Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Šogad uzsāksim jaunu tradīciju -  kopīgu Jaunā gada sagaidīšanu ar kaimiņiem igauņiem Valkas – Valgas centrā, tādējādi turpinot abu valstu un pilsētu iedzīvotāju tuvāku sadraudzēšanos.
14.12.2022
Decembris iesākās ar lielisku ziņu –  vairāku valstu nemateriālā kultūras mantojuma elements ”Koku pludināšana”, kurā ietilpst arī Gaujas plostnieku amata prasmes, iekļauta UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.
08.12.2022
6. decembrī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra topošās sporta zāles sienā, klātesot izglītības iestādes kolektīvam, Valmieras novada pašvaldības vadībai un būvuzņēmējiem, iebūvēja kapsulu, kas izgatavota kā stafetes kociņš, simbolizējot kustību, attīstību un komandas darbu vienota mērķa labā. Kapsulā ievietota skolas avīze, kas speciāli izgatavota šim notikumam, laikraksts “Liesma”, skolas kolektīva kopbilde un vēstījums nākamajām paaudzēm – par skolu, par būvniecības ieceri un novēlējums nākotnes skolēniem, ko klātesošajiem nolasīja skolēns Jānis Elmārs Liniņš, kuram ir izcili panākumi sportā – Latvijas Skolu čempionātā spēka trīscīņā izcīnītas godalgotas vietas vairāku gadu garumā. Jāatzīmē, ka kopā ar kapsulu jaunās sporta zāles nišā, kas būs brīvi pieejama un apskatāma, iebūvēja arī ķieģeļus no vecās sporta zāles.
08.12.2022
Lai pārspriestu iespējamo rīcību un sadarbību dažādās krīzes situācijās, kas skar cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem un viņu veselības aprūpi, Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji kopīgi ar sociālo pakalpojumu sniedzējiem tikās ar Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas vadību un ārstiem.Tikšanās organizēta, balstoties uz Vidzemē izveidoto grupu dzīvokļu darbinieku līdzšinējo pieredzi un izrietošajiem jautājumiem par to, kā visefektīvāk nodrošināt atbalstu situācijās, kas saistītas ar grupu dzīvokļu iedzīvotājiem nepieciešamo psihiatrisko palīdzību. Šādu jautājumu risināšana prasa sadarbību starp grupu dzīvokļa iedzīvotāju, darbiniekiem, kā arī veselības aprūpes iestādēm. Tāpat šajā sadarbības procesā būtiska ir informācijas aprite, lai nodrošinātu atbilstošu atgriezenisko saiti, kas nepieciešama cilvēka veselības stāvokļa uzlabošanai vai uzturēšanai.
08.12.2022
Valmierā, pie Rīgas ielas  16 nama līdz 11. decembrim skatāma Ukrainas Valsts arhīva Nacionālās atmiņas institūta veidota lielformāta plakātu izstāde "Komunisms XX = RašiZms XXI". Izstāde, atainojot vairāku cilvēku likteni, vēsta par ukraiņu tautas upuriem staļinisma periodā un mūsdienās.
06.12.2022
Cēsu novada pašvaldība izsludina konkursu par Ruckas muižas kompleksa, Cēsīs, bezatlīdzības lietošanas tiesībām uz desmit gadiem, lai tajā turpinātu attīstīt mājvietu radošajām industrijām.
06.12.2022
Tuvojoties Eiropas Jaunatnes gada noslēgumam, aizvadīta pēdējā EUROPE DIRECT Vidzeme pasākumu cikla “Iedvesmojies no jaunieša” saruna. Vairāk nekā 60 jauniešu no tuvākiem un tālākiem Vidzemes novadiem šī gada laikā kopā smēlušies iedvesmu lieliem darbiem, diskutējuši un klausījušies, kā atrast sevi un nepadoties sava biznesa veidošanā.
30.11.2022
Alūksnes novada pašvaldība aicina novada uzņēmējus uz tikšanos 1. decembrī, lai klātienē apspriestu būtiskus jautājumus un veicinātu savstarpējo sadarbību.
25.11.2022
Vecā ādas portfeļa un grāmatu lapu smarža, pacietīga radio frekvences ķeršana un pirmie krāsainā televizora ekrāna kadri, ūdens vārāmās spirāles burbuļi un patvāra tvaika mutuļi, telefoni ar griežamo ripu un rakstāmmašīnas taustiņu klikšķi. Citiem šīs ir darba gaitu vai bērnības dienu atmiņas, citiem vien dzirdēti nostāsti no vecākiem, vecvecākiem vai skolotājiem. Seda ir vieta, kas sevī glabā neskaitāmus stāstus, atmiņas un vēstures liecības. Tā ir vieta, kur atgriezties pagātnes foto filmiņas kadros un uzskatāmi izzināt aizgājušos vēstures laikus. 26. novembrī aicinām ceļot laikā Sedas pamesteņu ekspedīcijā kopā ar vietējo iedzīvotāju, Sedas pilsētas bibliotēkas vadītāju un stāstnieci Viktoriju Brjuņinu.
15.11.2022
2022. gada 27. oktobrī Valmieras novada pašvaldības dome apstiprināja Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2022. - 2038. gadam un Valmieras novada attīstības programmu 2022. - 2028. gadam.
15.11.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930