Jaunumi Vidzemē

Otrdien, 28. maijā, Kosmosa izziņas centrā, Cēsīs, norisinājās starptautiska diskusija “Demokrātijas kultūra: kopienu sociālās noturības stiprināšana”. Tās laikā Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvji dalījās pārdomām un pieredzē, lai rastu risinājumus, kas palīdzētu vietējām kopienām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām veicināt noturīgāku un drošāku sabiedrību demokrātijas kultūras kontekstā.
30.05.2024
4. jūnijā Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks pirmais pasākums bezmaksas nodarbību cikla “Dzīvo Zaļi” ietvaros. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības zināšanas par vides ilgtspējas jautājumiem, to iekļaušanu ikdienas rīcībā un izpratni par apritīguma sasaisti ar klimata pārmaiņu novēršanu.
29.05.2024
Vidzemes plānošanas reģionā maijā sākts projekts “Uzplaukt radoši – sieviešu, radošo uzņēmēju iedrošināšana”, kā ietvaros tiek īstenota mentoringa programma sievietēm Vidzemes reģionā radošajās industrijās vecumā virs 40 gadiem. Pieteikšanās programmai, līdz 16. jūnijam, ŠEIT.
29.05.2024
Š.g. 28.-29. maijā Konstancā, Rumānijā aizvadīts Interreg Europe programmas projekta “Zaļas un sociāli atbildīgas pilsētu loģistikas inovācijas (Spotlog)” 4. pieredzes apmaiņas pasākums, kurā no Latvijas piedalījās Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes pārstāve Ilze Lukstiņa.  Šoreiz, projekta konsorcijam tiekoties, priekšplānā tika izvirzīta urbānās loģistikas nākotne, kas paredz optimizēt esošās sistēmas un arvien plašāk izmantot viedās tehnoloģijas, meklējot iespējas koplietošanas risinājumu iedzīvināšanai.
29.05.2024
Aizvadītās nedēļas nogalē, 25. maijā, Rūjienā notika košs, skanīgs un paaudzes vienojošs pasākums – Saldējuma svētki un Rūjienas vārda dienas svinības. Svētkos, klātesot rūjēniešiem un tāliem un tuviem viesiem, pilsētai tika pasniegta balva par iegūto titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”.
28.05.2024
23. maijā Valmierā notika Spotlog seminārs “Koplietošanas pakalpojumi pilsētu mobilitātē” interesentiem, kuri ikdienā strādā ar transporta plānošanas jautājumiem publiskajā pārvaldē. Lai paplašinātu redzeslauku par koplietošanas pakalpojumu attīstību Latvijā, pasākumā pulcējās vairāk nekā 20 speciālisti no Vidzemes pašvaldībām, Vidzemes plānošanas reģiona un citām organizācijām. 
28.05.2024
Š.g. 15.-16.maijā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR), Vides risinājuma institūta (VRI) un Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (ZAAO) pārstāvji vērtēja Itālijas prakses lauksaimniecības produktu ražošanas procesā radīto atlikumvielu efektīvā izmantošanā. Kā atzina Sicīlijas pārstāvji, Katānijas reģions uzņēmis spēcīgu stratēģisku kursu lauksaimniecības sektorā, mērķtiecīgi strādājot pie inovāciju attīstīšanas, īpaši uzmanību koncentrējot ražošanas ķēžu darbības uzlabošanai.
28.05.2024
Biedrības “Ķoņu kalna dzīves skola” projekta “Grāmatīgi!” pirmā norise notiek 28.maijā, kad vairāk kā 35 grāmatu mīļi dodas pētīt grāmatas un papīra tapšanas vēsturi un mūsdienas Līgatnes papīrfabrikā un Valmieras tipogrāfijā. Izpētes brauciens būs ievads turpmākajām aktivitātēm pusgada garumā, kad grāmatīgām izglītojošām un radošām darbnīcām (Ex Libris un grāmatzīmju veidošana, dzejas rakstīšana, teksti rūveniski, Art Book jeb grāmatas mākslinieciskās formas, lasīšana kopā ar suni, ilustrācija ar dabas materiāliem u.c.) varēs pievienoties ikviens interesents, lai rastu iedvesmu un rezultātā izveidotu vai nu atsevišķus grāmatai piederīgus elementus vai, izejot cauri visiem nodarbību procesiem, lepotos ar savu personīgo, savām rokām darināto grāmatu, kopumā apzinot sev un popularizējot citiem Grāmatu kā vērtību.
27.05.2024
Igaunijas pilsētā Narvā maijā Tartu Universitāte organizēja projekta “CEESEU-DIGIT” darba grupu par ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu izstrādi Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Īpaša uzmanība sarunu laikā tika pievērsta enerģētiskās nabadzības mazināšanai, mazāk aizsargāto grupu iesaistei un taisnīgai enerģijas pārejai.
27.05.2024
15. jūnijā plkst. 10.30 Mazsalacas Kultūras centrā norisināsies X Mazpilsētu un lauku koru konkurss, godinot kādreizējā Mazsalacas novada koru darba aizsācēja un profesionālās meistarības kaldinātāja, Sēļu pagastā dzimušā Cimzes skolotāju semināra absolventa Pētera Hincenberga piemiņu. Konkursa laureātus apbalvos pirmo Dziedāšanas svētku 160. gadadienas koncertā Dikļos 15. jūnija vakarā.
23.05.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031