Arhīva kalendārs

« February 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros Vidzemes plānošanas reģions aicina uz konferenci DAŽĀDĪBĀ RODAS INOVĀCIJA, kas notiks 28. februārī Cēsīs, viesnīcā Villa Santa. Konferencē tiks detalizēti apskatīta inovāciju nedēļas virstēmas – dažādība – loma mūsdienu inovāciju procesos. Lai meklētu dažādības krustpunktus ikdienas procesu attīstībai, konferences saturu veidot aicināti vairāki Latvijā atpazīstami dažādības un inovācijas jomu eksperti. Turklāt, konferences laikā aizsāksim jaunu tradīciju – Vidzemes inovācijas balvas pasniegšanu, kā ietvaros godināsim uzņēmējus par nozīmīgu ieguldījumu Vidzemes reģiona attīstībā. Ar konferences programmu iepazīties iespējams ŠEIT.

 

Kā galvenā runātāja konferencē uzstāsies viena no atzītākajām sociālantropoloģijas ekspertēm Latvijā un pirmā starptautiski sertificētā dažādības vadītāja Baltijā Ph.D. Agnese Cimdiņa, kura stāstīs par dažādības vadību inovācijas risināšanai uzņēmējdarbībā. Tāpat ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies Rīgas Tehniskās universitātes Inovāciju prorektore Liene Briede, Creativity Lab Latvia līdzdibinātāja Līva Stūrmane, Latvijas Kultūras akadēmijas Asoc.prof. Ieva Zemīte un inovāciju kustības VEFRESH vadītājs Viesturs Celmiņš. Konferences laikā plānotas arī divas diskusijas: par dažādības potenciālu uzņēmumu inovētspējas paaugstināšanai un sabiedrības līdzdalību inovāciju virzībā. Ar pieredzi un viedokļiem šajos jautājumos dalīsies pārstāvji no Ķelmēnu maizes ceptuves, radošās lauksaimniecības LAUX, uzņēmuma Ette Tete, fonda atvērtai sabiedrībai DOTS, vadošā būvmateriālu ražotāja Schwenk, Straupes zirgu pasta tirdziņa, Valmieras Jāņparka iedzīvotāju kopienas un Varakļānu novada pašvaldības. Konferenci un diskusijas moderēs Uģis Joksts.

EUROPE DIRECT Vidzeme aicinās apskatīt, kā dažādos attīstības līmeņos esošas valstis var tiekties uz vienotiem ES izvirzītiem mērķiem tieši inovācijas kontekstā. Kādā līmenī šobrīd ir inovētspēja Latvijā, kādi ir ES izvirzītie mērķi šajā jomā, kas LV ir nepieciešams un kādi soļi jāsper, lai tos sasniegtu.

Konferences ietvaros norisināsies arī paralēlā paneļdiskusija Daudzveidība digitalizācijā – kā atrast piemēroto risinājumu?. Tās mērķis ir veicināt izpratni par digitalizāciju un tās daudzveidīgajiem risinājumiem, kā arī sniegt praktiskus ieteikumus, kā atrast sev piemērotāko risinājumu un neapjukt plašajā piedāvājumā. Pasākuma ievadā paredzēta Latvijas IT Klastera prezentācija par trendiem digitalizācijā, dažādiem digitalizācijas risinājumiem un pakāpēm – no pavisam vienkāršiem līdz ļoti komplicētiem risinājumiem, kam sekos paneļdiskusija par daudzveidību digitalizācijā – kā atrast pareizo risinājumu. Diskusijas dalībnieki, kuri pārstāv publisko pārvaldi, Latvijas digitālo komūnu, akadēmisko sektoru, kā arī labi atpazīstamus digitālo rīku pārdošanas un veidošanas uzņēmumus, skaidros, kā izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, kā pielāgot jau gatavus risinājumus vai, ar ko sākt individuālu rīku veidošanu. Paneļdiskusijas dalībnieki arī sniegs praktiskus piemērus un aprakstīs dažādus rīkus un procesus, kas palīdz uzņēmumiem ieviest digitālās inovācijas. Paneļdiskusiju vadīs Cēsu Digitālā centra vadītāja vietnieks Aleksandrs Ļubinskis.

