu, kas  padarīs VVĢ energoefektīvāku, tā patērēs mazāk siltumenerģiju un elektroenerģiju, kas būs apkārtējai videi draudzīgāk un nākotnē samazinās ēkas uzturēšanas izmaksas. Tāpat paredzēta jauna ugunsdrošības sistēma un skaļruņi trauksmes izziņošanai, ieviesta jauna apsardzes sistēma.

Pārbūves laikā tiks domāts par vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem un ierīkots lifts, kā arī uzstādīta invalīdu trauksmes izsaukumu sistēma labierīcību telpās.

Pārbūvētā sporta zāle tiks aprīkota ar paceļamiem basketbola groziem un arī stacionāriem ar maināmu grozu  augstumu, volejbola statīvu un tīklu, vingrošanas sienām un citiem elementiem dažādu sporta disciplīnu izpildei, kā arī sabīdāmu laukumu atdalošu tīklu, kas ļaus sporta nodarbības vienlaikus vadīt vairākām klasēm. Sporta zālē tiks uzstādīta arī moderna skaņas sistēma.

Lai uzlabotu sadzīves apstākļus mācību grāmatu glabātuvē, ģērbtuvē, tautas tērpu glabātuvē, pedagogu istabā un vairākās multifunkcionālās telpās tiks veikta esošo mēbeļu un tehniskā aprīkojuma nomaiņa vai uzstādīti darbam būtiski papildinājumi.

Noslēdzoties darbiem, notiks arī skolas teritorijas sakopšana un labiekārtošana – ceļa seguma nomaiņa, celiņu izveide, apstādījumu veidošana, soliņu, atkritumu urnu un ceļa zīmju uzstādīšana un veikti citi darbi, lai āra teritorijā pie skolas būtu patīkami uzturēties un piekļuve līdz skolai būtu ērta ikvienam.   

Iepirkuma rezultātā pārbūves darbus veic SIA “EKERS” par līgumsummu 2 081 000,10 EUR bez PVN. Būvdarbu autoruzraudzību veiks SIA “BŪVPROJEKTS”. Drīzumā tiks noslēgts arī līgums par būvuzraudzību.

VVĢ pārbūves un mācību vides uzlabošanas darbus plānots noslēgt 2022.gada vasarā. Jāpiemin, ka pārbūves un mācību vides uzlabošanas darbi 2021./2022.gadā neietekmēs mācību procesu.

2020./2021. mācību gadā VVĢ 7.-12.klasē mācījās 422 skolēni.

Darbi tiek līdzfinansēti no  Eiropas Reģionālā attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa  “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” projekta “Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” ietvaros, tā kopējās izmaksas plānotas 2 759 787,85 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 793 784,17. Plānotais projekta īstenošanas termiņš – 2023.gada nogale.

Informāciju sagatavoja:
Liene Pinne
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.:22464113

Šķiet, ka redz viņa vairāk nekā citi. Un uz visu skatās, it kā tas iepriekš vēl nekad nebūtu piedzīvots. Iespējams, tāpēc pie viņas atnāk vārdi ar dziļāko nozīmi. Katram tie trāpa citādi, liekot satikt sevi. Viks viņas trīsrindes dēvē par skrīnām – lai no šī brīža latviešu valodā ir jauns sugas vārds!

“Tamāra savas trīsrindes raksta pašas izlolotā formā – formā, kurā galveno lomu spēlē neordinārs sastatījums, kad, blakus novietoti, sastopas un attopas citkārt visai attālināti jēdzieni, tēli vai to detaļas, tādējādi radot pārsteiguma efektu, kas, starp citu, ir arī viens no autores mērķiem.” Tie ir rakstnieka Vika vārdi. “Trīsrindes izvelk no cilvēka domas un liek viņam izprast, kāpēc tieši šīs. Tas ir ārkārtīgi sarežģīti. Tāpēc, man šķiet, ka tikšanās ar lasītāju ir svarīgāka par grāmatu, jo grāmata, kas nonāk pie lasītāja, ir melnraksts, tikai man ir tīrraksts. Tiekoties mēs apmaināmies ar enerģiju. Tā ir kā dzīvība, kas rada, kaut gan to neredzam. Valmieras stikla šķiedrā strādāju ar mikro šķiedru, diegiem, ko pat redzēt nevar, bet ko tie rada! Līdzīgi ir ar enerģiju. Mainās enerģija, garīgi radot, tur tas spēks. Kaut gan, runājot par redzēšanu, man Valmiera ir kā gaismas kolona. Tādas kolonas te ir – enerģētiski radošas un garīgas,” stāsta dzejniece Tamāra Skrīna.

Tamāra Skrīna pasaka vienlaikus maz un ļoti daudz. Viņas vārdi ir kā dialogs. Tikai līdz ar pirmajiem vārdiem viņa meistarīgi pazūd, un izrādās, ka lasītāja sarunas partneris ir viņš pats. “Tā ir tā jēga – visīsākā forma. Kā trijās rindās pateikt vairāk nekā romānā? Ir svarīgi apzināties, ka viss vajadzīgais ir manī pašā. Kā es tajā brīdī jutīšos, tā arī vārdus uztveršu. Vārds liek caurdzīvot pašam sevi. Vēl svarīgi ir mācīties aizmirst. Ja man kaut kas sāk traucēt, es domās pārgriežu šādu saiti. Ir tiešām jāmācās atteikties, nepiesaistīties, aiziet un neatvadīties, ieraudzīt pirmo reizi.”

“Tamāru Skrīnu lasīt nepavisam nav garlaicīgi. Viņas trīsrindēs ir tik pulka visa kā – atradīsiet gan I.Ziedoņa, S.Dalī, gan dainu, gan sengrieķu mītu motīvus, bet par visu vairāk sastapsiet sirds patikšanu domāt un rotaļāties ar vārdu.. Viņas trīsrindes nav haikas. Es dēvēju tās par skrīnām, tāpēc lai no šī brīža latviešu valodā ir jauns sugas vārds,” raksta Viks 2012.gadā.

Dzejniece neizmanto elektroierīces un izvēlas savrupu dzīvesveidu. Viņa aicina piedzīvot, viņa uzsver, ka katrs šķietamais sīkums ir liels. “Vista ir pēdīgā dinozauru pēctece. Vai šādu saikni maz var aptvert? Mani vecāki bija brīvdomātāji. Esmu augusi ar domu, ka vienlaikus esmu viena, bet esmu arī daudzi. Paskatīsimies vēl kādu piemēru – sniegpārsliņa. Katra ir atšķirīga, tās cita citu neatkārto, tās nav jāpārveido. Iztēlei nav robežu, tikai cilvēka prāts netiek līdzi. Mēs varam tikai vērot pasauli un piedzīvot. Mans dzīvības spēks ir dzeja.”

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410