Sabiedriskā transporta jaunumi

Piektdien, 9. janvārī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalīsies Sabiedriskā transporta padomes sēdē Rīgā. Sanāksmes dienaskārtībā būs dažādi jautājumi par Sabiedriskā transporta padomes darbību 2015. gadā, tāpat tiks apstiprināti grozījumi maršrutu tīkla reģionālās nozīmes  maršrutos. Tiks skatīts arī jautājums par 2015. gada janvāra mēnesī pārvadātājiem un republikas pilsētām avansā izmaksājamo dotāciju apjomu un citi jautājumi.
07.01.2015
Alūksnes novada iedzīvotājiem un pašvaldībai ir izdevies pierādīt, ka sabiedriskais transports, lai nokļūtu no Alūksnes uz Gulbeni un atpakaļ, ir nepieciešams, jo no šī gada 10. novembra ir atklāts jauns reģionālās vietējās nozīmes maršruts Nr. 5445 „Alūksne - Anna – Gulbene”, kas kursēs pirmdienās un piektdienās.Alūksnes novada pašvaldība vairākkārt tika aktualizējusi jautājumu par sabiedriskā transporta satiksmi no Alūksnes uz Gulbeni, lai iedzīvotāji varētu saņemt dažādus valsts iestāžu, kā arī citus pakalpojumus, kas nav saņemami mūsu novadā, un tajā pašā dienā atgriezties Alūksnē.
13.11.2014
Piektdien, 3.oktobrī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants piedalās kārtējā Sabiedriskā transporta padomes sēdē Rīgā. Sanāksmes dienaskārtībā dažādi jautājumi gan par maršrutu tīkla reģionālās nozīmes maršrutiem, gan dotācijām pārvadātājiem un republikas nozīmes pilsētām. Tiks skatīts arī jautājums par infrastruktūras maksas komponentes izdalīšanu 2015.gadā no pasūtījuma pārvadājumiem pa dzelzceļu.
03.10.2014
No 14.-15.augusta Gulbenes novadā notiks Sabiedriskā transporta padomes izbraukuma sēde. Tajā piedalīsies arī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants, lai kopā ar eksperti transporta jautājumos Kristīni Malnaču klātesošajiem pastāstītu par Vidzemes plānošanas reģiona iegūto starptautisko pieredzi pakalpojuma „Transports pēc pieprasījuma” attīstīšanā Austrijā, kā arī informētu par Vidzemes plānošanas reģionā uzsākto aptauju. Aptauja tiek veikta, lai apzinātu Vidzemes iedzīvotāju viedokli par šāda pakalpojuma nepieciešamību lauku teritorijās, kā arī gatavību pakalpojumu izmantot. Paredzams, ka sēdes laikā tiks skatītas šāda pakalpojuma ieviešanas iespējas Latvijā. Jau šobrīd iezīmējas vairākas problēmas sabiedriskā transporta nozarē –samazinās pasažieru skaits, maršruti ir nerentabli, vietām sabiedriskais transports vairāku apsvērumu dēļ kursē reti vai nekursē vispār.
13.08.2014
No sestdienas, 14. jūnija, ir mainīti atiešanas laiki satiksmes autobusam, kas no 1. maija līdz 1. oktobrim sestdienās kursē no Alūksnes uz Kalncempjiem, iebraucot Ezeriņu kapsētā Annas pagastā. Izmaiņas autobusu atiešanas laikos ļaus kapsētas apmeklētājiem ilgāku laiku pavadīt kapsētā, lai sakoptu savu piederīgo kapu kopiņas.
13.06.2014
Vidzemes plānošanas reģions vērš uzmanību, ka saņemta vēstule no SIA Autotransporta direkcija par vilcienu kustības saraksta izmaiņām no šī gada 1.jūnija vairākos maršrutos, tai skaitā Rīga-Sigulda-Valmiera-Lugaži, Lugaži-Valmiera-Sigulda-Rīga, Rīga-Gulbene, Gulbene-Rīga.Izmaiņas vilcienu kustību sarakstos tiek veiktas katru gadu, ņemot vērā pasažieru skaita palielināšanos vasaras sezonā, tādējādi radot nepieciešamību pēc papildus reisiem.
22.05.2014
Valsts SIA „Autotransporta direkcija” Alūksnes novada pašvaldību informējusi, ka no 9. maija līdz 9. novembrim eksperimentālā kārtā pirmdienās un piektdienās kursēs autobuss Alūksne – Anna - Gulbene.Alūksnes novada pašvaldība jau vairākkārt ir aktualizējusi jautājumu par sabiedriskā transporta satiksmi no Alūksnes uz Gulbeni, lai iedzīvotāji varētu saņemt dažādus valsts iestāžu, kā arī citus pakalpojumus, kas nav saņemami mūsu novadā, un tajā pašā dienā atgriezties Alūksnē.
06.05.2014
Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks Nikolajs Stepanovs un Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants 30.aprīlī piedalīsies Latvijas pašvaldību savienības (LPS) organizētās sarunās ar Satiksmes ministriju LPS Tehniskās problēmu komitejas sēdes ietvaros. Sarunu temats – dažādi jautājumi par sabiedriskā transporta pakalpojumu nozares attīstību.
29.04.2014
Risinot sabiedriskā transporta problēmas Vidzemē, Vidzemes plānošanas reģions iecerējis īstenot pavisam jaunu un inovatīvu projektu, izveidojot pakalpojumu – „Transports pēc pieprasījuma”. Vizītes laikā 25.aprīlī Rūjienā, tiekoties ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem, Satiksmes ministrs Anrijs Matīss pauda konceptuālu atbalstu idejai par jaunā pakalpojuma izveidi Vidzemes plānošanas reģionā, atzīstot, ka veiksmīga projekta rezultātā, pieredzi varētu pārņemt ne tikai citi plānošanas reģioni Latvijā, bet risinājums varētu kalpot kā labās prakses piemērs arī starptautiski. Ministrs Vidzemes plānošanas reģionam atklāja, ka, iespējams, pakalpojuma pilotprojekts varētu tiks finansēts no mērķdotācijām sabiedriskajam transportam.
28.04.2014
Lai nodrošinātu pasažieriem iespēju Lieldienās nokļūt  Gulbenē uz SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" organizēto pasākumu "Bānīša Lieldienas", noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga-Gulbene:- š.g. 20.aprīlī norīkots vilciens nr.604 plkst.7:40 no Rīgas;- š.g. 20.aprīlī norīkots vilciens nr.603 plkst.17:30 no Gulbenes Savukārt maršrutā Rīga-Daugavpils š.g. 20.aprīlī vilcienam nr.602 plkst.7:40 no Rīgas izmainīts izpildes laiks no Pļaviņām plkst.9:27 uz 9:36, vilciena pienākšana  galapunktā Daugavpilī nemainās.
17.03.2014

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31