Jaunumi Vidzemē

Vidzemes attīstības konferences ietvaros 7. februārī Valmierā notika projekta “Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai” (EFFECT4buildings) pirmā Reģionālā darba grupas tikšanās. Izmantojot dizaina domāšanas metodi, EFFECT4buildings darba grupa veidoja vairākus scenārijus tam, kā veicināt ēku iedzīvotāju un apsaimniekotāju interesi par daudzveidīgu energoefektīvu paņēmienu ieviešanu un mūsdienīgu atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu daudzdzīvokļu un sabiedriskajās ēkās.
13.02.2018
2018. gada 19. februārī plkst.11.00 LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā, Kalpaka bulvārī 4, LU un Microsoft inovāciju centra konferenču zālē, notiks seminārs par  SAM 1.1.1.3. pasākuma "Inovāciju granti studentiem" mērķiem, idejām un projektu atbalstāmajām darbībām. Seminārā aicinām piedalīties uzņēmējus un augstskolu studiju, zinātnes un attīstības daļu pārstāvjus, kā arī studējošos, kuriem ir interese un kuri būs iesaistīti projektu izstrādē un īstenošanā. 
13.02.2018
Īstenojot deinstitucionalizācijas procesu Latvijā, Vidzemes plānošanas reģions aicina tos vecākus, kuriem ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem un kuriem ir noteikta invaliditāte, doties uz savas pašvaldības sociālo dienestu, lai pieteiktos sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai bez maksas. Vidzemē projektā “Vidzeme iekļauj” iesaistījušās visas 26 pašvaldības, un ikvienā no tām jau šobrīd bērni ar funkcionāliem traucējumiem (kuriem noteikta invaliditāte) var saņemt dažādus pakalpojumus.
13.02.2018
15.februārī plkst.18.00, Valkas pilsētas kultūras namā notiks Rīgas Franču liceja kora “Mēs lidosim!” (diriģenti Liene Batņa, Toms Kazimirisaņecs, koncertmeistars Anatolijs Livča), Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauniešu kora (diriģents Edgars Vītols) un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jauniešu kora (diriģente Inese Niklaviča, koncertmeistars Andris Niklavičs) koncerts “… un gaisā lido pavasar’s”.Koncertā dzirdēsim Ērika Ešenvalda dziesmu ciklu “Septiņi brīnumi”, skanēs arī citu komponistu dziesmas. Uzstāsies Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie vokālisti. “… Un gaisā lido pavasar’s” ir ieskaņas koncerts IV Jāzepa Vītola skolu koru un vokālo ansambļu konkursa atvērtajam konkursam J.Vītola Mūzikas akadēmijas Lielajā aulā, kas notiks martā.
13.02.2018
Spēja risināt sarežģītas problēmas, radošums un dizaina domāšana ir prasmes, kurām ir strauji augoša nozīme. Tās ir noteicošas konkurētspējas uzturēšanai mūsdienu  ekonomikā, un ar to jārēķinās ikvienam uzņēmumam, organizācijai un teritorijai. Turklāt publiskajā pārvaldē svarīgi koncentrēties uz sabiedrības iesaisti, atmetot vienvirziena komunikāciju. Lai pieņemtu efektīvus lēmumus un radītu labus publiskos pakalpojumus, nepieciešams izprast mērķauditorijas vajadzības. Februārī Vidzemes attīstības konferencē Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk – VPR) aicināja pašvaldību pārstāvjus un citus sadarbības partnerus diskutēt par neizbēgamo zināšanu revolūciju, kas ver durvis jaunām iespējām.
13.02.2018
Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum šā gada 22. februārī Smiltenē un Cēsīs organizēs seminārus par pieejamo ES fondu un valsts atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās un uzņēmumu ēkās. 
12.02.2018
Valkas novadpētniecības muzejā 17.februārī plkst. 13:00 atklās izstādi “Saaudumi...”, kas veltīta Igaunijas valsts simtgadei. Tā stāstīs par kādu kuplu cilti, kuras saknes ir Igaunijas pierobežā – Valkā/Valgā un tās apkārtnē. “Pierobežām raksturīgi, ka dzimtās “saaužas” dažādu tautību cilvēki. Līdz 20.gadsimta 30.gadiem Valkā un tās tuvumā dzīvojošie latvieši un igauņi bieži vien saprecējās. Vienā gadījumā dzimta turpinājās kā latvieši, bet citā – kā igauņi. Pirmajās paaudzēs jauktajās ģimenēs ikdienā bieži lietotas abas valodas”, zina stāstīt izstādes veidotāji.
12.02.2018
2018. gada 7. februārī norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētā Attīstības konference, kuras ietvaros projekta TENTacle pārstāvji un būtiskākās iesaistītās puses, izmantojot inovatīvu problēmu identificēšanas metodi, meklēja risinājumus un veidus tam, kā iesaistīt vietējo un reģionālo pārvaldes līmeni valsts transporta politikas veidošanā un pārvaldībā.
12.02.2018
Alūksnes novada pašvaldības 2018. gada budžetā tomēr ir rasta iespēja paredzēt līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai, lai gan sākotnēji bija plānots, ka šogad šim mērķim finansējums netiks plānots.
08.02.2018
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi 2. kārtu atklātai pieteikumu atlasei pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas un komersanti, kas nodarbina jaunos zinātniekus, pētniecības pieteikumus var iesniegt līdz 27. aprīlim.
06.02.2018

Notikumi

«Februāris 2018»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728