Arhīva kalendārs

« September 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

1. septembrī darbu uzsāk Valmieras novada pašvaldības teritoriālo apvienību pārvaldes.

  • Brenguļu, Kauguru un Trikātas pārvalde – vadītājs Jānis Fūrmanis;
  • Burtnieku apvienības pārvalde – vadītāja Kristīne Auziņa;
  • Kocēnu apvienības pārvalde - vadītāja amata pienākumu izpildītājs Dainis Skutelis;
  • Mazsalacas apvienības pārvalde - vadītājs Ritvars Sirmais;
  • Naukšēnu apvienības pārvalde – vadītājs Jānis Zuments;
  • Rūjienas apvienības pārvalde – vadītājs Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks teritoriālo apvienību jautājumos Ivo Virsis;
  • Strenču apvienības pārvalde – vadītājs Jānis Pētersons.

Pārvaldes ir Valmieras novada pašvaldības izveidotas pārvaldes iestādes, kas Valmieras novada teritoriālā iedalījumā - apvienībās nodrošina pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem tuvāk dzīvesvietai - Valmieras novada pagastos un novada pilsētās.

“Apvienību pārvaldes pildīs divas galvenās funkcijas – nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un klientu apkalpošanu. Nekustamo īpašumu pārvaldība un saimniecisko jautājumu risināšana katras apvienības teritorijā būs viens no pārvalžu uzdevumiem, otrs uzdevums tiešā sadarbībā ar Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem un bibliotēkām – klientu apkalpošana, tādējādi tuvinot pakalpojumu pieejamību ikviena novada iedzīvotāja dzīvesvietai”, Ivo Virsis Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks teritoriālo apvienību jautājumos – Rūjienas apvienības pārvaldes vadītājs.

Pārvalžu darbu reglamentē pārvalžu nolikumi, kas tika apstiprināti Valmieras pašvaldības domes ārkārtas sēdē 2021. gada 19. augustā un stājas spēkā 2021.gada 1.septembrī. Tajos noteiktas pārvalžu funkcijas, uzdevumi un tiesības atbilstoši to kompetencei, kā arī struktūra un darba organizācija, finansēšanas avoti un kārtība.

Par teritoriālo pārvalžu darbu turpmāk informēsim Valmieras novada pašvaldības komunikācijas kanālos – mājaslapā www.valmierasnovads.lv , Valmieras novada pašvaldības informatīvajā izdevumā un sociālo tīklu kontos.

Informāciju sagatavoja:
Ginta Gailīte

“Padekatrs”, “Tripiņpolka”, “Uzlūdz dāmas”, “Hoiram”, “Diksītis”, “Tu māsiņa, es māsiņa”, “Joksu polka”, “Stūrsteps”, “Ak, smukā meitiņ”, “Valceris” – tās ir Malienas pusei raksturīgas dejas jaunajā deju lieluzvedumā “Malienas mantojums”. Stiprinot malēnisko identitāti un atdzīvinot malēniešu kultūrtelpu, uzvedums apvieno gan jaunas, gan jau agrāk iestudētas šīs puses dejas.

Šis deju lieluzvedums ir nozīmīgs ieguldījums Malienas puses nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā. No iecerētās uzveduma pirmizrādīšanas nācās atteikties epidemioloģiskās situācijas dēļ, kas neļāva to bez ierobežojumiem demonstrēt ikvienam interesentam, tādēļ 11. septembrī Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā notiks šī uzveduma filmēšana, lai tas saglabātos video formātā.

 

Publicitātes foto

Ņemot vērā epidemioloģiskos nosacījumus, šogad tradicionālie Pļaujas svētki notiks atšķirīgi, aicinot ikvienu uz “Rudens dienu Ottesmuižā”. Nenotiks tradicionālā lauku sētas rudens darbu darīšana, bet ikvienam apmeklētājam šajā reizē būs iespējams apmeklēt muzeja teritorijā esošās ēkas, aplūkot ekspozīcijas “Vidzemes lauku sēta” un “Kalncempju vēstures lappuses”, izstādes “Pretstati” un “Zeltiņu baznīca laiku lokos”. Tiks atvērts keramikas darbu ceplis, notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, mazo apmeklētāju priekam būs apskatāmi dzīvnieki. Muzeja apmeklējuma laikā būs iespēja vērot arī deju uzveduma “Malienas mantojums” filmēšanu. 

- Ikvienam muzeja apmeklētājam šajā dienā jau no pulksten 10 līdz pat pulksten 16 būs iespēja vērot, kā notiek šī deju uzveduma filmēšana. Katrs kolektīvs un tā dejotā deja tiks filmēti atsevišķi – katrā pusstundā pa dejai, tādēļ apmeklētājiem būs iespēja redzēt gan nelielu mēģinājuma procesu, gan dejas filmēšanu, - saka Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja un projekta “Dejas lieluzvedums “Malienas mantojums”” vadītāja Sanita Eglīte.

