Arhīva kalendārs

« October 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Vidzemes plānošanas reģions, atzīmējot mobilitātes projekta MARA  noslēgumu, aicina interesentus pieslēgties tiešsaistes noslēguma konferencei, kas notiks trešdien, 3. novembrī, plkst.10.00 pēc Latvijas laika platformā ZOOM.

Konferencē piedalīsies arī Vidzemes plānošanas reģiona eksperts Andžejs Stepančuks, lai pastāstītu par projekta ietvaros veiktajām Vidzemes aktivitātēm, lai saglabātu un attīstītu mobilitātes iespējas vietās, ar zemu iedzīvotāju blīvumu, lieliem attālumiem starp galamērķiem un nepietiekamu sabiedriskā transporta pakalpojama pieejamību.

Konferencē tiks aplūkoti gan ārvalstu (Zviedrijas un Vācijas) mobilitātes plānu piemēri, gan arī iepazīti praktiski risinājumi, tostarp digitāli rīki, kā uzraudzīt un uzlabot mobilitātes plānošanu un pilnveidot ieviestos mobilitātes risinājumus. Digitālie rīki izstrādāti projekta MARA ietvaros, un tie balstīti atvērtajos datos, kas nozīmē, ka tos iespējams pielāgot reģiona specifiskajām vajadzībām. Rīkus izstrādājuši projekta partneri no Zviedrijas, Igaunijas un Vācijas.

Projekta ietvaros vairākās valstīs tika testēti dažādi potenciālie mobilitātes risinājumi – ar to norisi un apkopotajiem rezultātiem tiks iepazīstināti arī konferences dalībnieki. Tuvāk tiks aplūkoti trīs mobilitātes risinājumi – kopienas auto jeb angliski car sharing pieeja Lietuvā, elektrisko velosipēdu izmēģinājuma braucieni Latvijā un inovatīva biļešu sistēma Čehijā.

Kā uzsver projekta komanda, mobilitātes plānošanā ir būtiski iesaistīt dažādas ieinteresētās puses, tostarp vietējos iedzīvotājus jeb pakalpojumu lietotājus. Par šo pieredzi detalizēti stāstīs konferences noslēgumā Polijas un Somijas universitāšu pārstāvji, kas veikuši padziļinātu jautājuma izpēti.

KONFERENCES PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS dalībai konferencē ŠEIT

Konference tiek organizēta ar Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 atbalstu, projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)” ietvaros. Uzziņai: www.mara-mobility.eu.

 

Par projektu MARA

Projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)”  mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti lauku reģionos. Tā īstenošanā iesaistījušies 12 partneri no reģioniem Vācijā, Polijā, Norvēģijā, Lietuvā, Zviedrijā, Krievijā, Igaunijā, Somijā un Latvijā. Vairāk informācijas par projektu http://www.mara-mobility.eu (angļu valodā) un www.vidzeme.lv (latviešu valodā).

 

 

Jautājumiem: Rita Merca, MARA projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, rita.merca PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv