Arhīva kalendārs

« March 2019 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

25.martā Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji tikās ar Satiksmes ministru Tāli Linkaitu, lai iepazīstinātu ar plānoto “transports pēc pieprasījuma” pakalpojumu Vidzemē, vienlaikus pārrunājot arī problēmjautājumus, kas saistīti ar tā ieviešanu, ņemot vērā, ka šāds pakalpojums Latvijā tiks piedāvāts pirmo reizi.

Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede tikšanos raksturo kā veiksmīgu: “Ministrs pauda atbalstu projekta iniciatīvai, t.i. “transports pēc pieprasījuma” iedzīvināšanai teritorijās, kur šobrīd ir nepilnīga sabiedriskā transporta kustība. Tāpat sarunā ministrs uzsvēra, ka sabiedriskā transporta maršrutu noteikšana un izveide ir valsts funkcija, un ir skaidrs, ka kopīgi jāmeklē risinājumi, kā stiprināt sabiedriskā transporta tīklus attālajos lauku reģionos.”

Projektu vadītāja Līga Puriņa-Purīte, kura ir atbildīga par “transports pēc pieprasījuma” idejas realizēšanu Vidzemes plānošanas reģionā, uzskata: “Projekts MAMBA, ieviešot pilotu transports pēc pieprasījuma Mazsalacas un Alūksnes novados, un vienlaikus konstatējot un apkopojot datus, kas liecinās par jaunām fiksētām iedzīvotāju plūsmām konkrētos maršrutos, varētu veicināt jauna veida sabiedriskā transporta maršrutu izveidi konkrētajās teritorijās.”

 

 

FOTO: Tikšanās ar Satiksmes ministru Tāli Linkaitu, 26.03.2019

>> Sekojiet līdzi projekta aktualitātēm ŠEIT.

 

Papildinformācijai

“Transports pēc pieprasījuma” pilota testi Mazsalacas un Alūksnes novadā tiek īstenoti Interreg Baltijas jūras reģiona projekta “MAMBA” ietvaros.

Projektu MAMBA īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Vācijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Zviedrijas un Latvijas Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir uzlabot mobilitātes  pakalpojumu pieejamību attālajos lauku apvidos un demogrāfisko pārmaiņu skartajos reģionos, un pilnveidot transporta pakalpojumu sniedzēju kapacitāti. Latvijā projektu MAMBA īsteno Vidzemes plānošanas reģions, Vidzemes Augstskola un Autotransporta direkcija.

 

Jautājumiem: Līga Puriņa – Purīte, projekta “MAMBA” vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, mob.t. 29214024, liga.pp PIE vidzeme PUNKTS lv.

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.t. 29454752, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

2018. gada pavasarī noslēdzās darbs pie RATIO projekta rīcības plāna mazo un vidējo uzņēmumu(MVU) inovāciju sekmēšanai Vidzemes plānošanas reģionā izstrādes. Patlaban noris rīcības plāna ieviešana un uzraudzība. Plāns izstrādāts ar mērķi rosināt un īstenot tādus pasākumus, kuru ieviešana uzlabotu Latvijas reģionālās politikas instrumentus - darbības programmas mazo un vidējo uzņēmumu inovācijas atbalstam lauku reģionos, pilnveidotu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2. specifiskā atbalsta mērķa pasākumus, radītu priekšnoteikumus inovāciju vides attīstībai.  Izvērtējot RATIO projektā paveikto, var secināt, ka izdevies sasniegt RATIO projektā uzstādītos mērķus - uzlabot reģionālo politiku MVU inovācijas atbalstam; veicināt uzņēmēju, uzņēmējdarbības atbalsta struktūru un pašvaldību  sadarbība; motivēt MVU iesaistei inovāciju procesā; apgūt partnervalstu labāko pieredze inovāciju ieviešanas jomā.

Projekta partneru sanāksmē Vila Pouca de Aguiar, Portugālē, RATIO projekta vadītāja VPR Laima Engere sniedza izsmeļošu pārskatu par padarīto, īpaši uzsverot veiksmīgi izveidoto sadarbību ar inovāciju politikas veidotāju - Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālistiem, biznesa atbalsta organizācijām, pētniekiem, pašvaldībām un uzņēmējiem. Sadarbība ir nesusi pozitīvus rezultātus, jo vairākas RATIO projekta rekomendācijas ir integrētas inovāciju atbalsta programmas grozījumos, īpaši Inovācijas vaučeru programmā. Papildus tika izstrādāti priekšlikumi, kas saistīti ar zinātnes un pētniecības rezultātu komercializāciju, izveidots īpašs jaunuzņēmumu atbalsta rīks- Iepazīšanās vaučers.

VPR Rīcības plānu MVU inovāciju sekmēšanai kā praktisku un saturiski kvalitatīvu atzinis gan Interreg Europe programmas sekretariāts, gan RATIO vadošais partneris no  Spānijas - Aragonas pašvaldību, reģionu un provinču federācija (FAMCP). Savukārt, Īrijas projekta partneris no Korkas Tirdzniecības kameras savā plānā uzsvēris, ka vēlas iedzīvināt savā reģionā Latvijā iepazīto  klasteru darbības pieredzi. 

Partneru sanāksmes laikā Portugālē bija iespēja apmeklēt vairākus inovatīvus uzņēmumus: Transgranitos (granīta pārstrāde), Agroaguiar (koka palešu ražošana), ekoloģisko dzērienu ražotni Pedras Salgadas ( Super Bock Grupa), Hippic centru. Secinājums: atrodoties arī tālu no lieliem attīstības centriem var veiksmīgi attīstīt jaunus, inovatīvus  produktus un  nodrošināt vietējiem darbu. 

Piemēram, Super Bock Grupa ir lielākais bezalkoholisko dzērienu ražotājs Portugālē, aizņemot  lielāko tirgus daļu šajā nozarē. Uzņēmuma darbības filozofija: pētniecības un attīstības stratēģijas mērķis ir palielināt pievienoto vērtību uzņēmumam un veicināt tā attīstību valsts un starptautiskajos tirgos. Inovācijas  ir vērstas uz jaunu, efektīvāku produktu radīšanu un attīstībai traucējošu faktoru novēršanu. Caur inovāciju attīstību Super Bock Grupai  ir izdevies iegūt un nostiprināt līderpozīcijas vairākos segmentos, izmantojot šo pētniecības un inovāciju izstrādes pieeju. Visa pamatā – produktu kvalitāte, lai attaisnotu patērētāju cerības.

Sanāksme tika organizēta Interreg Europe programmas RATIO  projekta (Reģionālie pasākumi darbības programmu inovācijai) ietvaros. Vairāk par projekta aktivitātēm un Vidzemes plānošanas reģiona paveikto varat iepazīties www.vidzeme.lv

Papildu informācija: Laima Engere,  projektu vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, mob.t. 28376912,  laima.engere PIE vidzeme PUNKTS lv