Arhīva kalendārs

« May 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Balstoties Ministru kabineta 7.maija lēmumā pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 2020.gada 9.jūnijam, Satiksmes ministrija noteikusi vairākus fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus sabiedriskajā transportā, tostarp paredzot pienākumu pasažieriem sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu (respiratorus, maskas, šalles, lakatus vai tml.). Lēmums valkāt mutes un deguna aizsegu brauciena laikā pieņemts, jo kopš aprīļa beigām pasažieru skaits turpina palielināties.

Autobusa vadītājs var atteikt iekāpšanu pasažieriem bez mutes un deguna aizsega, kā arī aizrādīt pasažierim, ja aizsargmaska netiek lietota.

Jāpiemin, ka autobusa vadītājs ir distancēts no pasažieriem, paredzot, ka pirmās rindas sēdvietas pasažieriem nav pieejamas. Uzņēmums turpina regulāri uzraudzīt pasažieru skaitu autobusos, nodrošinot, ka, ja tas ir nepieciešams, kādā reisā dodas vairāki autobusi, domājot par pasažieru drošību un nodrošinot sociālās distancēšanās iespēju. Tāpat turpinās transportlīdzekļu salona virsmu pilna ikdienas apstrāde ar dezinfekcijas līdzekļiem.

 

Pasažieru ievērībai: 

  • Pirms brauciena jāizvērtē tā nepieciešamība un sabiedriskais transports jāizmanto tikai būtiskos gadījumos (nokļūšanai darba vietā vai atgriežoties no tās; veikala, aptiekas u.c. apmeklējumiem);
  • Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru;
  • Tiem pasažieriem, kuri atbilst saslimstības riskam pakļautajai grupai, izvērtēt iespēju sabiedrisko transportu izmantot galējas nepieciešamības gadījumā, pēc iespējas izmantojot to ārpus maksimumstundām – no plkst.10.00 līdz plkst.15.00;
  • Neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus;
  • Biļeti braukšanai sabiedriskajā transportā iegādāties pirms brauciena, pēc iespējas izmantojot attālinātas biļešu iegādes iespējas;
  • Atrodoties sabiedriskajā transportā, lietot mutes un deguna aizsegus (respiratorus, maskas, šalles, lakatus vai tml.);
  • Transportlīdzekļa salonā vispirms ieņemt tās sēdvietas, kas atrodas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot no jau aizņemtajām sēdvietām. Iekāpjot, izkāpjot un izvēloties stāvvietu, pēc iespējas  ievērot 2m distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem).

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: pr PIE vtu-valmiera PUNKTS lv
Mob. tel.: 26443410

 

 

Valmierā ir sākušies Memoriāla II pasaules karā kritušajiem pirmās kārtas atjaunošanas darbi.

Valmieras pilsētas pašvaldība kopš 2017. gada sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Brāļu kapu komiteju, memoriāla autoriem, Krievijas Federācijas vēstniecību un citām institūcijām ir veikusi  memoriāla atjaunošanas priekšdarbus.

2018. gadā ar mērķi konstatēt galvenos bojājumus, to iemeslus un rekomendēt nepieciešamos darbus tika veikta objekta tehniskā apsekošana. Bojājumi radušies laika gaitā, kā arī neatbilstoša tehniskā izpildījuma rezultātā, piemēram, šūnakmens apšuvums nav armēts, nav lietus ūdens drenāžas, nav veikta atbalsta sienu pamatu hidroizolācija, virsūdeņu ietekmē gan sienas, gan to apdare ir bojātas, tāpat problēmas konstatētas pieminekļa konstrukcijā.

Ir izstrādāts memoriāla atjaunošanas koncepts, sagatavota būvniecības dokumentācija, ir apzināta Latvijas arhīvos esošā informācija par objektu, kā arī notikusi regulāra saziņa ar pārējām iesaistītajām pusēm.

Uzsākot memoriāla atjaunošanu, tās pirmajā kārtā notiks apbedījuma terašu, uzeju un apakšējo kāpņu atjaunošana, tiks atjaunoti kapu uzraksti un apmales, sakopts zālājs. Darbus veic sabiedrība ar ierobežotu atbildību “SANART”, būvdarbu finansētājs ir Krievijas Federācijas vēstniecība Latvijā.

Memoriāls atklāts 1985. gadā, godinot kritušo piemiņu četrus gadu desmitus pēc II pasaules kara. Izveidotais piemiņas ansamblis respektē dabas formas un pilsētas mērogu. Tā apdarē, tāpat kā Brāļu kapos Rīgā, izmantots Allažu šūnakmens, bet galvenais tēls ir sašķeltā Valmieras ģerboņa liepa. Daļa elementu, arī bronzas āboli, kas bija novietoti zem augošas ābeles un kur autori bija iešifrējuši par ansambļa konkrēto veltījumu vispārīgākas idejas, zuduši 90.gados.

Memoriāla autori ir tēlnieki Zigrīda un Juris Rapas, arhitekti Ēvalds Fogelis, Andris Vītols, Jānis Rutkis un Jānis Lejnieks.

Memoriāls ir atdusas vieta vairāk nekā 500 karavīriem un vairāk nekā 300 civilpersonām, kuri pārapbedīti no 13 apbedījumu vietām un kapsētām. Karavīru apbedījumu vietu aizsardzību un saglabāšanu Latvijā nosaka starpvalstu līgumi, tostarp arī likums “Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas federācijas valdības vienošanos par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas Federācijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas Republikas teritorijā”.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

Mob. tālr.:26443410