Sabiedriskā transporta jaunumi

Piektdien, 28.februārī uz Sabiedriskā transporta padomes sēdi dodas Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītājs Lotārs Dravants. Sēdē tiks skatīti vairāki jautājumi, tostarp arī par veiktajiem grozījumiem reģionālās nozīmes maršrutos un 2014.gada marta mēnesī avansā izmaksājamo dotāciju apjomu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajos pārvadājumos. Tāpat tiks skatīti arī citi būtiski jautājumi sabiedriskā transporta nozarē.
28.02.2014
Piektdien, 10.janvārī uz pirmo Sabiedriskā transporta padomes sēdi devās Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītājs Lotārs Dravants, kurš deleģēts pārstāvēt Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību un to iedzīvotāju intereses.Sēdes laikā vienbalsīgi tika ievēlēts tās priekšsēdētājs - Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.
13.01.2014
Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļa atgādina, ka vēl tikai rīt, 14.janvārī par braucieniem sabiedriskajā transportā būs iespējams norēķināties latos. Savukārt, sākot ar 15.janvāri par braucieniem sabiedriskajā transportā iedzīvotājiem būs iespējams maksāt tikai eiro valūtā!
13.01.2014
Līdz ar 2014.gadu, kad Latvijā ieviesta jauna valūta – eiro, sabiedrībā izskanējuši jautājumi saistībā ar biļešu cenu izmaiņām sabiedriskajā transportā pēc to konvertācijas no latiem uz eiro.Vidzemes plānošanas reģions un SIA „Autotransporta direkcija” atgādina, ka starppilsētu sabiedriskā transporta biļešu cenu konvertācija no latiem uz eiro bija izņēmuma gadījums, uz kuru attiecas no citām pakalpojumu sfērām atšķirīgi noapaļošanas principi.2013.gada augustā Eiro ieviešanas procesa Vadības komiteja, konsultējoties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, akceptēja Autotransporta direkcijas iesniegto priekšlikumu - biļešu cenu noapaļošanā starppilsētu maršrutos piemērot piecu centu soli. Konvertējot biļešu cenas eiro valūtā, tās varēja mainīties divu centu robežās
09.01.2014
Saskaņā ar izmaiņām Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, sākot ar 2014.gada 1.janvāri tiks uzsākta vienota sabiedriskā transporta plānošana. Grozījumi likumā paredz Sabiedriskā transporta padomes izveidi, kurā darbosies 5 pārstāvji no Satiksmes ministrijas, kā arī pa vienam pārstāvim no katra plānošanas reģiona.Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes locekļi decembra sēdē vienbalsīgi deleģēja līdzšinējo Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vietas izpildītāju Lotāru Dravantu VPR pārstāvniecībai jaunizveidotajā padomē. Padomes uzdevums būs veidot vienotu reģionālās nozīmes maršrutu tīklu, pieņemot lēmumus saskaņā ar plānošanas reģionu pārstāvju komentāriem un rekomendācijām. Šī tad arī būs vienīgā iespēja Vidzemes plānošanas reģionam pārstāvēt reģiona pašvaldību un iedzīvotāju intereses, organizējot sabiedriskā transporta kustību reģionā.Lai arī Vidzemes plānošanas reģionā Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļa pastāvēs arī turpmāk, L.Dravants atzīst – kaut gan reģioniem faktiski tiek atņemta sabiedriskā transporta plānošanas funkcija, nepieciešams rast alternatīvus risinājumus sabiedriskā transporta organizēšanā.
16.12.2013
Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu komisijas kārtējā sēde notiks 14.decembrī plkst.11:00 Cēsīs, Jāņa Poruka ielā 8-223. Sēdes laikā tiks pārrunāti jautājumi par līdzekļu piešķiršanu pārvadātājiem sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanai reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā 2013.gada decembrī, kā arī par dotāciju apjoma (avansa) pārvadātājiem zaudējumu segšanai par braukšanas maksas atvieglojumiem reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā par 2013.gada decembri.
10.12.2013
Vidzemes plānošanas reģions informē, ka š.g. 5.novembrī Latvijas Republikas Ministru Kabinetā atkārtoti tika skatīts jautājums par trūkstošā finansējuma piešķiršanu reģioniem sabiedriskā transporta funkcijas pilnvērtīgai nodrošināšanai. Sēdes laikā tika pieņemts lēmums Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem ”Vidzemes plānošanas reģionam piešķirt 421 255 latus sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktībai reģionālajos vietējās nozīmes maršrutu tīkla maršrutos 2013.gada novembrī un decembrī. Uzdots sagatavot arī informāciju Satiksmes ministrijai par veiktajiem pasākumiem, lai iekļautos 2013.gada budžetā paredzētajā finansējuma apjomā, lai pēc tam arī šis jautājums tiktu skatīts Ministru Kabinetā.
08.11.2013
Informējam, ka 12.novembrī plkst.11:00 (J.Poruka ielā 8, Cēsīs) notiks Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu komisijas sēde.
07.11.2013
Oktobrī jautājumi par sabiedriskā transporta pakalpojumiem plānošanas reģionos, t.sk. arī Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) izsaukuši plašu rezonansi visā valstī. Pastāv draudi, ka trūkstošā finansējuma dēļ, VPR iedzīvotājiem var rasties ievērojamas neērtības – 2013.gada nogalē pastāv iespēja palikt bez sabiedriskā transporta reģionālās nozīmes maršrutos. Draudus rada Ministru Kabineta vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu par trūkstošā finansējuma piešķiršanu reģioniem sabiedriskā transporta funkcijas pilnvērtīgai nodrošināšanai.
01.11.2013
Otrdien, 22.oktobrī Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents un Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītāja p.i. Lotārs Dravants, kā arī pārstāvji no Zemgales plānošanas reģiona tikās ar Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru Viktoru Valaini un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieku Dinu Merirandu.Tikšanās tika organizēta, lai pārrunātu situāciju sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos, kā arī par šī pakalpojuma finansēšanas kārtību, t.sk. par trūkstošo finansējumu zaudējumu kompensēšanai pārvadātājiem līdz šī gada beigām.
22.10.2013

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31