Jaunumi Vidzemē

Valmierā jauns gads jau tradicionāli sākas ar svētkiem vairāku dienu garumā mūzikas gardēžiem. No 17. līdz 20.janvārim ikviens aicināts apmeklēt Starptautisko Ziemas mūzikas festivālu. Gaidāmi vairāki koncerti, uzstājoties profesionāliem mūziķiem, kā arī muzikāls maratons, kurā cits citu nomainīs jaunie mākslinieki.
19.12.2018
Piektdien, 14.decembrī, Valmieras Kultūras centrā norisinājās Sporta laureātu godināšanas pasākums, sakot paldies sporta entuziastiem, treneriem, sportistiem, kuri guvuši augstus sasniegumus sportā 2018.gadā, devuši ieguldījumu sporta jomas attīstībā Valmierā, nesuši Valmieras vārdu pasaulē, kā arī motivējuši citus sportiskai, aktīvai un mērķtiecīgai karjerai.
17.12.2018
Šī gada pavasarī noslēdzās darbs pie RATIO projekta rīcības plāna MVU inovāciju sekmēšanai Vidzemes plānošanas reģionā izstrādes. Patlaban ir uzsākta rīcības plāna ieviešanas un uzraudzības fāze.Ekonomikas ministrijas Inovāciju nodaļas vadītāja vietnieks Jānis Siliņš nesen notikušajā Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības un inovāciju darba grupas sanāksmē Cēsīs atzinīgi novērtēja VPR paveikto inovāciju atbalsta instrumentu uzlabošanā, īpaši Inovāciju vaučeru programmā: ,,RATIO projekta ietvaros izkristalizējušās idejas ļoti veiksmīgi tika integrētas inovāciju atbalsta programmas grozījumos. Sanāca ļoti labs komplekss risinājums, jo iestrādājām gan VPR priekšlikumus un ārvalstu pieredzes apmaiņā gūtās zināšanas, gan EM piesaistīto ekspertu ieteikumus. Programmas grozījumi tieši tai brīdī bija aktuāli”.
17.12.2018
2018.gada 10.decembrī Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu attīstības padome apstiprinājusi grozījumus Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā 2017.-2020. gadam. Grozījumi saistīti ar izmaiņām Alūksnes novada un Kocēnu novada pašvaldību plānotajos infrastruktūras risinājumos sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveidei.
17.12.2018
Vidzemes plānošanas reģions decembrī noslēdza līgumu ar Kocēnu novada domi par konsultatīvo atbalstu. Savstarpējās sadarbības mērķis ir ēkas renovācijas procesā integrēt skaidri noteiktas energoefektivitātes garantijas prasības.Foto autors: Kocēnu novada pašvaldība
14.12.2018
Bērnu izglītošana ir nozīmīga, domājot par nākotnes sabiedrības izpratnes un ieradumu veidošanu, tāpēc Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar nozares ekspertu – Vides izglītības fonda Ekoskolas programmas vadītāju Danielu Trukšānu – izstrādās atkritumu audita metodiku, ar kuras palīdzību 15 Vidzemes plānošanas reģiona izglītības iestādēs audzēkņi kopā ar skolotājiem novērtēs skolās un bērnudārzos radīto sadzīves atkritumu daudzumu un veidu un izvirzīs rīcības situācijas uzlabošanai.
14.12.2018
Smiltenē  reģistrēta Sociālo pakalpojumu aģentūras struktūrvienība - Vidzemes reģiona ģimeņu atbalsta  centrs "Smiltene". Līdz ar jaunās struktūrvienības darbību, paplašinās pakalpojumu klāsts Smiltenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centrā, kur audžuģimenes, viesģimenes, aizbildņi un adoptētāji varēs saņemt psiholoģisku atbalstu un praktisku palīdzību.
13.12.2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguvusi Olaines novada pašvaldība. Savukārt 15 000 eiro balvu saņēma un 1. vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā – Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā – Ikšķiles novada pašvaldība.
13.12.2018
12.decembrī Vidzemes vārds vairākkārt izskanēja pasākuma laikā Siguldā, kur risinājās seminārs-diskusija par demogrāfiju veicinošiem pasākumiem, tostarp remigrācijas pilotprojektu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā pasākumā ar savu pieredzi par pašvaldības lomu un iespējām remigrantu atbalstam dalījās Smiltenes novada pašvaldības pārstāve Inga Kovala, remigrācijas projekta vadītāja pilotpašvaldībā. Savukārt ar savu stāstu par to, cik viegli vai grūti bija piedalīties remigrācijas uzņēmējdarbības atbalsta konkursā un ko iecerēts attīstīt Priekuļu novada Liepā, stāstīja konkursa uzvarētāji – topošā autoservisa saimnieki Vidzemē.
13.12.2018
Piektdien, 7.decembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā norisinājās metodiska materiāla – attēlu teātra “Kamišibai” – atvēršanas svētki. To radījuši Vidzemes stāstnieki kopā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Materiāls paredzēts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem runas, domāšanas, stāstīšanas un klausīšanās prasmju uzlabošanai, kā arī lai Latvijā iepazīstinātu ar jaunu stāstniecības formu. 
11.12.2018

Notikumi

«Janvāris 2019»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031