Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Kokmuižas vēsturiskā kūts ēka, kas restaurēta, lai pielāgotu jaunam pielietojumam – uzņēmēju biznesa ieceru īstenošanai, ir kļuvusi ne vien Kokmuižas diženuma spilgtāka lieciniece, bet arīdzan saņēmusi Atzinību starptautiskā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka”. Šogad konkursam piešķirta starptautiska dimensija – Kokmuižas vēsturisko ēku vērtēja starptautiska žūrija vienlīdz ar objektiem  no  Latvijas, Igaunijas, Somijas un Lietuvas. Konkursa noslēguma ceremonija norisinājās 6. septembrī Ogres Centrālajā laukumā.
15.09.2022
Fantāzija ir cilvēka iztēles auglis, kas ieved citādā pārdomu pasaulē, ļauj aizmirsties no ikdienas steigas, mudina sapņot un rosina paveikt brīnumainas lietas. Tam tikai nepieciešama atbilstoša vide. Šādu vietu Valmierā – Fantāziju zemi “Neonija” –  pirms nepilniem četriem gadiem ir radījuši Indra un Ivars Ceriņi.
11.09.2022
Ik rudeni Ziemeļvalstu vēstniecības, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs un Dānijas Kultūras institūts organizē Ziemeļvalstu dienas kādā no Latvijas reģioniem. Šī gada septembrī tās notiks Cēsīs, un visa mēneša garumā Kino CĒSIS novada iedzīvotājiem un viesiem bez maksas būs iespēja noskatīties norvēģu, zviedru, dāņu, kino lentes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ar īpaši plašu programmu izceļama ir Zviedru kino nedēļa, kas tiek rīkota ar Zviedru institūta atbalstu.
11.09.2022
Biedrība "Latvijas Lauku forums" aicina uz pasākumu Jaunienācēju salidojums “KUR UGUNS KURAS VIDZEMES LAUKOS?” un fotoizstādes atklāšanu. Aicinām piedalīties pirmajā jaunienācēju salidojumā Vidzemē, lai satiktos ar citiem līdzīgi domājošiem, kā arī dalītos ar savu pieredzi izaicinājumu pārvarēšanā, dzīvojot laukos. Šajā pasākumā neformālā gaisotnē tiks iepazīti vienam otra stāsti, radītas kopīgas idejas vēl skaistākiem laukiem un prātots par atbalsta iespējām to ieviešanai.
11.09.2022
Šogad aprit 85 gadi, kopš “Iedzēnos” tika izveidota dārzniecība. Atzīmējot šo notikumu, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar šī brīža “Iedzēnu” saimniekiem aicina uz dārzniecībai un tās selekcionāriem veltītu pasākumu, kas notiks 10. septembrī no plkst. 14:00, Bērzaunes pagasta “Iedzēnos”.
11.09.2022
Vidzemes plānošanas reģions uzsācis darbu “Erasmus+” programmas projektā "Byp4Dev", kura galvenā iecere ir mācību programmas izstrāde pārtikas un lauksaimniecības jomas profesionāļiem, studentiem, absolventiem un citiem interesentiem, lai veicinātu lauksaimniecības un pārtikas sektora blakusproduktu un atlikumvielu efektīvāku izmantošanu jeb valorizāciju. Partneri koncentrēsies uz eksperta profila izstrādi, kas viegli integrējams profesionālās izglītības programmās. Plānots, ka jaunizveidotais profils atbildīs bioekonomikas nozarē pastāvošajām vajadzībām un iespējām dažādos projektā iesaistītajos reģionos Spānijā, Somijā, Grieķijā, Latvijā un Portugālē.
08.09.2022
Vidzemes reģiona pašvaldības 6. septembrī Alūksnē deleģēja Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāju Gunti Gladkinu iepazīstināt 14. Saeimas vēlēšanu kandidātus ar Vidzemes pašvaldību vērtējumu par apstākļiem, kas veicina vai kavē efektīvas uzņēmējdarbības vides attīstību. Pasākuma iniciatori bija Vidzemes uzņēmēji, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Darba devēju konfederācija, un tas tika organizēts ar mērķi vairot politiķu izpratni par uzņēmēju un pašvaldību patiesajiem izaicinājumiem un sekmēt atbilstošas valsts politikas attīstīšanu un realizēšanu.Pasākumā, klātesot reģiona uzņēmējiem, dažādu organizāciju pārstāvjiem un topošajiem politiķiem, tika akcentētas prioritāri nepieciešamās izmaiņas uzņēmējdarbības sekmīgai attīstībai Vidzemē.
07.09.2022
SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 1. septembra atsācis kursēt Valmieras pilsētas 12. maršruta autobuss. Tas kursē mācību gada laikā no pirmdienas līdz piektdienai.
02.09.2022
Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 30. septembrim pieteikt apbalvošanai ar pašvaldības augstāko apbalvojumu “Sudraba zīle” cilvēkus, ģimenes, biedrības, organizācijas, uzņēmumus un citus pretendentus – ikvienu, kura veikums novada un tā iedzīvotāju labā ir sevišķi nozīmīgs.
01.09.2022
Ir noslēgušās paredzētās aktivitātes programmas LIFE GoodWater IP atbalstītajā projektā “Pededzes upes aizsprosta novākšana”, ko īsteno Alūksnes novada pašvaldība kopā ar pašvaldības aģentūru “ALJA”.
01.09.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031