Arhīva kalendārs

« August 2022 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts Mežu atbalstītajai un Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajai Vidzemes kultūras programmai 2022 un Saulkrastu novada domei, saņemts un īstenots atbalsts projektam "Tradicionālo aušanas prasmju mantojums Saulkrastu novadā”.

Projekta ietvaros Saulkrastu audēju kopa "Kodaļa" jūlijā un augustā piedalījās vairākās meistarklasēs pie amata meistariem un guva jaunas zināšanas un pieredzi aušanā.

2.un 3.jūlijā aušanas kopa “Kodaļa” viesojās pie aušanas meistares Edītes Začestes. Tika apgūtas dažādas aušanas metodes un velku šķērēšanas rīki un to lietošanu, kā arī steļļu uzbūvi. Kopa papildināja savas zināšanas ar dažādām aušanas tehnikām, tehnisko zīmējumu.

16. un 17.jūlijā  notika pieredzes apmaiņas brauciens uz Ērgļiem, pie Ilzes Mailītes uz aušanas darbnīcu "Mailīšu fabrika".  Tika apskatīta ievērojama steļļu kolekcija, kā arī apgūta 9.gs aušanas principi arheoloģiskajiem tērpiem, veidoti paraudziņi audumam ar maisveida eģēm, kā arī zīmēti tehniski zīmējumi dubultaudumam un divu kārtu audumam.
30. jūlijā audējas viesojās pie Ogres studijas "Saiva" vadītājas Santas Grīnbergas. Meistarklases rogrammā - velku šķērēšana ar velku lāpstiņu. Atlikušajās nodarbībās augustā paredzēts apgūt velku ievilkšanu stellēs un dzijas krāsošanu ar krāsu mēlēm arheoloģiskajam tērpam. 


Beāte Barčevska-Mukāne

Saulkrastu kultūras centrs

Mob.: 26145759

www.saulkrasti.lv

27. augustā Cēsu pilsētas ielas un laukumi taps par priecīgu un neparastu skatuvi  starptautiskam profesionālā laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālam. Cēsis MOOOVE ir izaudzis no MALAS sadarbības ar TaDaa! festivālu 3 gadu garumā. MOOOVE saglabās TaDaa! pamatideju – īstenot starptautisku ielu mākslas notikumu, bet spers soli tālāk, atverot festivāla robežas daudzveidīgākām mākslas formām un veidojot ciešāku sadarbību ar vietējiem māksliniekiem.

Festivāla programma šogad tiek veidota ar vairāk kā 15 profesionāliem māksliniekiem no Lietuvas, Igaunijas, Francijas un Latvijas. Paredzēti 9 pasākumi Rožu laukumā un MALAS pagalmā, piedāvājot velosipēdu parādi, darbnīcas, akrobātiku, žonglēšanu un gaismas šovu.

Festivālam nepastāv valodas barjeras un tas ir bezmaksas, dodot iespēju savest kopā dažādos Cēsu novadā esošos cilvēkus, kas šogad varētu būt īpaši aktuāli Krievijas kara Ukrainā izraisītās bēgļu krīzes dēļ, vienojoties kopīgā pieredzē, atbalstā un priekā.      

DIENAS PROGRAMMA // Rožu laukums // plkst. 12.00-16.00

  • RĪGAS CIRKA SKOLAS DARBNĪCAS: žonglēšana ar bumbiņām un līdzsvara noturēšanas darbnīca (LV)
  • GATIS KREICBERGS UN “CRAZY BIKES” (LV)
  • GRETE GROSS “Drüaad” // akrobātika (EST)
  • VALERY KOMISARENKO “Iguana” // plastiskā akrobātika (LV)
  • “CRAZY BIKES” velosipēdu parāde no Rožu laukuma uz Vienības laukumu

VAKARA PROGRAMMA // Mākslas telpa MALA // plkst. 19.00-22.00

  • SORALINO “Inbox” // laikmetīgais cirks (FR, IT)
  • KANTA COMPANY  “Clothes and us” // objektu manipilācija, akrobātika (LT)
  • Apvienība PULSA EFEKTS (LV)
  • THE SOUL OF FLAMES // uguns deja (LV)

Finansiāls atbalsts un milzu pateicība Cēsu novada pašvaldībai un Valsts Kultūrkapitāla fonds/Latvijas Valsts meži/Vidzemes plānošanas reģions.

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Sīkāku informāciju skatīt šeit: https://www.facebook.com/events/1163348504242388/

Informāciju sagatavoja: Kristīne Auniņa, e-pasts: telpamala PIE gmail PUNKTS comknipsis PIE kristineaunina PUNKTS lv