Sabiedriskā transporta jaunumi

Valsts SIA „Autotransporta direkcija” Alūksnes novada pašvaldību informējusi, ka no 9. maija līdz 9. novembrim eksperimentālā kārtā pirmdienās un piektdienās kursēs autobuss Alūksne – Anna - Gulbene.Alūksnes novada pašvaldība jau vairākkārt ir aktualizējusi jautājumu par sabiedriskā transporta satiksmi no Alūksnes uz Gulbeni, lai iedzīvotāji varētu saņemt dažādus valsts iestāžu, kā arī citus pakalpojumus, kas nav saņemami mūsu novadā, un tajā pašā dienā atgriezties Alūksnē.
06.05.2014
Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks Nikolajs Stepanovs un Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants 30.aprīlī piedalīsies Latvijas pašvaldību savienības (LPS) organizētās sarunās ar Satiksmes ministriju LPS Tehniskās problēmu komitejas sēdes ietvaros. Sarunu temats – dažādi jautājumi par sabiedriskā transporta pakalpojumu nozares attīstību.
29.04.2014
Risinot sabiedriskā transporta problēmas Vidzemē, Vidzemes plānošanas reģions iecerējis īstenot pavisam jaunu un inovatīvu projektu, izveidojot pakalpojumu – „Transports pēc pieprasījuma”. Vizītes laikā 25.aprīlī Rūjienā, tiekoties ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem, Satiksmes ministrs Anrijs Matīss pauda konceptuālu atbalstu idejai par jaunā pakalpojuma izveidi Vidzemes plānošanas reģionā, atzīstot, ka veiksmīga projekta rezultātā, pieredzi varētu pārņemt ne tikai citi plānošanas reģioni Latvijā, bet risinājums varētu kalpot kā labās prakses piemērs arī starptautiski. Ministrs Vidzemes plānošanas reģionam atklāja, ka, iespējams, pakalpojuma pilotprojekts varētu tiks finansēts no mērķdotācijām sabiedriskajam transportam.
28.04.2014
Lai nodrošinātu pasažieriem iespēju Lieldienās nokļūt  Gulbenē uz SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" organizēto pasākumu "Bānīša Lieldienas", noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga-Gulbene:- š.g. 20.aprīlī norīkots vilciens nr.604 plkst.7:40 no Rīgas;- š.g. 20.aprīlī norīkots vilciens nr.603 plkst.17:30 no Gulbenes Savukārt maršrutā Rīga-Daugavpils š.g. 20.aprīlī vilcienam nr.602 plkst.7:40 no Rīgas izmainīts izpildes laiks no Pļaviņām plkst.9:27 uz 9:36, vilciena pienākšana  galapunktā Daugavpilī nemainās.
17.03.2014
Piektdien, 28.februārī uz Sabiedriskā transporta padomes sēdi dodas Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītājs Lotārs Dravants. Sēdē tiks skatīti vairāki jautājumi, tostarp arī par veiktajiem grozījumiem reģionālās nozīmes maršrutos un 2014.gada marta mēnesī avansā izmaksājamo dotāciju apjomu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajos pārvadājumos. Tāpat tiks skatīti arī citi būtiski jautājumi sabiedriskā transporta nozarē.
28.02.2014
Piektdien, 10.janvārī uz pirmo Sabiedriskā transporta padomes sēdi devās Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītājs Lotārs Dravants, kurš deleģēts pārstāvēt Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību un to iedzīvotāju intereses.Sēdes laikā vienbalsīgi tika ievēlēts tās priekšsēdētājs - Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.
13.01.2014
Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļa atgādina, ka vēl tikai rīt, 14.janvārī par braucieniem sabiedriskajā transportā būs iespējams norēķināties latos. Savukārt, sākot ar 15.janvāri par braucieniem sabiedriskajā transportā iedzīvotājiem būs iespējams maksāt tikai eiro valūtā!
13.01.2014
Līdz ar 2014.gadu, kad Latvijā ieviesta jauna valūta – eiro, sabiedrībā izskanējuši jautājumi saistībā ar biļešu cenu izmaiņām sabiedriskajā transportā pēc to konvertācijas no latiem uz eiro.Vidzemes plānošanas reģions un SIA „Autotransporta direkcija” atgādina, ka starppilsētu sabiedriskā transporta biļešu cenu konvertācija no latiem uz eiro bija izņēmuma gadījums, uz kuru attiecas no citām pakalpojumu sfērām atšķirīgi noapaļošanas principi.2013.gada augustā Eiro ieviešanas procesa Vadības komiteja, konsultējoties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, akceptēja Autotransporta direkcijas iesniegto priekšlikumu - biļešu cenu noapaļošanā starppilsētu maršrutos piemērot piecu centu soli. Konvertējot biļešu cenas eiro valūtā, tās varēja mainīties divu centu robežās
09.01.2014
Saskaņā ar izmaiņām Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, sākot ar 2014.gada 1.janvāri tiks uzsākta vienota sabiedriskā transporta plānošana. Grozījumi likumā paredz Sabiedriskā transporta padomes izveidi, kurā darbosies 5 pārstāvji no Satiksmes ministrijas, kā arī pa vienam pārstāvim no katra plānošanas reģiona.Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes locekļi decembra sēdē vienbalsīgi deleģēja līdzšinējo Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vietas izpildītāju Lotāru Dravantu VPR pārstāvniecībai jaunizveidotajā padomē. Padomes uzdevums būs veidot vienotu reģionālās nozīmes maršrutu tīklu, pieņemot lēmumus saskaņā ar plānošanas reģionu pārstāvju komentāriem un rekomendācijām. Šī tad arī būs vienīgā iespēja Vidzemes plānošanas reģionam pārstāvēt reģiona pašvaldību un iedzīvotāju intereses, organizējot sabiedriskā transporta kustību reģionā.Lai arī Vidzemes plānošanas reģionā Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļa pastāvēs arī turpmāk, L.Dravants atzīst – kaut gan reģioniem faktiski tiek atņemta sabiedriskā transporta plānošanas funkcija, nepieciešams rast alternatīvus risinājumus sabiedriskā transporta organizēšanā.
16.12.2013
Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu komisijas kārtējā sēde notiks 14.decembrī plkst.11:00 Cēsīs, Jāņa Poruka ielā 8-223. Sēdes laikā tiks pārrunāti jautājumi par līdzekļu piešķiršanu pārvadātājiem sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanai reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā 2013.gada decembrī, kā arī par dotāciju apjoma (avansa) pārvadātājiem zaudējumu segšanai par braukšanas maksas atvieglojumiem reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā par 2013.gada decembri.
10.12.2013

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930