Jaunumi Vidzemē

Ceturtdien, 2. jūnijā, plkst. 16.00, Madonā (Saieta laukumā 1, Madonas novada pašvaldības domes ēkas 3. stāva zālē) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru “Valsts atbalsts saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai. Nākotne sākas šodien. Noteikumi, finansējums, risinājumi.”Seminārā tiks sniegta gan informācija par izsludināto valsts atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, t.sk. finanšu institūcijas ALTUM piedāvāto atbalstu privātmāju energoefektivitātes uzlabojumiem, gan arī varēs uzzināt praktisku informāciju par to, kā izvēlēties sev piemērotāko un efektīvāko saules paneļu risinājumu. Seminārā tiks piedāvātas arī prezentācijas par biomasas katlu pareizu ekspluatēšanu, siltuma sūkņu un viedās elektroenerģijas ražošanas iekārtām.
26.05.2022
18. maijā Vidzemes plānošanas reģions ar starptautiskā tūrisma maršruta “Via Hanseatica” piedāvājumu Latvijā iepazīstināja vairāku tūrisma aģentūru, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjus. Delegācijai 17 cilvēku sastāvā vizītes laikā pievienojās arī novadu tūrisma speciālisti, kas pastāstīja par interesantām tūristu piesaistes vietām un šogad plānotajiem pasākumiem novados, atbildēja uz jautājumiem par nakšņošanas un ēdināšanas iespējām u.c. Pēc vizītes dalībnieki atzina, ka saņemta bagātīga informācija par tūrisma piedāvājumu Vidzemē un aplūkotie tūrisma objekti būtu iekļaujami tūrisma aģentūru piedāvājumā. Tie varētu interesēt gan vietējos, gan ārvalstu tūristus.
26.05.2022
Eiropas Komisija (EK) aicina Eiropas Sociālā fonda + (ESF) programmas ietvaros līdz š.g. 2. augustam iesniegt projektus “Sociālās inovācijas taisnīgai zaļai un digitālai pārkārtošanai”*.Vairāk informācijas par paziņojumu Nr. EASI-2022-SOC-INNOV skatīt ES finansējuma un iepirkuma vietnē.
26.05.2022
Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) aicina privātpersonas un uzņēmumus ziedot datortehniku Ukrainas kara bēgļiem Latvijā.Reaģējot uz arvien pieaugošo kara bēgļu plūsmu no Ukrainas, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar LIKTA ir uzsākusi iniciatīvu, lai palīdzētu Ukrainas kara bēgļiem, kuriem nepieciešams dators vai planšete darbam vai mācībām. Iniciatīvu atbalsta IKT nozares uzņēmumi Accenture, Microsoft, SAP Latvia un Tet. Uzņēmumi nodrošinās lietoto datoru tehnisko apkopi un jaunas programmatūras uzstādīšanu.
26.05.2022
Latvijā uzturas un strādā Ukrainas iedzīvotāji, kuri aizbēguši no kara un sadarbībā ar Latvijas iedzīvotājiem cenšas palīdzēt savai valstij, cik iespējams.Valmieras novada pašvaldībā strādā Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka, kura Valmierā ieradās kopā ar abām meitām. Pilsētā, kurā dzīvoja Oksanas ģimene, Krievijas armija iebruka pirmajās kara dienās. Oksana Ukrainu atstāja savu meitu drošības dēļ.Atrodoties Valmierā, ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu Oksana Kiriļuka organizē palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, satuvinot Ukrainas un Latvijas pašvaldības palīdzības sniegšanai Ukrainai.
26.05.2022
Turpinot tradīciju, no 2. jūnija vairākas ceturtdienas pulksten 20.00 Ogres upes promenādē uz peldošās skatuves norisināsies koncertcikls UPES VAKARI, kurā ar spēka piepildītām melodijām, Ogres upi pieskandinās Ogres novada amatiermākslas kolektīvi un viņu viesi.
26.05.2022
Valmieras novada pašvaldība 2022. gada 28. aprīļa sēdē apstiprināja pašvaldības noteikumus "Par Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību biedrību un nodibinājumu Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vai Šveices finansēto projektu ieviešanai”.
26.05.2022
Bērnu čalas, satikšanās prieks un nerimstošais satraukums – pēc gandrīz divu gadu pauzes Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 3. jūnijā plkst. 19.00 norisināsies Valmieras novada skolēnu dziesmu un deju svētki “Kad klusums skan”, pieskandinot dabas koncertzāli ar instrumentu, soļu un balsu skaņām.
24.05.2022
2022. gada 25. maijā Rīgā notiks nacionāla līmeņa apaļā galda diskusija par ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstību energoefektivitātes finansēšanai, meklējot veidus un ieteikumus tā ieviešanai Latvijā un analizējot labās prakses piemērus no citām valstīm.
24.05.2022
Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Cēsu pili ir sācis jaunu putnu tiešraidi – no šodienas ikviens var sekot līdzi norisēm svīru būrī, kas uzstādīts Cēsu pils dienvidu tornī. Tiešraide vērojama Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā, kā arī portālā Dabasdati.lv.Svīre, ko Latvijas Ornitoloģijas biedrība šogad izraudzījusi par 2022. gada putnu, ir viens no biežāk novērojamajiem putniem Cēsu pilsdrupās. Visticamāk, svīres pils ēku pažobelēs ligzdojušas jau tolaik, kad Cēsīs atradusies Vācu ordeņa bruņinieku galvenā mītne. Arī turpmākajos gadsimtos varenās pils mūri bija nozīmīga svīru ligzdošanas vieta. Svīru skaļā sasaukšanās ir ļoti raksturīgs Cēsu pils skaņu ainavas elements, ko var pieredzēt pils viesi.
24.05.2022

Notikumi

«Augusts 2022»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031