Jaunumi Vidzemē

Ceturtdien, 21. septembrī, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tikās ar Eiropas Komisijas (EK) Reģionālās attīstības un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāta komisāri Korinu Krecu (Corina Creţu), lai apspriestu Kohēzijas politikas jeb Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) plānus pēc 2020. gada, kā arī esošā ES fondu plānošanas perioda ieviešanu.
22.09.2017
Pateicoties fonda “Iespēju tilts” aktīvai darbībai, paplašināts sociālo pakalpojumu klāsts Valmierā,   un vidzemniekiem tuvākajā laikā būs pieejams jauns īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums – atelpas brīdis. Atelpas brīdis ir pakalpojums, kura mērķis ir bērniem ar invaliditāti un smagiem funkcionāliem traucējumiem nodrošināt īslaicīgu sociālās aprūpes pakalpojumu, piedāvājot bērniem draudzīgu, pieejamu un patīkamu vidi, vienlaikus atslogojot ģimenes locekļus no rūpju pilnās ikdienas, jo šādus bērnus ne mirkli nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Tādējādi atelpas brīdis ir lieliska iespēja vecākiem nedaudz atpūsties un veltīt laiku arī sev, zinot, ka viņu bērns tikmēr tiks ne tikai aprūpēts un pieskatīts, bet profesionālu speciālistu uzraudzībā tiks nodrošinātas arī bērna attīstību veicinošas aktivitātes.
22.09.2017
Līdz oktobra vidum Valmieras novada fonds ir atvēris divas programmas jauniem projektiem Valmieras apkaimē. Jau ierastais projektu konkurss “Sev, tev, novadam” gaida lielākas vai mazākas idejas, kas vērstas uz līdzcilvēku iesaistīšanu fiziskā vai citādā dzīvesvides pilnveidē. Savukārt jaunums ir Ziedotāju aplis, kuram var piedāvāt 2000 eiro vērtas ieceres, kas drīzāk vērstas uz sabiedriskā labuma darbības nodrošināšanu, regulāriem pakalpojumiem, bet tikpat labi var ietvert vides objektu izveidi vai vienreizēju pasākumu rīkošanu.
21.09.2017
Piektdien, 22. septembrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz izstādes „Atgriešanās mājās” atklāšanu un  Ernai Bērziņai/Dzelmei/Ķikurei veltītā albuma atvēršanu muzeja izstāžu zālēs Skolas ielā 10a pulksten 15.00.Latvija – Vācija – Austrālija – Kanāda – Latvija. Tāds garš, gadiem ilgs ceļš.
21.09.2017
Pašā rudens lapu krāšņumā, 14. oktobrī, plkst.11:00 ģimenes un draugi aicināti piedalīties spēlē „Āraišu leģendas”, kur dodoties pastaigā pa skaisto Āraišu apkārtni un pildot dažādus uzdevumus, krāsiet punktus. Labākās komandas saņems gardas balvas no pasākuma atbalstītājiem. Leģenda vēsta, ka senāk ezera vietā bijusi dziļa ieleja. Kādreiz tur meita ganījusi savu ganampulku. Ganāmpulkā atradušies divi nebēdnieki āži. Te reiz viņi nikni badījušies. Piepeši ganumeita redz plūstam ūdens straumi. Lielā uztraukumā viņa uzlec uz liela akmeņa un sauc: ”Ārā, āži! Ārā āži!” Bet tie saniknoti to nemaz nedzird, un ūdens satraume tos noslīcina. Tanī vietā tagad ezers, un visu to apkārtni tagad sauc par Āraišiem, visi zin, kur tie atrodas, bet neviens nezin, kur tie sākas un kur beidzas. 
21.09.2017
20. oktobrī Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, notiks pirmā sabiedrības vadītāju konference “Celtspēja”. Īpaši aicināti šo konferenci apmeklēt Latvijas pašvaldību augstākā un vidējā līmeņa vadītāji, lai gūtu jaunas zināšanas, prasmes un iedvesmotos turpmākajam darbam. Dalība konferencē ir bezmaksas.Konferencē tiks runāts par sabiedrības iesaisti pašvaldību un valsts iestāžu darbā, darbinieku motivēšanu, informācijas apstrādes procesiem, kritisko domāšanu, līderību kā arī par izpratnes veicināšanu globāla un nacionāla mēroga notikumos ekonomikā un politikā.
21.09.2017
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina piedalīties diskusijā „Šī nav kosmiskā zinātne! Inovācijas un digitalizācija pašvaldībās un attīstības sadarbībā”, kas 28. septembrī 10:30 – 15:00 notiks Amatas novada domē (Drabešu pagasta „Ausmas”)!Divpusējā attīstības sadarbībā Latvijas pieredze inovācijās, e-pakalpojumu un e-pārvaldes ieviešanā un labas pārvaldības veicināšanā ir jomas, kas interesē mūsu partnervalstis. Diskutēsim par inovāciju ekosistēmām jeb sadarbību starp pašvaldībām, universitātēm un uzņēmējiem, jo uzņēmējiem ir interese digitālo risinājumu ieviešanā partnervalstīs, savukārt ar attīstības instrumentiem iespējams attīstīt pašvaldības un likumdošanas vidi, kas veicina inovatīvo risinājumu izmantošanu partnervalstu attīstībai.
21.09.2017
Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 23. septembrī aicina Igaunijas un Latvijas sadarbības entuziastus – gan jauniešus, gan pieaugušos uz kopīgu talku Apes muižas parkā un uz “Tour de LatEst” sacensībām ar skrejriteņiem no Apes līdz Mežabrāļu saimniecībai Vastse-Roosa, Igaunijā, šķērsojot Igaunijas-Latvijas robežu. Mežabrāļu saimniecībā būs iespējams apmeklēt īstus meža brāļu bunkurus un piedalīties zaļās darbnīcās. Visi pasākumi šajā dienā notiek 2017. gada Eiropas sadarbības dienas svinību ietvaros.
21.09.2017
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina pieteikties sievietes uzņēmējas un pašnodarbinātās personas piedalīties projektā “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā”. Šobrīd apmācībām pieteikušies jau vairāk nekā 500 komersantu un notikušas 45 grupu apmācības.
20.09.2017
Mecenāts un starptautiskās organizācijas "ONE" Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs šodien izsludina Latvijas mēroga eseju konkursu Projekts "Latvijas nākotne Eiropā" jauniešiem. Eseju konkursā tiek aicināti piedalīties visi jaunieši - neatkarīgi no tā, kur viņi šobrīd mācās, strādā, dzīvo - gan Latvijā, gan arī ārpus tās. Labākajiem eseju autoriem konkursa žūrija pasniegs diplomus un vērtīgas balvas.
20.09.2017

Notikumi

«Septembris 2017»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930