Sabiedriskā transporta jaunumi

31. martā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Cēsu birojā viesojās VSIA „Autotransporta direkcija” vadība, lai ar reģiona pārstāvjiem pārrunātu dažādus jautājumus saistībā ar sabiedrisko transportu. Sarunā piedalījās Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš, kā arī Sabiedriskā transporta plānošanas daļas vadītāja Ināra Briksne un maršrutu tīkla plānotāja Rudīte Lukumite, savukārt Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvēja Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede, Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants un sabiedriskā transporta plānotāja Velta Lapiņa.Sanāksmes laikā Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš īpaši interesējās par VPR rosināto ideju izmēģināt Vidzemē jaunu sabiedriskā transporta pakalpojuma veidu - „Transports pēc pieprasījuma”.
02.04.2015
Piektdien, 27. martā Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalīsies Sabiedriskā transporta padomes sēdē. Darbakārtībā jautājumi par grozījumu apstiprināšanu maršrutu tīkla reģionālās nozīmes maršrutos. Tiks apstiprināts dotāciju apjoms pārvadātājiem un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālos pārvadājumos par 2015. gada aprīļa mēnesi, kā arī 2015. gada 2.ceturksnī republikas pilsētām avansā izmaksājamo dotāciju apjoms pārvadātājiem, t.sk. avansā izmaksājamo dotāciju apjoms par personu ar braukšanas maksas atvieglojumiem pārvadāšanu. Tāpat tiks skatīts jautājums par 2015. gada aprīļa mēnesī AS „Pasažieru vilciens” avansā izmaksājamo dotāciju par dzelzceļa infrastruktūras lietošanu.
27.03.2015
Konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” trešo vietu ieņēmis SIA “VTU Valmiera”.
16.03.2015
Šis gads uzņēmumam nozīmīgs ne vien ar 70. jubileju, bet arī ar desmit jaunu autobusu iegādi. Janvāra izskaņā pasažierus uzņemt sāka četri “Setras” modeļa transportlīdzekļi, bet martā reisos izbrauks atlikušie seši “Iveco Crossway Pro” markas autobusi.
13.03.2015
27. februārī Rīgā notika kārtējā Sabiedriskā transporta padomes sēde, kurā piedalījās arī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas skāra Vidzemi, bija izmaiņas dīzeļvilcienu nr.855 un nr.856 kustībā – no 30. marta paredzēts atklāt ekspresreisus maršrutā Lugaži – Rīga - Lugaži. Lai nodrošinātu minētos ekspresreisus rīta un vakara stundās, vilciens neapstāsies vairākās dzelzceļa stacijās, tādējādi saīsinot kopējo ceļā pavadīto laiku.Lai pirms sēdes apkopotu Vidzemes pašvaldību viedokli par šādu izmaiņu ieviešanu, Vidzemes plānošanas reģions vēl 25. februārī organizēja tikšanos, kur klātesot pašvaldībām, kuru teritorijā atrodas dzelzceļa stacijas, Vidzemes plānošanas reģiona vadībai un AS „Pasažieru vilciens” pārstāvjiem, tika pārrunāts, kā izmaiņas varētu ietekmēt iedzīvotāju pārvietošanās iespējas.
02.03.2015
Piektdien, 20.februārī, Satiksmes ministrijā (SM) notika VAS „Autotransporta direkcija” (ATD) akcionāru sapulce, kurā lēma par valdes sastāvu - priekšsēdētāju un valdes locekli.Par ATD valdes priekšsēdētāju iecelts Kristiāns Godiņš, savukārt līdzšinējais ATD valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs ir piekritis turpināt darbu valdē valdes locekļa statusā.
24.02.2015
SIA „VTU Valmiera” informē, ka no 2015.gada 2.marta tiek atklāts jauns autobusu maršruts Smiltene – Blome – Smiltene - Brantu skola – Smiltene. Tas tiks izpildīts darba dienās mācību gada laikā.Autobusa kursēšanas laiki apskatāmi SIA “VTU Valmiera” interneta vietnes sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.Maršruta Smiltene – Krūklanti – Launkalne – Mežciems - Bāze reisi kursēs līdz Pamatskolai.Reisam no autobusu pieturas „Pamatskola” tiek mainīts atiešanas laiks no plkst.7:55 uz plkst.7:43.
16.02.2015
Janvāra beigās tika apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka, ka sākot ar 2015. gada 1. februāri politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem noteikti braukšanas maksas atvieglojumi visā reģionālās nozīmes maršrutu tīklā (t. i. tiesības bez maksas izmantot gan reģionālos starppilsētu, gan vietējās nozīmes autobusus un vilcienus).
10.02.2015
Piektdien, 6. februāri Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalīsies Sabiedriskā transporta padomes sēdē Rīgā.Sanāksmes dienaskārtībā dažādi jautājumi par konsolidētā reģionālās nozīmes maršrutu tīkla apstiprināšanu un grozījumu apstiprināšanu maršrutu tīkla  reģionālās nozīmes maršrutos. Tiks pārskatīts 2015.gada februāra mēnesī pārvadātājiem avansā izmaksājamo dotāciju apjoms, kā arī sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālos pārvadājumos avansā izmaksājamo dotāciju apjoms par personu ar braukšanas maksas atvieglojumiem pārvadāšanu.
06.02.2015
No 1. februāra līdz 31. jūlijam (ieskaitot) darba dienās dīzeļvilcieni Nr.852 un Nr.854 Rīga-Valga, kā arī Nr.851 un Nr.853 Valga-Rīga tiks atcelti dzelzceļa iecirknī Valmiera-Valga un kursēs tikai iecirknī Rīga-Valmiera. Pasažieri no Valmieras stacijas līdz Valgai un atpakaļ uz Valmieru tiks pārvadāti ar īpaši norīkotiem autobusiem, kuros būs derīgas vilcienu biļetes (tostarp abonementa biļetes). Brīvdienās un svētku dienās šie vilcieni kursēs maršrutā Rīga-Valga-Rīga, informē “Pasažieru vilciens”.
30.01.2015

Notikumi

«Aprīlis 2020»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930