Nostāsti vēsta, ka malēnieši vienmēr visu darījuši pa savam un arī danči tiem bijuši īpatnēji, ar pierobežai raksturīgiem soļiem un mūziku.  Malienas puses danči veidojušies, ietekmējoties no Latgales, Igaunijas un Krievijas tradicionālās kultūras. Mūsdienās reģionam raksturīgais kolorīts strauji izzūd, tāpēc ir svarīgi sakrāto un saglabāto nemateriālo kultūras mantojumu iedzīvināt un sekmēt tā pārmantojamību. 

Šīs puses senos dančus pētījuši gan folkloras pētnieki, gan vietējie muzeji un folkloras kopas. Izmantojot izpētīto materiālu, pateicoties Latvijas Nacionālā kultūras centra un pašvaldības atbalstam, tapušas 10 skatuves dejas. Horeogrāfijas tām veidojuši Vidzemes puses horeogrāfi - Iluta Mistre, Dace Circene, Ilze Mažāne, Reinis Rešetins, Jānis Purviņš, Taiga Ludborža, Guna Ezermale, Gunta Skuja un Lāsma Skutāne. Dejas ir apguvuši visi Alūksnes un bijušā Apes novada deju kolektīvi. Mūziku dejām aranžējuši Juris Kaukulis, Juris Vaivods, Sniedze Grīnberga un citi mūziķi. Uzveduma mākslinieciskā vadītāja ir Lāsma Skutāne, literārā teksta autors Druvis Mucenieks. 

Muzeja apmeklējuma maksa: pieaugušajiem – 3 EUR, pensionāriem - 2 EUR, skolēnam – 1 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

 

Sagatavoja: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālruņi: 64381502; 26646749
evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv
www.aluksne.lv

Valmieras tehnikumā šogad uzņemti 213 audzēkņi, kas ir par 34% vairāk, nekā vidēji pēdējo 10 gadu laikā. Tāpat arī saņemts ļoti augsts pieteikumu skaits - par 30% lielāks, nekā vidēji gadā līdz šim. Pieprasītākās specialitātes - programmēšana, loģistika, pavārmāksla un klientu apkalpošana.

Nolūkā celt profesionālās izglītības prestižu un mudināt vidējo profesionālo izglītību apgūt jauniešus ar spēcīgākām zināšanām, 2021./2022. mācību gads ir otrais, kad Valmieras tehnikumā mācības uzsāk izglītojamie tikai ar sekmīgām atzīmēm. Profesiju apguvei šogad tika rīkots atlases konkurss, uzņemot jauniešus ar spēcīgākajiem mācību rezultātiem. Kaut arī uzņemšanas prasības ir augušas, vēlme izglītoties Valmieras tehnikumā bijusi ļoti liela. Saņemti kopumā 240 pieteikumi, kas ir līdz šim otrais lielākais interesentu skaits skolas vēsturē. Sakarā ar augsto pieprasījumu, vairākās programmās uzņemti par trešdaļu vai pat divarpus reizes vairāk izglītojamie, nekā cerēts, tostarp klientu apkalpošanā, mašīnbūvē un pārtikas tehnoloģijā.

Publicitātes foto

Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša pauž gandarījumu: “Priecājamies, ka arvien vairāk jaunieši pēc 9. klases kā prioritāro izglītības turpinājumu izvēlas mācības profesionālās izglītības iestādē! Esam gandarīti, ka Valmieras tehnikuma drosmīgais solis celt kvalitātes standartus jauno audzēkņu atlasē šajā gadā devis rezultātus. Mērķtiecīgi attīstot un stiprinot tieši STEM jomas izglītības programmas (programmēšanu,  metālapstrādi, mehatroniku), esam strauji kāpinājuši izglītojamo skaitu tieši šajās jomās. Topošos programmēšanas tehniķus uzņemam tikai trešo gadu, bet profesiju 2021./2022.mācību gadā apgūs jau 130 jaunieši, sagatavojot darba tirgū tik ļoti pieprasītos speciālistus.”

Valmieras tehnikumā šogad mācīsies 638 audzēkņi, kas ir lielākais izglītojamo skaits vidusskolas posmā visā Valmieras novadā. Šī ir viena no modernāk aprīkotajām izglītības iestādēm Baltijā, kur mūsdienīgā un inovatīvā vidē iespējams apgūt prasmes mašīnbūvē, mehatronikā, programmēšanā, loģistikā, viesmīlībā, pavārmākslā, pārtikas pārstrādē, grāmatvedībā un klientu apkalpošanā. 

Informāciju sagatavoja:
Liene Bergmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
liene.bergmane PIE valmierastehnikums PUNKTS lv