Jaunumi Vidzemē

Pašvaldības iestāžu administratīvie darbinieki, padomnieki un citi lēmumu pieņēmēji pašvaldību un reģionālā līmenī tiek aicināti izpētīt otro projekta “Līdzdalības budžeta iespējošana Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) izstrādāto materiālu - “Līdzdalības budžetu tipi”. Dokumenta mērķis ir iepazīstināt ar līdzdalības budžetēšanas pamatprincipiem un idejām, kā ieviest līdzdalības budžetu, ņemot vērā specifiskos priekšnoteikumus, kas piemīt katrai pašvaldībai un tās iedzīvotājiem. Tas ir veidots, izpētot situāciju dažādību Baltijas jūras reģionā, balstoties uz pirmo projekta nodevumu - Status Quo analīzi.
29.01.2021
Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle “Kļūšu par profesionāli”. Spēle ir pieejama tiešsaistē parprof.lv.
28.01.2021
Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanai noslēdzoties, svētku misiju bija izpildījusi arī pilsētas galvenā svētku rota – Ziemassvētku egle.  Taču arī šogad, līdzīgi kā ik gadu līdz šim, Valmieras egles īpašā misija turpinās arī pēc svētkiem. Egle kļūst par apkures materiālu kādā no Valmieras mājsaimniecībām.
28.01.2021
Alūksnes novada pašvaldība sāks īstenot projektu (Nr.5.2.1.2/20/A/006), kura mērķis ir izveidot bioloģiski noārdāmo dārzu un parku atkritumu kompostēšanas laukumu, vienlaikus attīstot šo atkritumu pārstrādi un veicinot atkritumu vairākkārtēju izmantošanu. Projekta ietvaros tiks izbūvēts iežogots kompostēšanas laukums 3000 m2 platībā ar ūdens necaurlaidīgu segumu. Laukumā plānots novietot pārstrādei aptuveni 590 t zaļo un dārza atkritumu gadā.
28.01.2021
Pērnā gada izskaņā Vidzemes plānošanas reģions izsludināja aptauju, lai noskaidrotu vidzemnieku viedokli par to, kādām kultūras jomām būtu jāsaņem finansējums Vidzemes kultūras programmas ietvaros. 1004 vidzemnieki izteikuši viedokli un vislielāko atbalstu saņēmušās prioritātes tiks iekļautas jaunajā konkursa nolikumā, definējot jomas, kurās varēs iesniegt kultūras projektus, ja Vidzemes plānošanas reģions arī šogad iegūs iespēju īstenot konkursu Vidzemē.
28.01.2021
Personīgās izaugsmes koučs* Gunita Putniņa, pēc astoņpadsmit gadu prombūtnes Īrijā, pagājušajā gadā atgriezās savā dzimtajā pilsētā Valmierā. Viņa atklāj: “Es eju gar Valmieras Stāvajiem krastiem un man pilnīgi asaras birst, cik tie ziemā ir skaisti. Man tas nav bijis gandrīz divdesmit gadus. Es esmu no tā aizbēgusi, sakot - tā Latvija (ironiski). Sniegu es neredzēju, tāpat kā Dubaijā neredzēju lietu. Atrodot sevi, atradu citas vērtības.  Man vairs nav vajadzīgs tas, kas ir manā ego. Tagad no rīta es pieceļos un pasakos Dievam, ka es redzu šo skaisto sniegu. Man ir citas vērtības.”
28.01.2021
Sabiedrības aptaujā noskaidrotas vidzemniekiem svarīgākās kultūras prioritātes, ko paredzēts iekļaut Vidzemes kultūras programmas nolikumā 2021.gadam, definējot jomas, kurās varēs iesniegt kultūras projektus, ja Vidzemes plānošanas reģions arī šogad kļūs par konkursa īstenotāju Vidzemē.Balsojums tika īstenots no 2020. gada 26. novembra līdz 30. decembrim un tajā piedalījās 1004 Vidzemes iedzīvotāji. Balsošana vienlaikus norisinājās elektroniski un klātienē vairākās pašvaldībās, klientu apkalpošanas centros un bibliotēkās. Aptaujā respondentiem tika lūgts atzīmēt nozīmīgākos kultūras virzienus, ko būtu nepieciešams izvirzīt par Vidzemes kultūras prioritātēm 2021. gadā, atzīmējot ne vairāk par četrām jomām.  
28.01.2021
Pēc Vidzemes plānošanas reģiona pasūtījuma uzsākta jaunveidojamā Smiltenes novada mobilitātes plāna 2021-2030 izstrāde, izmantojot pielāgotu Ilgtspējīgas pilsētvides mobilitātes plānošanas metodiku. Topošā mobilitātes plāna funkcionālajā teritorijā iekļauts Smiltenes novads, Apes novads un Raunas novads, kas pēc administratīvi teritoriālās reformas tiks apvienoti un kļūs par jaunizveidoto Smiltenes novadu.
27.01.2021
2021. gada 21. janvārī aizvadīts Vidzemes plānošanas reģiona tiešsaistes seminārs “Soli pa solim līdz saules paneļiem”, kas tika rīkots projekta “Smart Living” ietvaros, un pulcēja plašu interesentu loku. Seminārā runājām par ceļu līdz saules paneļiem - kas jāņem vērā izvēloties paneļus, kādas ir pieejamās finansējuma iespējas, kādus paneļus izvēlēties un kāda ir pieredze saules sistēmas izstrādē un pieslēgšanā kopējā tīklā.Tiem, kam nebija iespējas piedalīties seminārā, piedāvājam noskatīties prezentāciju ierakstus kanālā Youtube.
25.01.2021
PIKC “Valmieras tehnikums” grāmatvedības specialitātes apguvei būs pieejama viena no Latvijā populārākajām un modernākajām grāmatvedības un resursu vadības programmām – Visma Horizon. Programmas integrēšana mācību procesā ir viena no PIKC “Valmieras tehnikums” īstenotajām iniciatīvām ceļā uz darba devēju vajadzībās balstīta, mūsdienīga un prestiža profesionālās izglītības piedāvājuma attīstīšanu.
25.01.2021

Notikumi

«Februāris 2021»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728