Arhīva kalendārs

« February 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Š.g. 23. februārī plkst. 11.00 – 14.00 aicinām interesentus uz Cēsīm, kur  notiks seminārs “Pēdējās jūdzes piegādes lauku telpā un pilsētā. Atšķirīgas problēmas, kopīgi risinājumi.”

Diskusijas par t.s. “pēdējo jūdzi” – preces nogādāšanu no noliktavas līdz klientam – aktuālas kļuvušas ne tikai komersantu un klientu vidū,  bet arī pašvaldībās. Ikvienā pagastā iedzīvotāji arvien biežāk vēlas redzēt pakomātu skapīšus un, tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, vēlas noskaidrot, kā pie tādiem tikt. Tikmēr citur redzami dažādu uzņēmumu pakomātu skapji, kas ir teju viens otram blakus, bet pie katra no tiem piebrauc cits busiņš.

Seminārā iepazīsimies ar mobilitātes un preču piegādes izaicinājumiem Latvijas lauku telpā, diskutēsim par iespējamiem risinājumiem, akcentējot arī valsts pārvaldes sektora potenciālo iesaisti gan kā pakalpojuma plānotājiem un līdzorganizatoram, gan arī, iespējams, kā klientiem. Vērtīgas solās būt diskusijas semināra apmeklētāju vidū, domājot par to, kā savienot ilgtspēju, biznesa intereses, iedzīvotāju vajadzības, lauku telpas plašumus un pilsētu sastrēgumus ar videi draudzīgu un inovatīvu loģistiku.

 

:: PASĀKUMA PROGRAMMA ::

:: REĢISTRĒŠANĀS :: (atvērta līdz š.g. 21. februārim; vietu skaits ierobežots)

 

Ne tikai izklaidus apdzīvotajā lauku telpā, bet arī blīvi piepildītajā pilsētvidē arvien akūtāk tiek meklēti viedi risinājumi, tomēr aktuāli ir jautājumi – ciktāl varam atļauties uzdrīkstēties sapņot un kā pārdrošas idejas realizēt ikdienā.

Dažādie viedokļi un redzējumi ļauj pilnīgi izprast problēmu, kā arī nereti aizved pie unikāliem risinājumiem, kas rodas tieši kompleksi raugoties uz apstākļiem un vēlamo iznākumu.

Šobrīd esam jau pazīstami ar dažādiem alternatīviem pēdējās jūdzes piegādes risinājumiem – pakomātu skapīši, t.sk. individuālie pakomāti-pastkastītes pie privātmājām, kravas piegāžu droni un roboti, kravas elektroauto, elektriskie un kravas velosipēdi u.c. risinājumi. Tajā pat laikā uz procesu var raudzīties arī plašāk,  vienlaikus radoši iesaistot arī vietējo sabiedrību, vietvaru un citus uzņēmumus piegāžu pakalpojuma ķēdē, kā arī optimizējot piegādes maršrutus un testējot vēl citus līdz šim neizmantotus tehnoloģiskos risinājumus.

Pasākums tiek organizēts Interreg Europe programmas 2021-2027 līdzfinansētā projekta “SPOTLOG” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir iesaistīt vietējās kopienas sociāli atbildīgu loģistikas sistēmu izveidē, kur vien iespējams, balstoties uz nulles oglekļa emisijām, saprātīgi izmantojot visus pieejamos resursus un izmantojot preču un pasažieru transporta pakalpojumu digitalizācijas iespējas.

Plašāka informācija par projektu Vidzemes plānošanas reģiona tīmekļa vietnē  un https://www.interregeurope.eu/spotlog.

 

 

Jautājumiem: Rita Merca, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, rita.merca PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv