Jaunumi Vidzemē

Turpinās pieteikšanās konsultācijām, ko Vidzemes uzņēmējdarbības centrā sniedz uzņēmējdarbības konsultante un inovāciju brokere Rita Sprindžuka. Viņas galvenā loma šajā procesā ir palīdzēt ar tām zināšanām, kuras konkrētajā brīdī uzņēmumam ir nepieciešamas tālākajā attīstībā, lai veidotu uzņēmuma ilgtspējīgu un inovatīvu izaugsmi. Konsultācijām pieteikties var aizpildot pieteikuma formu: https://forms.office.com/e/8TZw8ZpVRa.
26.06.2023
Eiropas Prasmju gada ietvaros, EUROPE DIRECT Vidzeme organizēja pārgājienu Ogres Zilajos kalnos, kā dalībnieki tika iepazīstināti ar dabas daudzveidības piemēriem un izaicinājumiem dabas vērtību saglabāšanā un atjaunošanā, tai skaitā arī invazīvo sugu izplatības problemātiku Latvijā.
26.06.2023
Ņemiet spēku no Jāņu zālēm! Skaistus svētkus! 
22.06.2023
Vidzemes plānošanas reģions jau vairākus gadus pārstāv Vidzemi Baltijas jūras valstu reģionu sadarbības organizācijā (BSSSC), kur tas ne tikai vada Inovāciju pārneses darba grupu, bet arī aktīvi līdzdarbojas jauniešu iesaistes jautājumos. Tādēļ aicinām reģiona jauniešus, vecumā no 18 līdz 25 gadiem, piedalīties BSSSC jauniešu pasākumā, kas notiks no 9. līdz 13. septembrim Polijā, Ščečinā. Piedaloties pasākumā, tiek nodrošināta dalība arī BSSSC ikgadējā konferencē (https://www.bsssc.com/). Dalībnieki tiks atlasīti konkursa kārtībā, balstoties motivētos pieteikumos dalībai pasākumā. Jauniešiem tiks segtas ceļošanas un uzturēšanās izmaksas.
21.06.2023
In January of this year, Vidzeme Planning Region started participating in the Interreg Baltic Sea Region programme’s 2021-2027 project Sustainable Food Environments (KISMET). The main goal of the project is to develop and test a program to promote the creation and development of sustainable food systems in municipalities and/or regions. Since municipalities have one of the most important roles in the areas of business promotion, health, procurement, food policy and environment, KISMET will offer municipalities and regions clear tools that will help them work better with the management of sustainable food systems while promoting sustainable food consumption and production.
21.06.2023
Jūnija nogalē noslēgsies projekts “RurCultural”, kura laikā trīs pilotvietās Līgatnē (Latvijā), Papilē (Lietuvā) un Billundā/ Grindstedā (Dānijā) tika īstenotas kultūrkartēšanas aktivitātes. Izmēģinot urbānos centros lauku teritorijās kultūrplānošanas pieeju un veicot kultūrkartēšanu, ir iegūts vērtīgs materiāls. Izpētes rezultāti Līgatnē izmantoti, lai sagatavotu dizainētu un digitālu “Līgatnes Kultūrkarti”. Tās autore - projekta eksperte Līva Kreislere, arhitekte un urbāniste. “Līgatnes Kultūrkarte” ir publicēta tīmeklī un pieejama plašam interesentu lokam, tai skaitā līgatniešiem un ar Līgatni cieši saistītajiem cilvēkiem, kas aicināti kļūt par atgriezeniskās saites devējiem.
21.06.2023
Klimata pārmaiņas ir viens no mūsdienu lielākajiem izaicinājumiem; tās arvien nopietnāk apdraud spēju nodrošināt visus ar pārtiku. Sagaidāms pārtikas cenu pieaugums, un tas atstās tālejošas sekas cilvēku uzturā, kā arī ietekmēs bioloģisko daudzveidību. Šie ir iemesli, kāpēc inovācijas ir īpaši svarīgas lauksaimniecībā – ar to starpniecību iespējams gan pārveidot pārtikas sistēmu darbību, gan stiprināt sinerģiju nozarē. Lauksaimniecība arvien biežāk tiek uzskatīta par galveno nozari, lai īstenotu klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās pasākumus, kas var veicināt klimata mērķu sasniegšanu. Lauksaimnieki, piesaistot oglekli biomasā virs un zem zemes, kā arī augsnē, var nodrošināt unikālu veidu, kā reaģēt uz klimata pārmaiņām.
19.06.2023
Jau ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros tiek īstenota aktivitāte “Produktu attīstības apmācību un veicināšanas pasākumi”. Šobrīd pieņemts lēmums par biznesa ideju iesniegšanas otrās kārtas izsludināšanu. Tās pieteikt iespējams līdz 10. augustam, aizpildot ANKETU un sūtot to uz uznemejdarbiba@vidzeme.lv.
15.06.2023
24 % – rekordzemu remigrācijas līmeni pagājušajā gadā uzrāda Centrālās statistikas pārvaldes dati. Taču remigrantu īpatsvara kritums vēl nenozīmē, ka remigrantu pērn patiešām bija mazāk nekā iepriekš, tieši otrādi – absolūtos skaitļos redzams, ka ir pieaudzis to iebraucēju skaits, kas ir Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kā arī iedzīvotāji, kuru valstiskā piederība ir cita, bet dzimšanas vieta – Latvija. Tādu 2022. gadā bija 9,3 tūkstoši, un tas ir lielākais skaits kopš 2013. gada.
14.06.2023
Šī gada 18. jūnijā plkst. 13.00 Dzērbenes radošā māja "Memberi" Jāņu ielīgošanas pasākumā ar VKKF un Vidzemes vēsturisko zemju kultūras programmas atbalstu uzsāk realizēt ikgadējo projektu "Daba rada-2023".
13.06.2023

Notikumi

«Septembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930