Jaunumi Vidzemē

Vidzemē ir virkne priekšrocību eksportspējīgas lauksaimniecības attīstībai – daudzveidīgi dabas resursi, attīstīta infrastruktūra un augsts profesionālās izglītības īpatsvars. Lai biznesa ieceri pārvērstu par konkurētspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību, Vidzemes uzņēmējdarbības centrs spēj palīdzēt, piedāvājot inovāciju attīstību un sadarbību veicinošus pasākumus.
29.04.2024
Š.g. 23. aprīlī Vidzemes plānošanas reģions noslēdza vienošanos ar Vidzemes Augstskolu par Vidzemes Atvērto inovāciju centra izveidi. Divu institūciju dibinātais centrs pildīs sadarbības platformas funkciju ar mērķi attīstīt reģiona zināšanu un inovāciju ekosistēmu. Institūcijas, noslēdzot vienošanos, apņēmušās meklēt arvien jaunus veidus, kā zināšanu un inovāciju ekosistēmā iesaistīt pēc iespējas vairāk organizāciju un uzņēmumu, stiprinot to mijiedarbību.
26.04.2024
Trešdien, 24. aprīlī, Madonas novada Mārcienā notika pirmā tikšanās ar Mārcienas pagasta iedzīvotājiem par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu. Tajā Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicināja daudzdzīvokļu mājas Jaunā iela 6 iedzīvotājus, kā arī kaimiņu māju interesentus iepazīties ar sagatavotā energoaudita rezultātiem un  apspriest esošās problēmas līdzīga tipa ēkās.
26.04.2024
Vakar, 25. aprīlī, noslēdzās Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātās un administrētās “Vidzemes kultūras programmas 2024” projektu vērtēšana. Piešķirot 167 400,00 eiro, finansiālu atbalstu projektu īstenošanai saņēma 65 projekti. Papildus 3 projekti iekļauti rezerves sarakstā, ja gadījumā kādu no atbalstītajiem projektiem nebūs iespējams īstenot.
26.04.2024
Š.g. 23. aprīļa Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk arī – VPR) Attīstības padomes sēdes ietvaros pašvaldību pārstāvji tikās ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātiem. Saeimas komisijas deputāti tika iepazīstināti ar VPR politiskās vadības un administrācijas darbu, kā arī uzklausīja VPR sagatavotos priekšlikumus, kas uzskatāmi par būtiskiem gan reģionālās attīstības stiprināšanai, gan arī valsts pārvaldes darbības uzlabošanai.
26.04.2024
Trešdien, 8. maijā plkst.10.00 pēc Latvijas laika aicinām interesentus pieslēgties stundu garam vebināram par divām specifiskām tēmām – normatīvi, kas attiecināmi uz drošību darbam ar ūdeņradi un ūdeņraža atbilstības un potenciālo risku novērtējums, plānojot un organizējot ūdeņraža uzpildes staciju darbu. Ar šiem tematiem iepazīstinās starptautiskā uzņēmuma Dräger globālās biznesa attīstības un drošības vadītājs Olivers Bornholts (Oliver Bornholdt).Vebinārā tiks sniegta vispārīga ievade tēmā un tiks piedāvāta galveno iemeslu analīze, skaidrojot, kāpēc notiek negadījumi darbā ar ūdeņradi.
26.04.2024
Pavasarīgā, saulainā 21. aprīļa pēcpusdienā Lielezera pludmalē, Limbažos valdīja rosība un draudzīga atmosfēra. Tur pulcējās remigrantu ģimenes no dažādiem Vidzemes novadiem. Turpinot Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores Ingas Madžules aizsākto tradīciju, norisinājās jau ceturtā tīklošanās pēcpusdiena remigrantiem "Manas mājas Vidzemē".
23.04.2024
Eiropas Savienības un arī Latvijas dabas aizsardzības prioritāte ir bioloģiskās daudzveidības un tās sniegto ekosistēmu pakalpojumu saglabāšana un atjaunošana. Lai iedzīvotājiem sniegtu iespēju piedalīties bioloģiskās daudzveidības  pārvaldībā, norit projekts CIBioGo.
19.04.2024
Lai veicinātu vidzemnieku informētību par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu, darbu sācis informatīvais atbalsta punkts – Vidzemes EnergoGids. Tas sniedz iespēju iedzīvotājiem, ēku apsaimniekotājiem un citiem interesentiem vienkopus saņemt bezmaksas konsultatīvo atbalstu par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu un ar to saistītiem jautājumiem.  
19.04.2024
Aizvadītajā nedēļā, no 8. līdz 9. aprīlim, Vidzemes pašvaldību speciālisti, Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk – VPR) un Latvijas Lauku foruma pārstāvji devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Tartu pilsētu un apriņķi Igaunijā. Brauciena mērķis bija iepazīt un pārņemt kaimiņvalsts pieredzi iepirkumu organizēšanā izglītības iestādēs, kā arī bioloģisko pārtikas produktu iekļaušanā to ēdienkartēs,  maltīšu  plānošanā un pārtikas atkritumu samazināšanā.
17.04.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930