Arhīva kalendārs

« April 2022 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Vidzemes plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus līdz 2022. gada 22. aprīlim pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs”. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs vai objekts, kas piedāvā pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus.

Pārgājienu ceļotāji atrodas ciešā saskarē ar apvidu, pa kuru ceļo, tādēļ viņiem ir īpaši svarīga sajūta “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Daudzviet pasaulē, kur pārgājieni ir populāri, tiek izmantotas uzlīmes vai zīmes “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly”. Jau vairāk nekā gadu šāda zīme tiek piešķirta arī Latvijā.

Lai palīdzētu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem izveidot gājējiem draudzīgus pakalpojumus, ir izstrādāti zīmes "Gājējam draudzīgs" kritēriji, kuru sagatavošanā tika iesaistītas organizācijas ar vērā ņemamu pieredzi aktīvās atpūtas un pārgājienu rīkošanā.

Lai pieteiktos atpazistamības zīmei, ir jāveic pašnovērtējums un jāatzīmē atbilstība šiem izvirzītajiem kritērijiem, kuri tiek iedalīti būtiskajos un ieteicamajos. Lai tūrisma pakalpojumu sniedzējs saņemtu zīmi “Gājējam draudzīgs”, jābūt izpildītiem vismaz 75 % no būtiskajiem kritērijiem.

Zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas vēlas piedāvāt pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus, – ne tikai naktsmītnes, bet arī kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam.

Pēc "Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly" zīmes ceļotāji var atpazīt tūrisma pakalpojumu sniedzējus, kuri saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības un piedāvā tādus pārgājienu ceļotājiem būtiskus pakalpojumus kā, piemēram, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, iespēju izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes un citu personīgo ekipējumu, Wi-Fi savienojumu, informāciju par apkārtnes pārgājienu maršrutiem un sabiedrisko transportu.

 

PIETEIKŠANĀS ZĪMEI 

Naktsmītnēm ir izveidota atsevišķa anketa ar 24 kritērijiem, savukārt, pārējiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem jāaizpilda vispārējo kritēriju anketa ar 13 kritērijiem. Atsevišķa anketa izveidota arī tūrisma informācijas centriem.

Pieteikuma anketas lejupielādei:

 -> VISPĀRĒJĀ pieteikuma anketa

-> NAKTSMĪTŅU pieteikuma anketa

-> TŪRISMA INFORMĀCIJAS CENTRU pieteikuma anketa

Aizpildītus pieteikumus lūgums līdz 2022. gada 22. aprīlim sūtīt: Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītājai Maijai Riekstai: 
maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv

Zīmes piešķiršanas sēde notiks 26. aprīlī.

 

Visi atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņēmēji iegūst zīmes mārketinga komplektu, kurā ietilpst:

– “Gājējam draudzīgs” zīmes plāksnīte,

– uzlīmes lietošanai uz mārketinga materiāliem un citviet,

– pakalpojumu uzskaites lapa, kurā atzīmēt pieejamos gājējiem draudzīgos pakalpojumus, tādējādi informējot savus klientus.

 

Līdz šim atpazīstamības zīmi Vidzemē saņēmuši 65 tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Sarakstu varat apskatīt ŠEIT.

 

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu, tajā skaitā arī Vidzemes plānošanas reģions. Zīmes piešķiršanas komisija tiekas apmēram divas līdz trīs reizes gadā un izvērtē iesniegtos pieteikumus.

Zīmes “Gājējam draudzīgs” koncepts izveidots projektā "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Meža taka"", kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem. 

No Latvijas projektā piedalās Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas valsts meži.

 

Informāciju sagatavojusi:
Ilze Liepa, Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte, ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

CITAS PROJEKTA "MEŽTAKA" ZIŅAS

---

Vidzemes plānošanas reģionam sadarbojoties ar vadošo Ziemeļvalstu un Eiropas reģionālās attīstības un plānošanas pētniecības centru Nordregio un spēcīgiem bioekonomikas pārstāvjiem Igaunijā un Lietuvā, norisinās stāstu sērijas izstrāde par bioekonomikas jaunākajiem sasniegumiem, mērķiem un aktualitātēm trīs Baltijas valstīs. Pirmais no stāstiem, ar kuru aicinām iepazīties, veltīts tieši Vidzemei un to apskatīt iespējams klikšķinot uz bildes vai ŠEIT.

