Arhīva kalendārs

« July 2017 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Sestdien 29. jūlijā Ērmaņu muiža aicina uz Danču Etnonakti 2017. 

17.00 sāk darboties Brīvā Skatuve. Ikviens ir aicināts nospēlēt vienu, divas dziesmas vai dejas no savas ģimenes etniskā mantojuma. Dziesmas var būt jebkurā valodā, bez prasmju un spēju ierobežojuma. Aicinām uzvilkt tautastērpu un izbaudīt Etnonakti!

19.00 Sākas tradicionālie danči, spēlē Ilga Reizniece.

Tiem, kas brauc pirmo reizi: Mēs atrodamies Ērmaņu muižā, Malienas pagastā, Alūksnes novadā. Norāde šoferīšiem: GPS sistēmā jāievada vārds – Ērmaņi.

 

Danču Etnonakti 2017 atbalsta VKKF un Vidzemes plānošanas reģions "Latvijas valsts atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017" ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Prauliņa

tel. 26495024

Piektdien, 21.jūlijā, tika atklāta piemiņas plāksnīte pie Valmieras Drāmas teātra režisora Pētera Lūča stādītās egles Vecpuišu parkā Valmierā. Režisors 1989.gada 26.augustā kopā ar draugu Robertu Jūru eglīti kā Baltijas ceļa un brīvības simbolu iestādīja, atzīmējot parka vēsturiskā nosaukuma atgūšanu.

Plāksnīte tika uzstādīta, pateicoties valmierietes Astras Jūras iniciatīvai, vēloties saglabāt Pētera Lūča atstāto piemiņu.

“Lūcis bija leģenda un joprojām ir leģenda. Viņš bija kā ozols ar saknēm un lapotni, zem kura mēs visi jutāmies pasargāti.  Ar savu autoritāti un esību Pēteris Lūcis izglāba Valmieras teātri, kad 1963.gadā kultūras ministrs jau bija parakstījis lēmumu par Valmieras teātra likvidāciju,” atmiņās par Pēteri Lūci dalījās Valmieras Drāmas teātra aktrise Astra Baumane.

“Egle ir skaista, slaida un sīksta. Dziļi mērķtiecīga. Galotne tiecas uz debesīm – tas ir garīgums. Lūcis caur šo egli ir iestādījis tiekšanos pēc debesīm, pēc garīguma. Viņš to centās atainot gan savos darbos, gan arī pats bija dziļi pārliecināts un domāja par to. Šī egle ir kā sargtornis. Un mums tas ir jāpiemin, ka caur to kāds mūs vēro. Caur šo egli Pēteris Lūcis turpina dzīvot Valmierā. Atcerēsimies, atnāksim un parunāsimies ar viņu!” aicināja Astra Baumane.

Atmiņās par Pēteri Lūci dalījās arī Pētera Lūča līdzgaitnieki Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un bijušais Valmieras Viestura vidusskolas direktors Ivars Briedis, kā arī idejas iniciatore Astra Jūra. Par Vecpuišu parka vēsturi pastāstīja Valmieras muzeja vēsturniece Ingrīda Zīriņa.

Līdzīgi kā dienā pirms 28 gadiem, kad Pēteris Lūcis iestādīja egli, atzīmējot Vecpuišu parka vēsturiskā nosaukuma atgūšanu, arī šodien parks piedzīvo jaunu atdzimšanu. Tiek veikti gājēju celiņu izbūves darbi, sakopti un atjaunoti apstādījumi un zālieni, lai jau rudenī parkā pulcētos valmierieši un pilsētas viesi, lai atpūstos, svinētu un arī atcerētos Valmieras dižās personības.

Informāciju sagatavoja:

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

 

Valmieras pilsētas svētku pirmajā dienā, 27. jūlijā, Valmieras muzejā plkst.18.00 atklās izstādi “Tautasdziesmas stāsts”. Tā iepazīstinās ar Valmieras muzeja krājumu, kas “stāsta” par senajiem arodiem, darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem un sabiedrības attīstību kopumā. Tautasdziesma izstādē skatīta kā saikne ar pagātni, vienlaicīgi godinot tās krāšņumu un daudzveidību.

Tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras mutvārdu tradīcijām, kas veido latvisko identitāti. Tās ir apjomīga “informācijas krātuve”, līdz mūsdienām saglabājot ziņas par senču dzīvi, sabiedrības attīstību. Tautasdziesmu četrrindēs ietverts plašs izziņas materiāls, kas ir nozīmīgs pētniecības avots.

Izstādei atlasīts ap 200 lietisko materiālu un ap 200 papīra vienību. No muzeja krājuma būs apskatāmi gan priekšmeti, darbarīki, gan arī dokumentārā informācija un fotogrāfijas.

Izstādi vēl interesantāku un saistošāku padarīs ziņas par vecvārdiem, kurus mūsdienās lieto reti vai nelieto vispār, bet bez kuriem ir apgrūtināta tautasdziesmās ietvertās informācijas uztvere. Tāpat tiks izmantoti interaktīvi un digitāli risinājumi, kas apmeklētājam ļaus pārbaudīt zināšanas, interesantā veidā uzzināt daudz jauna, atkāpjoties no pasīva vērotāja lomas.

Izstāde apskatāma līdz 2018. gada 20.augustam.

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Mob. tālr.: 26443410