Arhīva kalendārs

« October 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

13. oktobrī Valmierā norisinājās pirmā nodarbība multimodālā agrīnās intervences programmā “STOP 4–7”. Programma izstrādāta, lai sniegtu atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar uzvedības problēmām.

Programmas mērķis ir mazināt bērnu un jauniešu uzvedības problēmas, mācot vecākus izmantot pozitīvu audzināšanu. Pētījumi rāda, ka pēc programmas apguves bērnu agresīvā uzvedība samazinās, turklāt izmaiņas ir noturīgas arī pēc sešu un 12 mēnešu atkārtotiem mērījumiem. Tāpat uzlabojas problēmu risināšanas prasmes, mainās vecāku uzvedība, pastiprinoties pozitīvai audzināšanai.

Speciālistu vadībā bērniem vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem norisināsies sociālo prasmju treniņš, tāpat nodarbības plānotas gan bērnu vecākiem, gan pedagogiem, paredzot arī individuālu atbalstu, ja tāds būs nepieciešams. Vecāku un pedagogu līdzdalība un sadarbība ir būtiska programmas daļa, lai norisinātos izmaiņas bērna uzvedībā.

“Ir svarīgi jau agrīnā vecumā darboties ar bērniem, kuriem ir noteiktas uzvedības problēmas. Iesaistīšanās programmā ir liels atbalsts ne tikai ģimenēm, bet arī pedagogiem, palīdzot atrast vislabāko pieeju darbā ar šiem bērniem. Latvijā šī ir pirmā pieejamā programma pirmsskolas vecuma bērniem, tādējādi priecājamies, ka arī Valmierā ir rasta iespēja organizēt  nodarbības. Šī prevencijas sistēma ir atbalsts ģimenēm un pedagogiem, pilnveidojot zināšanas un prasmes, kā arī veicinot iekļaujošas sabiedrības vērtību popularizēšanu,” stāsta Sandra Purmale, Valmieras Izglītības pārvaldes izglītības satura un kvalitātes vadītāja.

Atbalsta programma veidota, balstoties uz līdzīgu ārvalstu programmu veiksmīgu pieredzi, pielāgojot to Latvijas situācijai. Programma guvusi plašu atsaucību, un ir zinātniski pierādīta tās efektivitāte – bērnu uzvedības problēmas samazinās, uzlabojas sociālās prasmes, bērni spēj labāk pielāgoties videi, vecāki un skolotāji veiksmīgāk piemeklē konkrētajai situācijai atbilstošu audzināšanas stratēģiju.

Programma ilgs 2,5 gadus, kopā nodrošinot atbalstu piecām bērnu grupām. Valmierā nodarbības norisinās Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupā.

Multimodālās agrīnās intervences programmu “STOP 4–7” Valmieras pilsētas pašvaldība īsteno kopā ar Pārresoru koordinācijas centru un biedrību “Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija”.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Mob. tālr.: 26443410

Noslēgumam tuvojas Vidzemes plānošanas reģiona ieviestais projekts “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs), kura ietvaros tika izstrādāts rīcības plāns uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanai un tūrisma galamērķu pārvaldības pilnveidei Vidzemes reģionā. 14. oktobrī Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas ietvaros tiks rīkota projekta tiešsaistes noslēguma konference “Sadarbība tūrisma galamērķu pārvaldības uzlabošanai”.

Tūrisma galamērķi Eiropā saskaras ar kopīgiem pārvaldības izaicinājumiem. Šajā konferencē projekta partneru organizācijas dalīsies savā pieredzē, kā uzlabot galamērķu pārvaldību, tai skaitā par:

  • Galamērķa uzņēmumu aktivizēšanu;
  • Zaļo mobilitāti un zaļajiem galamērķiem;
  • Pasākumiem kā galamērķa dzīvīgumu veicinošu faktoru;
  • Infrastruktūru un rīkiem, lai atbalstītu inovācijas un vietējo zināšanu efektīvu izmantošanu.

Vidzemi šajā konferencē pārstāvēs Ieva Stīpniece, “Valmiermuižas alus” viesmīlības vadītāja, kas stāstīs par Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteri “Enter Gauja” un uzņēmuma ieguvumiem no dalības tajā.

Projekta gaitā tika analizētas citu Eiropas valstu labās prakses tūrisma galamērķu pārvaldībā. Tās, kā arī  citas plānotās rīcības plāna aktivitātes tūrisma galamērķu pārvaldības pilnveidei plāna izstrādes laikā tika izdiskutētas ar tūrisma nozares pārstāvjiem no Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Vidzemes augstskolas, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera “Enter Gauja”, vairākām Vidzemes pašvaldībām, tūrisma uzņēmumiem u.c.

Izstrādātais rīcības plāns koncentrējas uz trim pamata prioritātēm, lai veicinātu uzņēmējdarbību tūrisma galamērķos – atbalstu vidējiem un maziem uzņēmējiem Vidzemē, integrētu un viedu tūrisma pārvaldību un inovatīvu tūrisma attīstību Vidzemē. Plašāk ar izstrādāto rīcības plānu iepazīstieties >> šeit

 

Projekts “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) tiek īstenots Eiropas Reģionālā attīstības fonda “Interreg Europe 2014.-2020. gadam” programmas ietvaros. Projekta Destination SMEs galvenais mērķis ir uzlabot tūrisma sektora mazo un vidējo komersantu konkurētspēju, attīstot tūrisma galamērķu pārvaldību. Lai to risinātu, projekta ietvaros tiek identificēti labās prakses piemēri tūrisma galamērķos Eiropā, īstenojot starpreģionu pieredzes un zināšanu apmaiņas pasākumus. Tiek analizēti valsts līmeņa politikas plānošanas dokumenti, kā arī veicināta starpinstitucionālā un starpnozaru sadarbība.

Papildu informācija par projektu: šeit.

Projekta mājaslapa: http://www.interregeurope.eu/destinationsmes/

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Rūta Ročāne, ruta.rocane PIE vidzeme PUNKTS lv.