Projekta “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība bio- un aprites ekonomikas veicināšanai” BioBaltic ietvaros, Vidzemes plānošanas reģions tiecas vēl padziļinātāk attīstīt bioekonomikas sektoru vietējā un valstiskā līmenī. Pārtikas ražošanas sektora un novatorisku digitālo risinājumu integrēšanas ambīciju vadīts, reģions šobrīd pārbauda bioekonomikas pieejas, kas veicina konkurētspēju, ieviešot vietējā līmeņa pasākumus un sniedzot būtisku pienesumu visam reģionam.

Stāstu karte sniedz iespēju iepazīt ne tikai bioekonomikas status quo, bet arī tās attīstības priekšnoteikumus Vidzemē, kā piemēram, dziļi iesakņojušās lauksaimniecības tradīcijas un esošo bioresursu ekonomisko pielietojumu. Reģiona bioekonomikas sektorā jau ietilpst dabas resursu ieguve un lauksaimniecība (primārā ražošana), pārtikas pārstrāde, kā arī pakalpojumu sniegšana, kas savieno primāro un sekundāro ražošanu. Esošo dabas resursu jaunu izmantošanas veidu atklāšana un vietējā cilvēkkapitāla, sociālā un institucionālā kapitāla pielietošana ir ļoti svarīga, lai vietējā līmenī radītu pievienoto vērtību. Rezultātā tas varētu palīdzēt nodrošināt ekonomisko labumu taisnīgu sadali un radīt darba iespējas tuvu pašai resursu izcelsmes vietai.

Vidzemes stāstā ir parādīti arī būtiskākie spēlētāji, kas mijiedarbojas vai sniedz kāda veida ietekmi bioekonomikas attīstībā. Vairāk uzzini, ieskatoties ŠEIT.

Stāstu karte izstrādāta projekta “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība bio- un aprites ekonomikas veicināšanai” (BioBaltic) ietvaros. Tā mērķis ir padziļināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību bioaprites ekonomikas jomā.

Vairāk par projektu: Maija Rieksta, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, +371 26099521, maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv 

Informāciju sagatavojusi: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, +371 25865495, marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Piektdien, 22. aprīlī plkst.16.00 Ogres Centrālās bibliotēkas telpās notiks seminārs “Saules paneļi. Soli pa solim”. Seminārā tiks sniegta praktiska informācija par to, kā izvēlēties savām vajadzībām un apstākļiem atbilstošākos saules paneļus, kā arī tiks pastāstīts par to, kā tehniski notiek sistēmas saslēgšana ar elektrotīklu. Pasākumā interesenti varēs iepazīties ar piemēriem no mājsaimniecībām, kurās saules paneļi jau uzstādīti, kā arī varēs uzzināt, kādas ir piedāvātās valsts atbalsta iespējas un nosacījumi saules paneļu iegādei.

Seminārā tiks demonstrēts arī Smart Living interaktīvs bezmaksas rīks mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā šajā saitē:  https://www.livingsmart.io/lv/.

Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu.

Pasākums notiks Ogres Centrālajā bibliotēkā, kas ir energoefektīva koka konstrukciju būve un ieguvusi nulles enerģijas patēriņa ēkas statusu. Ēkā ierīkots apgaismojums ar viedo vadību, ierīkota rekuperācijas ventilācijas sistēma, apkures sistēma izmanto kanalizācijas notekūdeņu siltumu, savukārt zaļā augu sienas apūdeņošanai tiek izmantots savāktais nokrišņu ūdens. Virs autostāvvietas uzstādīti saules paneļi elektroenerģijas ražošanai, tostarp elektroauto uzlādei.

 

PASĀKUMA PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS DALĪBAI SEMINĀRĀ (līdz š.g. 21. aprīlim)

 

Par “Smart Living”

Semināru organizē Vidzemes plānošanas reģions Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

 

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta “Smart Living” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

 

CITAS PROJEKTA SMART LIVING ZIŅAS

 

 

--