Sabiedriskā transporta jaunumi

Piektdien, 6. februāri Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalīsies Sabiedriskā transporta padomes sēdē Rīgā.Sanāksmes dienaskārtībā dažādi jautājumi par konsolidētā reģionālās nozīmes maršrutu tīkla apstiprināšanu un grozījumu apstiprināšanu maršrutu tīkla  reģionālās nozīmes maršrutos. Tiks pārskatīts 2015.gada februāra mēnesī pārvadātājiem avansā izmaksājamo dotāciju apjoms, kā arī sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālos pārvadājumos avansā izmaksājamo dotāciju apjoms par personu ar braukšanas maksas atvieglojumiem pārvadāšanu.
06.02.2015
No 1. februāra līdz 31. jūlijam (ieskaitot) darba dienās dīzeļvilcieni Nr.852 un Nr.854 Rīga-Valga, kā arī Nr.851 un Nr.853 Valga-Rīga tiks atcelti dzelzceļa iecirknī Valmiera-Valga un kursēs tikai iecirknī Rīga-Valmiera. Pasažieri no Valmieras stacijas līdz Valgai un atpakaļ uz Valmieru tiks pārvadāti ar īpaši norīkotiem autobusiem, kuros būs derīgas vilcienu biļetes (tostarp abonementa biļetes). Brīvdienās un svētku dienās šie vilcieni kursēs maršrutā Rīga-Valga-Rīga, informē “Pasažieru vilciens”.
30.01.2015
Piektdien, 30. janvārī, maršrutā Valmiera-Rīga devās divi pirmie uzņēmumam ražotie autobusi. No šī gada sākuma starppilsētu reisos izbrauks desmit jauni transportlīdzekļi.
30.01.2015
Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants atgādina, ka no 5. janvāra sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs SIA VTU-Valmiera atklājis jaunus reisus maršrutā Valmiera – Rīga. Jaunie reisi ir bez starppieturām, tādējādi pasažieri galamērķī, salīdzinot ar parastajiem autobusu reisiem, nokļūst vismaz 30 minūtes ātrāk. Reisi tiek nodrošināti darba dienā, biļetes cena ir 5,75 eiro.
08.01.2015
Piektdien, 9. janvārī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalīsies Sabiedriskā transporta padomes sēdē Rīgā. Sanāksmes dienaskārtībā būs dažādi jautājumi par Sabiedriskā transporta padomes darbību 2015. gadā, tāpat tiks apstiprināti grozījumi maršrutu tīkla reģionālās nozīmes  maršrutos. Tiks skatīts arī jautājums par 2015. gada janvāra mēnesī pārvadātājiem un republikas pilsētām avansā izmaksājamo dotāciju apjomu un citi jautājumi.
07.01.2015
Alūksnes novada iedzīvotājiem un pašvaldībai ir izdevies pierādīt, ka sabiedriskais transports, lai nokļūtu no Alūksnes uz Gulbeni un atpakaļ, ir nepieciešams, jo no šī gada 10. novembra ir atklāts jauns reģionālās vietējās nozīmes maršruts Nr. 5445 „Alūksne - Anna – Gulbene”, kas kursēs pirmdienās un piektdienās.Alūksnes novada pašvaldība vairākkārt tika aktualizējusi jautājumu par sabiedriskā transporta satiksmi no Alūksnes uz Gulbeni, lai iedzīvotāji varētu saņemt dažādus valsts iestāžu, kā arī citus pakalpojumus, kas nav saņemami mūsu novadā, un tajā pašā dienā atgriezties Alūksnē.
13.11.2014
Piektdien, 3.oktobrī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalās kārtējā Sabiedriskā transporta padomes sēdē Rīgā. Sanāksmes dienaskārtībā dažādi jautājumi gan par maršrutu tīkla reģionālās nozīmes maršrutiem, gan dotācijām pārvadātājiem un republikas nozīmes pilsētām. Tiks skatīts arī jautājums par infrastruktūras maksas komponentes izdalīšanu 2015.gadā no pasūtījuma pārvadājumiem pa dzelzceļu.
03.10.2014
No 14.-15.augusta Gulbenes novadā notiks Sabiedriskā transporta padomes izbraukuma sēde. Tajā piedalīsies arī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants, lai kopā ar eksperti transporta jautājumos Kristīni Malnaču klātesošajiem pastāstītu par Vidzemes plānošanas reģiona iegūto starptautisko pieredzi pakalpojuma „Transports pēc pieprasījuma” attīstīšanā Austrijā, kā arī informētu par Vidzemes plānošanas reģionā uzsākto aptauju. Aptauja tiek veikta, lai apzinātu Vidzemes iedzīvotāju viedokli par šāda pakalpojuma nepieciešamību lauku teritorijās, kā arī gatavību pakalpojumu izmantot. Paredzams, ka sēdes laikā tiks skatītas šāda pakalpojuma ieviešanas iespējas Latvijā. Jau šobrīd iezīmējas vairākas problēmas sabiedriskā transporta nozarē –samazinās pasažieru skaits, maršruti ir nerentabli, vietām sabiedriskais transports vairāku apsvērumu dēļ kursē reti vai nekursē vispār.
13.08.2014
No sestdienas, 14. jūnija, ir mainīti atiešanas laiki satiksmes autobusam, kas no 1. maija līdz 1. oktobrim sestdienās kursē no Alūksnes uz Kalncempjiem, iebraucot Ezeriņu kapsētā Annas pagastā. Izmaiņas autobusu atiešanas laikos ļaus kapsētas apmeklētājiem ilgāku laiku pavadīt kapsētā, lai sakoptu savu piederīgo kapu kopiņas.
13.06.2014
Vidzemes plānošanas reģions vērš uzmanību, ka saņemta vēstule no SIA Autotransporta direkcija par vilcienu kustības saraksta izmaiņām no šī gada 1.jūnija vairākos maršrutos, tai skaitā Rīga-Sigulda-Valmiera-Lugaži, Lugaži-Valmiera-Sigulda-Rīga, Rīga-Gulbene, Gulbene-Rīga.Izmaiņas vilcienu kustību sarakstos tiek veiktas katru gadu, ņemot vērā pasažieru skaita palielināšanos vasaras sezonā, tādējādi radot nepieciešamību pēc papildus reisiem.
22.05.2014

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930