Arhīva kalendārs

« December 2019 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Līdz 13. janvārim vidzemnieki var nobalsot par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā, kurus vajadzētu finansēt 2020. gadā. Sabiedrības balsojumā paustais viedoklis tiks ņemts vērā, izvirzot Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātes, kā arī organizējot citas kultūras jomas aktivitātes Vidzemē.

Jau trīspadsmito gadu Vidzemes plānošanas reģions gatavojas realizēt “Valsts kultūrkapitāla fonds” (VKKF) un AS “Latvijas valsts meži” atbalstīto kultūras programmu reģionos. Tās ietvaros iespējams iegūt finansējumu kultūras projektu ieviešanai Vidzemes vēsturiskā novada teritorijā. Programmas mērķis ir veicināt līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.

Līdz šim prioritātes izvirzītas, balstoties uz nozares ekspertu viedokli, aktuālajiem pētījumiem kultūras nozarē, plānošanas dokumentiem, kā arī 12 gadu laikā gūto pieredzi, īstenojot kultūras programmu Vidzemē. Šobrīd, priekšplānā izvirzot tieši vidzemnieku intereses, Vidzemes plānošanas reģions atvērtās konsultācijās ar sabiedrību vēlas uzzināt iedzīvotāju viedokli par būtiskākajiem virzieniem, ko iekļaut kultūras programmā. Ik gadu konkursa nolikums tiek pilnveidots, iekļaujot tajā jaunas un nozarē aktuālas prioritātes.

Ikviens vidzemnieks aicināts izteikt viedokli par to, kāda veida kultūras aktivitātēm būtu jāsaņem VKKF piešķirtais finansējums Vidzemes kultūras programmas 2020 projektu īstenošanai. Aptaujas anketa pieejama: https://bit.ly/2sgCve3 

Vidzemes kultūras programmas koordinatore Dace Laiva atzīmē: “Pēdējos gados ievērojami pieaudzis ne tikai projektu pieteicēju skaits un apjoms, bet arī projektu kvalitāte. Organizējam interesentiem izglītojošus seminārus, kur dalībnieku skaits ir ievērojams.

Pērn konkursam bija pieteikts 131 projekts par kopējo summu 479 354,93 eiro, atbalstīti tika 58 projekti, sadalot konkursā pieejamo finansējumu 85 500,00 eiro apmērā. 2018. gadā Vidzemes kultūras programmas ietvaros tika īstenoti 339 dažādi pasākumi ar vairāk nekā 40 000 apmeklētāju, izdotas grāmatas, pastkaršu komplekti, animācijas filma un citi materiāli. Vairāk par Vidzemes kultūras programmu: http://www.vidzeme.lv/lv/vidzemes_kulturas_programma

Ar sabiedrības aptaujā apkopoto informāciju varēs iepazīties janvāra beigās Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā – www.vidzeme.lv.

Sabiedrības aptauja īstenota projekta “Līdzdalības budžeta procesa attīstība Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Tā mērķis ir veicināt pilsonisko līdzdalību un veidot sociālās saites pašvaldībās, izplatīt ideju par līdzdalības budžeta veidošanu un projekta labajām praksēm Baltijas jūras reģionā. Vairāk: https://bit.ly/30hOMvy 


Informāciju sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: ieva.bivina PIE vidzeme PUNKTS lv

Sportistiem 2019. gads bijis izaicinājumiem, kā arī sasniegumiem bagāts. Izvērtējot paveikto, 11. decembrī tika sveikti Valmieras jaunatnes sporta laureāti un viņu treneri, kuri uzrādījuši augstus rezultātus sportā aizvadītajā gadā, pārstāvot Valmieru vietēja un starptautiska mēroga sacensībās.

Jaunatnes sporta laureātus un trenerus ar Valmieras izaugsmes medaļām sveica Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene, izsakot pateicību ikvienam, kurš sniedz atbalstu sporta attīstībai Valmierā, sākot ar sporta infrastruktūras pilnveidošanu, sporta pieejamības nodrošināšanu, sporta iekļaušanu izglītības procesā, kā arī jauno sportistu līdzsvarotu, vispusīgu attīstību. “Paldies jauniešiem, viņu vecākiem, skolotājiem, treneriem, sporta veselības speciālistiem, atbalsta personālam, kā arī sporta entuziastiem un atbalstītājiem. Mēs visi strādājam vienam mērķim, lai dotu iespēju jauniešiem sevi pierādīt sportā, kā arī dotu pamatu turpmākajai sporta karjeras attīstībai.”

“Jūsu entuziasms un mērķtiecība, pārliecība par saviem spēkiem un cīņā gūtie sasniegumi iedvesmo ne vien jūs pašus, jūsu konkurentus, jūsu klases un skolas biedrus, bet ikvienu, kurš seko līdz sportam. Sportā rezultāti ir smaga un ilgstoša darba rezultāts, tādēļ paldies jaunajiem sportistiem un viņu treneriem, kuri ļauj mums just līdzi, pārdzīvot un priecāties, izjust lepnumu par mūsu jauniešiem un Valmieru kopumā,” sveicot jauniešus, uzsvēra Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. 

Lai iedvesmotu jauniešus vēl augstāku mērķu izvirzīšanai, pasākumā kā īpašie viesi piedalījās arī jauniešu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” aizsācējs Raimonds Elbakjans un  basketbolists Haralds Kārlis. Sporta entuziasti pastāstīja par savu ceļu sportā, galvenajiem izaicinājumiem un pārbaudījumiem, ar ko nākas saskarties un kas jāpārvar, lai gūtu panākumus kā sportā, tā sporta kustības veidošanā.

Pasākumā kopumā tika sveikti 118 sportisti, tai skaitā 29 izlases dalībnieki, kuri uzrādījuši augstus rezultātus un pārstāvējuši Valmieru starptautiska mēroga sacensībās, iegūstot godalgotas vietas. Tāpat sveikti tika arī 30 sporta treneri.

Godalgas tika pasniegtas 11 dažādos sporta veidos: airēšanas slalomā, badmintonā, BMX riteņbraukšanā, basketbolā, futbolā, golfā, karatē, orientēšanās sportā, peldēšanā, smagatlētikā un vieglatlētikā. Apbalvoto sportistu saraksts pieejams šeit: http://ejuz.lv/69hl

Jāpiemin, ka Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma rakstus “Par sportiskiem sasniegumiem” izglītības iestādēs saņems vēl 177 jaunieši un 19 treneri.

Pasākuma laikā jaunos sportistus ar priekšnesumiem pārsteidza akrobātikas un deju grupa "Streetwarriors", DJ All-Viss, kā arī perkusionists Einārs Latiševs.

Informāciju sagatavoja:
Laura Moča
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.: 26349122