Ir pierādījies, ka starp dažādību un inovāciju pastāv cieša sakarība, jo vienādi prāti ražo vienādas idejas, bet atšķirīgs redzējums viens otru papildina. Dažādība ne tikai sapludina perspektīvas, bet ir arī stratēģiska priekšrocība inovācijas jomā. Inovācijas, kas rodas no dažādības, visticamāk, rezonēs arī ar plašāku auditoriju, nodrošinot, ka produkti un pakalpojumi ir iekļaujoši un atbilstoši. Biznesā inovāciju veicina daudzveidīgais patērētāju pieprasījums, problēmrisinājumu meklējumi, unikāli skatījumi uz lietām un idejas, kas rodas katra cilvēka atšķirīgā pieredzējuma rezultātā.

Aicinām reģistrēties klātienes konferencei līdz 25. februāra pulksten 15.00. Vietu skaits ierobežots! Reģistrēšanās anketa ŠEIT. Pirms pasākuma katram dalībniekam nosūtīsim atgādinājuma e-pastu.

Konference ir viena no 35 šī gada pasākumiem. Lai iepazītos ar pārējiem, aicinām apmeklēt vietni https://innovation.vidzeme.lv/. Dalība konferencē – bezmaksas.

Jautājumiem: Sabīne Mieze, Vidzemes plānošanas reģions, sabine.mieze PIE vidzeme PUNKTS lv, 29475722

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Konferenci DAŽĀDĪBĀ RODAS INOVĀCIJA organizē Vidzemes plānošanas reģions projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” un projekta “EUROPE DIRECT Vidzeme” aktivitāšu ietvaros.

Projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” tiek īstenots Vietējās attīstības, nabadzības mazināšanas un kultūras sadarbības programmā, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Projektu “EUROPE DIRECT Vidzeme” finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. EUROPE DIRECT Vidzeme galvenais uzdevums ir sniegt Vidzemes iedzīvotājiem savlaicīgu un objektīvu informāciju par nozīmīgākajām aktualitātēm Eiropā, kā arī rosināt iedzīvotāju diskusijas par Eiropas nākotni.

Par Vidzemes inovāciju nedēļu

Vidzemes inovāciju nedēļa kā pasākumu platforma pulcē inovācijas entuziastus no visas Latvijas jau sesto gadu – pirmo reizi tā notika 2019. gadā. Tās iniciators un koncepta autors ir Vidzemes plānošanas reģions, taču pasākumu programma ik gadu tiek veidota sadarbībā ar pašvaldībām, uzņēmumiem un organizācijām gan no Vidzemes, gan arī no citiem Latvijas reģioniem.

Sešu gadu laikā izvirzītais iniciatīvas mērķis ir nemainīgs – stiprināt vidzemnieku inovācijas garu un veidot auglīgu vidi jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, sadarbībai un ideju apmaiņai starp izglītības un pētniecības sektoru, uzņēmējiem un zinātniekiem, nozaru līderiem un sabiedrību, ideju radītājiem un finansētājiem.

Visas aktivitātes nedēļas ietvaros tiek balstītas uz  trīs stūrakmeņiem – Uzdrīkstēties! Zināt kā! Rīkoties! Tie simbolizē drosmi palūkoties uz produktiem un procesiem no cita skatupunkta, atmest konkurenci un meklēt kopīgus saskarsmes punktus, krāt zināšanas, pieredzi, idejas un kontaktus, lai to visu aktīvi izmantotu ikdienas darbā, labumu dodot arī vietējai kopienai, pašvaldībai, reģionam un valstij.