Arhīva kalendārs

« February 2017 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Lai veiksmīgi attīstītu savstarpējo sadarbību starp Vidzemes izglītības un pētniecības iestādēm, Latvijas lauku konsultāciju centra, a/s “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”, Biznesa inkubatoru, lauku partnerību, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Vidzemes pašvaldības speciālistu, kuru ikdienas darbs saistīts ar uzņēmējdarbības jautājumiem, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) Smiltenes tehnikumā aicināja visu minēto organizāciju pārstāvjus uz stratēģiskām pārrunām “Mēs – uzņēmējam”.

“Šobrīd ir pieejams atbalsts gan uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan attīstīšanai. Galvenais lai cilvēki iegūtu par to informāciju un prastu izmantot,” atzīst VPR Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja Ina Miķelsone, nosaucot nozares, kurām Vidzemē ir vislielākās izaugsmes iespējas - kvalitatīvu koksnes izstrādājumu ražošana, pārtikas un dzērienu ražošana, tūrisms, rehabilitācija, veselības aprūpe, informāciju tehnoloģijas un radošās industrijas.
Pasākumā daudz tika diskutēts par darba vidē balstīto izglītību, kas palīdzētu jauniešos attīstīt uzņēmējdarbības spējas. Ne mazāk nozīmīgs jauniešus karjeras izvēlē ir pedagogu atbalsts. Tāpēc reģionā tiek nopietni domāts, lai skolotājiem nodrošinātu savstarpējo informācijas apmaiņu, kā arī rosinātu pedagogus apmeklēt vietējos uzņēmumus, lai pēc tam tajos gūto pieredzi nodotu tālāk audzēkņiem.


Izglītības iestāžu pārstāvji izteica vēlmi sadarboties ar uzņēmējiem, lai, nodrošinot audzēkņiem labas prakses vietas, palīdzētu viņiem iziet darba tirgū konkurētspējīgiem. Tika skarts arī profesionāli izglītojošām mācību iestādēm sāpīgais jautājums par jaunajām mācību programmām, kuru ieviešana dzīvē prasa vairākus gadus, bet uzņēmējiem konkrētajā specialitātē zinošus darbiniekus vajag jau rīt…
Diskusijās vairākkārt izskanēja, ka jaunieši pret uzņēmējdarbības uzsākšanu izturas piesardzīgi, Latvijā joprojām ir augsts baiļu no biznesa neveiksmes līmenis.
“Jauniešiem, kuri nav saņēmuši atbalstu vienā organizācijā, svarīgi parādīt, ka ir vēl arī citas iespējas,” klātesošos rosināja Ina Miķelsone.” “Rosinošs faktors varētu būt arī biznesa ideju konkursi.”
Šobrīd Vidzemes plānošanas reģions izstrādā investīciju objektu datu bāzi, kā arī kopīgu uzņēmējdarbības pasākumu kalendāru, kas dos ikvienam iespēju iegūt sev interesējošo informāciju par notikumiem Vidzemē – konkursiem, izstādēm, apmācībām un citiem. Vidzemes uzņēmēji šogad aicināti piedalīties Uzņēmēju dienās arī ārpus sava reģiona – būs kopīgs Vidzemes reģiona stends.
Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra pārstāvji atzina, ka ļoti izjūt iedzīvotāju skaita samazināšanos lauku reģionos. Tāpēc īpaši svarīgi nodrošināt ar informāciju par uzņēmējdarbības attīstīšanas iespējām jauniešus, kuri izvēlējušies savu nākotni saistīt ar laukiem. Lauku partnerību pārstāvji atzina, ka ir atvērti sadarbībai ar jauniešiem, kas vēlas sākt uzņēmējdarbību. Veiksmīgi uzrakstot projektu, iespējams saņemt līdz pat 70% finansiālo atbalstu. Informāciju par aktuālajiem projektiem var atrast gan Lauku atbalsta dienesta, gan lauku partnerību biedrību mājas lapās.
Jauniešus daudz vairāk par “sausiem” faktiem uzrunā un iedvesmo harizmātisku personību – uzņēmēju veiksmes un pieredzes stāsti. Izglītības iestāžu darbinieki tika mudināti aicināt uz skolām biežāk šādus cilvēkus.
Jaunie uzņēmēji atbalstu savu ieceru īstenošanai, kā arī padomus pirmajiem soļiem biznesa vidē var saņemt arī a/s “attīstības finanšu institūcijā “Altum” un Biznesa inkubatorā. Iespējams, Smiltenes tehnikumā kādreiz mājvietu varētu rast Smiltenes novada pirmsinkubators, kur pēdējo kursu audzēkņi un skolas absolventi varēs gatavot biznesa plānus, analizēt un vērtēt biznesa idejas, saņemt mentoru pakalpojumus, biznesa konsultācijas, pieredzējušu speciālistu vadībā izvērtēt, vai idejas vērts realizēt, lai pēc tam ar jaundibinātiem uzņēmumiem jau varētu startēt biznesa inkubatoros.
Pasākuma noslēgumā dalībnieki konceptuāli atbalstīja Vidzemes plānošanas reģiona piedāvājumu organizēt pasākumus, kas sekmētu jauniešu interesi uzsākt savu uzņēmējdarbību, un izteica gatavību iesaistīties turpmākās aktivitātēs, piedāvājot profesionālo skolu audzēkņiem iepazīties ar iedvesmas stāstiem, uzņēmuma dibināšanas pamatjautājumiem, ideju ģenerēšanas metodēm, pieejamajiem atbalsta instrumentiem, kā arī citu, topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem būtisku informāciju. 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vahere

Smiltenes tehnikums

Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju aicina apmeklēt bezmaksas informatīvos seminārus par jaunā Publisko iepirkumu likuma piemērošanu. Semināri tiks organizēti Valmierā un Madonā. Seminārs Valmierā notiks 2017. gada 30.martā (Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10), savukārt Madonā – 2017. gada 6.aprīlī (Madonas novada domes ēkā, Saieta laukumā 1, 2.stāva zālē).

Pasākuma dienaskārtībā jautājumi par likumā noteiktajām prasībām iepirkumu plānošanā un sagatavošanā, informācija par izmaiņām iepirkumu procedūru  organizēšanā, t.sk. izmaiņas sarunu procedūru organizēšanā. Semināra laikā tiks sniegta informācija par to, kas mainījies  tehnisko specifikāciju sagatavošanas prasībās, kādas izmaiņas veiktas saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas procesā. Tāpat tiks sniegta arī informācija par papildinātajiem iepirkuma līguma grozīšanas noteikumiem.

Uzmanību! Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus jau iepriekš pieteikties dalībai semināros Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.

  • Valmieras semināra dienaskārtība pieejama šeit. Reģistrēšanās dalībai pasākumā līdz š.g. 28.martam plkst.10:00 Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā, sadaļā VPR Semināri.
  • Madonas semināra dienaskārtība pieejama šeit.  Reģistrēšanās dalībai pasākumā līdz š.g. 4.aprīlim plkst.10:00 Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā, sadaļā VPR Semināri.

Atgādinām, ka Vidzemes Uzņēmējdarbības centra rīkotie pasākumi ir bezmaksas!

Papildu informācija: Ina Miķelsone, Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja, tālr. +371 29289487, e-pasts: ina.mikelsone PIE vidzeme PUNKTS lv