Jaunumi Vidzemē

“Kopienas ceļš noteikti ir nācis ar pieredzi. Ir teiciens – paēdušais nepaēdušo nesapratīs. Kopienas atslēgas vārds ir sapratne. Mēs vairāk izprotam šo cilvēku sajūtas. Kā viņš jūtas ikdienā, ko viņš spēj, kādas ir viņa vajadzības. Varam iet pa ceļu reizē un skatīties, kas mums vēl jādara,” saka Evija Grava, biedrības “Cerību spārni” pārstāve.Dienas aprūpes centra, specializēto darbnīcu dalībniekus un grupu dzīvokļu mājā "Spārē" Cēsu novadā dzīvojošos cilvēkus vieno kopīgs redzējums un darbošanās. Kā paši atzīst un lepojas – ikdienā visi dzīvo saliedēti – paļaujoties, sniedzot un saņemot atbalstu, attīstot sevi un vietu apkārt.
03.06.2022
Ceturtdien, 2. jūnijā, tiešsaistē tikās Valmieras novada pašvaldības un Ukrainas pilsētas Čerkasi pašvaldības vadības pārstāvji, lai sāktu veidot sadraudzības saites starp abām pilsētām.
03.06.2022
Lai novērtētu jau senatnē gūtās atziņas un iemaņas, 18. jūnijā no plkst. 11.00 Valmiermuižas parkā – starptautiskā Valmiermuižas etnomūzikas festivāla laikā tiks rīkotas radošas meistarnīcas, kurās savas zināšanas un prasmes nodos pieredzējuši meistari. Šī gada festivāla tēma ir mijiedarbe – gan radoši, gan praktiski, cilvēkam ar cilvēku, cilvēkam ar vidi un dabu, dažādiem materiāliem savijoties un mijiedarbojoties.
03.06.2022
Otrdien, 7. jūnijā, plkst. 16.00, Cēsīs (Raunas ielā 4, Cēsu novada pašvaldības domes ēkas zālē) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru energoefektīvai dzīvošanai. Tajā tiks atbildēts uz vairākiem iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem – Kā pieteikties valsts atbalstam saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai? Kā ikdienā izmantot biržas cenas svārstības mājsaimniecības rēķinu samazināšanai? Kā orientēties jaunajos elektroierīču energomarķējumos?
02.06.2022
Maija mēnesī EUROPE DIRECT Vidzeme kopā ar cilpo.lv organizēja cilpošanas spēli “Eiropa Vidzemē”. Tās ietvaros vidzemnieki bija aicināti piedalīties interaktīvā pastaigā, esot kustībā un vienlaikus uzzinot interesantus faktus par izmantotajām iespējām, ko Vidzemei devusi Eiropas Savienība. Šobrīd aicinām atsaukties spēles uzvarētājus – komandas “Vakara skrējiens”, “Zaļi zaķi” un “Korgijs” –, rakstot uz eiropassvieniba@vidzeme.lv. 
02.06.2022
Trešdien, 1. jūnijā, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam un būvniecībā iesaistītajiem, Alūksnes Izglītības un sporta centram nosvinēti spāru svētki.
02.06.2022
No 7. līdz 12. jūnijam norisināsies Dvīņu pilsētu Valkas – Valgas festivāls jeb pilsētu svētki par godu 438. gadadienai, kopš pilsētas tiesību piešķiršanas.
02.06.2022
Piektdien, 27. maijā VPR Attīstības padomes sēdē tās locekļi un VPR administrācija apņēmās virzīt priekšlikumu iedzīvināt reģionālu tūrisma pārvaldības modeli Latvijā ilgstpējīga un koordinēta tūrisma piedāvājuma veidošanai. VPR tūrisma eksperte Lienīte Priedāja-Klepere, iepazīstinot padomes locekļus ar tūrisma pārvaldības modeli Latvijā, vērsa klātesošo uzmanību par pārvaldības nepilnībām, t.sk. par vienotas stratēģijas, skaidru prioritāšu un koordinētas rīcības trūkumu, lai virzītu reģionus kā vienotu tūrisma galamērķi, vienlaikus uzturot iespēju skaidri prognozēt tūrisma attīstības gaitu. Sēdes laikā tika secināts, ka nav arī skaidrības par plānošanas reģionu un reģionālo tūrisma asociāciju funkcijām un atbildību.
01.06.2022
Otrdien, 14. jūnijā Vidzemes plānošanas reģions aicina uzņēmējus, organizāciju un pašvaldību vadītājus, speciālistus un ekspertus, kā arī citus interesentus uz pieredzes apmaiņas forumu “Augt krīzes apstākļos – iespējas, izaicinājumi un citu valstu pieredze.”. Pasākums notiks Līgatnē, Gaujas ielā 4, Zeit telpās. Forums tiek organizēts ar mērķi  veicināt Vidzemes reģiona uzņēmumu un organizāciju izaugsmi un konkurētspēju, mācoties no pašu un citu valstu iedvesmojošākās pieredzes.Pasākumā savā pieredzē dalīsies Vidzemes uzņēmēji un atbalsta organizāciju pārstāvji, atklājot galvenās krīzes pārvarēšanas atziņas un lielākos šī brīža izaicinājumus.
01.06.2022
Lai radītu publiski pieejamu, radošu un atvērtu sabiedrisko vidi un aktivizētu jaunu, radošu kopsadarbības formu attīstību, kā arī pastāvīgi un mērķtiecīgi veicinot Smiltenes novada iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību Smiltenes novada attīstībā un piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanā, ir izsludināts pašvaldības Līdzdalības budžeta projektu konkurss.
01.06.2022

Notikumi

«Augusts 2022»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031