Jaunumi Vidzemē

Godprātība, čaklums un neatlaidība lai turpina mūs visus virzīt uz priekšu! Saules mūžu Latvijai! Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!
03.05.2023
Valmierā noticis noslēdzošais Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros rīkotais hakatons jauniešiem “Pārcēlāji – Eiropas nākotnes arhitekti”. Šoreiz piedalīties bija aicināti arī skolēni no Norvēģijas.
28.04.2023
Trešdien, 26. aprīlī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji piedalījās Sabiedriskā transporta padomes sēdē, kurā tika skatīts jautājums par grozījumu apstiprināšanu maršruta tīkla reģionālās nozīmes maršrutos Vidzemē. Vidzemes plānošanas reģions noraidīja Autotransporta direkcijas sagatavotos priekšlikumus par plānoto maršrutu tīkla optimizēšanu maršruta tīkla daļās “Limbaži, Sigulda” un “Cēsis”, savu nostāju pamatojot ar argumentiem par sasteigtību, kādā priekšlikumi tiek virzīti, kā arī aizrādot par atbildīgo institūciju nekonsekvenci lēmumos par prioritātēm sabiedriskā transporta jomā un neskaidro procedūru sabiedriskā transporta pakalpojumu sistēmas optimizēšanai.Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes deleģētais pārstāvis dalībai Sabiedriskā transporta padomes sēdē, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs savā nostājā ir kategorisks un pauž neizpratni par esošo situāciju sabiedriskā transporta jomā
27.04.2023
Piesaistot Eiropas Savienības finanšu līdzekļus, Vidzemes plānošanas reģiona organizētajās mācībās par enerģijas plānošanu Vidzemes pašvaldību speciālisti apgūst gan teoriju, gan arī veic dažādus praktiskus uzdevumus, kas palīdzēs speciālistiem izstrādāt jaunus vai atjaunot jau esošus ilgtspējīgas enerģijas un klimata rīcības plānus (SECAP) pašvaldībās. Mācību saturs, ko veidojis starptautiskais CEESEU konsorcijs, stiprina pašvaldību speciālistu enerģijas plānošanas kapacitāti, un izvēlētās mācību tēmas uzlabo viņu izpratni par aspektiem, kas ir nozīmīgi SECAP plānu izstrādes procesā.
24.04.2023
Pagājušajā mēnesī Vidzemes remigrācijas koordinatore Inga Madžule viesojās 11 Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) novadu pašvaldībās, lai satiktu tos pašvaldību darbiniekus, kuru pārziņā ir atbalsta sniegšana remigrantiem. Braucienu mērķis bija veidot ciešāku saikni ar šiem cilvēkiem un panākt rezultatīvāku informācijas apmaiņu. I. Madžule atzina, ka iepazīšanās vizītes ir bijušas vērtīgas, jo sarunas atklājušas novadu aktualitātes, kā arī ļāvušas novērtēt novadu atšķirības.
21.04.2023
Kultūra un sabiedrības noturība jeb dzīvotspēja – tam ir veltīts jaunais Baltijas jūras reģiona programmas projekts "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem" (turpmāk arī – BSR Cultural Pearls). Piedaloties projekta 12 partneru pārstāvjiem, tostarp Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības un projektu nodaļas vadītājai Lailai Gercānei un projekta vadītājai Leldei Ābelei, Stokholmā, Zviedrijā, no 29.–30. martam notika projekta uzsākšanas sanāksme. Svarīgākais sanāksmes uzdevums bija vienoties par nākamajiem soļiem projektā, lemjot par aktivitātēm un rezultātiem, kā arī veidot ciešāku saikni starp dažādajiem partneriem.
20.04.2023
Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 15.00 pēc Latvijas laika projekta BSR Cultural Pearls partnerība aicina interesentus pievienoties tiešsaistes darbsemināram par kultūru un sociālo noturību jeb dzīvotspēju (eng. - social resilience). Darba valoda – angļu.
20.04.2023
Cēsīs noticis EUROPE DIRECT Vidzeme un Vidzemes plānošanas reģiona seminārs par inovāciju, atbalstot Vietējās rīcību grupas (VRG), kam šobrīd sācies aktīvs darbs pie savu stratēģiju izstrādes. Zināšanās dalījās Vita Brakovska, biedrības „Zināšanu un inovācijas sabiedrība” valdes locekle un Krišjānis Veitners, izvērtēšanas un uzraudzības eksperts.
20.04.2023
Lai pēc iespējas plašākam nodarbināto skaitam sniegtu iespēju apgūt dažāda līmeņa digitālās prasmes, pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” pēdējai, 9. kārtai, ir pagarināta līdz 24. aprīlim. Strādājošie var izvēlēties kādu no 197 izglītības programmām. Pieteikties mācībām īpaši aicināti nodarbinātie, kuri vēlas apgūt digitālās prasmes pamata līmenī.
19.04.2023
20. aprīlī plkst.10.00 Smiltenes pagasta Kalnamuižā 10 un plkst. 13.00  tehnikuma teritoriālajā struktūrvienībā Alsviķos notiks “Informācijas dienas” pasākums, uz kuru laipni aicināti gan pamatskolas, gan vidusskolas absolventi, kā arī ikviens, kuru interesē pieaugušo profesionālās pilnveides iespējas.Pasākuma laikā varēs iepazīties ar tehnikuma izglītības piedāvājumiem, mācību vidi, skolotājiem un audzēkņiem, uzdot sev interesējošus jautājumus.Būs svētku koncerts un radošās darbnīcas, kā arī maza ekskursija uz dienesta viesnīcām.
18.04.2023

Notikumi

«Septembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930