Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu/Ivanovogorodu, Tartu, Valku/Valgu, Valmieru un Siguldu.  Tūrisms ir viena no nozarēm, kura ir cieši saistīta ar reģionālo attīstību. Radot labvēlīgu vidi gan uzņēmējiem, gan tūristiem, reģions kļūst par piemērotu vietu uzņēmējdarbībai un populāru tūrisma galamērķi. „Via Hanseatica” uzdevums ir veicināt attālo Igaunijas, Latvijas un Krievijas projekta teritoriju ilgtspējīgu attīstību, izmantojot pārrobežu tūrisma maršruta potenciālu. 

lasīt vairāk...

No 2.-4. decembrim Toilā, Igaunijā notiks projekta „Via Hanseatica” noslēdzošā darba grupas un uzraudzības grupas tikšanās, kuras laikā, galvenokārt, tiks diskutēts par tūrisma maršruta „Via Hanseatica” uzturēšanu pēc projekta noslēguma.

Projekta partneri visās trīs valstīs izteikuši vēlēšanos līdz šim radītos rezultātus uzturēt arī pēc projekta noslēguma, tāpēc svarīgi definēt turpmākos soļus, kā attīstību virzīt, sadalot atbildības un pienākumus starp visām projektā iesaistītajām pusēm. Paredzams, ka nākamgad turpināsies darbs pie „Via Hanseatica” tūrisma piedāvājuma popularizēšanas gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Krievijā. 02.12.2014


21.novembrī ikgadējā Latvijas Tūrisma forumā tika paziņoti konkursa „Veiksmīgākais jaunais tūrisma  produkts 2014“ uzvarētāji. Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) izveidotā vērtēšanas komisija par šā gada labākajiem jaunajiem tūrisma produktiem atzina Gulbenes pilsētas ekskursiju „Atklāj un iepazīsti Gulbeni!“, Jelgavas Tūrisma informācijas centra piedāvāto produktu „Garšas tūre Jelgavā“, kā arī Ventspils Piedzīvojumu parka jauno atrakciju zonu! Konkursā Vidzemes plānošanas reģiona pieteiktais tūrisma maršruts Via Hansetica, tā ceļojuma plānotājs un mobilā aplikācija saņēma žūrijas atzinību. Kopumā uz konkursa otro kārtu tika izvirzīti 10 jaunie tūrisma produktu, tai skaitā arī Via Hanseatica – uzvarētājus noteica internetbalsojums.

22.11.2014

Piektdien, 21.novembrī Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa –Priede, tūrisma koordinatore Ilze Liepa un projekta „Via Hanseatica“ sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa piedalīsies Ekonomikas ministrijas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) rīkotajā Tūrisma forumā, kas ik gadu pulcē tūrisma nozares pārstāvjus. Pasākuma laikā notiks arī TAVA izsludinātā konkursa „Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2014“ rezultātu paziņošana. Vidzemes plānošanas reģions dalībai konkursā pieteica pārrobežu tūrisma maršruta „Via Hanseatica“ ceļojuma plānotāju travel.viahanseatica.info  un mobilo aplikāciju. Uz konkursa otro kārtu izvirzīja pavisam 10 pieteikumus, tai skaitā arī Via Hanseatica. 20.11.2014


Vidzemes plānošanas reģions aicina ikvienu tūristu un ceļotgribētāju iepazīties ar tūrisma maršruta „Via Hanseatica“ piedāvājumu video formātā. Projekta ietvaros klajā nākuši astoņi videoklipi, uzskatāmi parādot kā atšķirīgo, tā vienojošo visās trīs tūrisma maršruta „Via Hanseatica“ valstīs.  Videoklipus veidoja producentu grupa Hansa Media, Latvijā pazīstamās režisores Adrianas Rozes vadībā, savukārt mūzikas autors ir grupa „Brothers Among Wera“ no Zviedrijas.

14.11.2014

Vidzemes plānošanas reģions, atsaucoties uz Tūrismas attīstības valsts aģentūras (TAVA) izsludināto konkursu „Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2014“, pieteica jaunizveidotā tūrisma maršruta „Via Hanseatica“ ceļojumu plānotāju un mobilo aplikāciju.

Konkursa vērtēšanas komisija izvirzījusi Via Hanseatica izstrādātos tehniskos risinājumus konkursa 2.kārtai,  tāpēc aicinām ikvienu līdz 10.novembrim nobalsot par veiksmīgākajiem jaunajiem tūrisma produktiem interneta adresē http://www.latvia.travel/lv/lapa/aptauja. Balsot iespējams tikai vienreiz, taču vienlaicīgi iespējams atbalstīt 3 tīkamākās idejas.

04.11.2014

2014.gada 28.oktobrī Sanktpēterburgā Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents parakstīja sadarbības līgumu ar pārstāvjiem no Igaunijas un Krievijas, apliecinot gatavību sekmēt tūrisma maršruta Via Hanseatica turpmāko attīstību pēc tam, kad Eiropas Savienības piešķirtais finansējums projekta realizēšanai būs beidzies. Vidzemes plānošanas reģions ir projekta Via Hanseatica vadošais partneris un laikā no 2012.-2014.gadam projekts tapis par veiksmīgu paraugu, kā attīstīt pārrobežu sadarbību un veicināt tūrisma attīstību reģionos.

 

29.10.2014

No 27.-28.oktobrim Sanktpēterburgā notiks projekta “Via Hanseatica” noslēguma konference “Kultūra un tūrisms kā attīstības faktori attālajās Baltijas jūras reģiona teritorijās: Via Hanseatica pieredze”. Konference pulcēs vairāk kā 100 dažādus tūrisma nozares pārstāvjus, arī  tūrisma attīstītājus, pārstāvjus no pašvaldībām, gidus un tūrisma uzņēmējus, kuri sniedz pakalpojumus “Via Hanseatica” maršrutā. Vidzemes plānošanas reģions ir projekta vadošais partneris, maršruta izveidē iesaistījušās arī sešas Vidzemes pašvaldības –Valkas novada, Strenču novada, Kocēnu novada, Cēsu novada un Siguldas novada pašvaldības, kā arī  Valmieras pilsētas pašvaldība.

Konferences galvenais mērķis ir popularizēt projekta laikā sasniegto, palielināt tūrisma maršruta “Via Hanseatica” atpazīstamību, kā arī stiprināt līdzšinējos radītos pārrobežu sadarbības tīklus, sniedzot iespēju formēties arī jauniem. Konferences laikā tiks sniegts ieskats arī par Latvijas, Igaunijas un Krievijas  tūrisma attīstību, rosinot klātesošos iedvesmoties jaunām sadarbības idejām nākotnē. 20.10.2014


Septembris Via Hanseatica projektā pavadīts aktīvi diskutējot par tūrisma maršruta dzīvotspēju pēc projekta beigām (projekts noslēdzas 2014.gada nogalē). Vēlme radīto uzturēt un attīstīt ir liela, jāatrod tikai efektīvākais veids un līdzekļi, kā to izdarīt. Projektā iesaistītajām pusēm ir skaidrs, ka Via Hanseatica ir dzīvotspējīgs tūrisma maršruts ar lielu potenciālu, kas var dot savu artavu gan ekonomikas attīstībai reģionā, gan arī piesaistīt teritorijai tūristus un celt kopējo vietas pievilcību.

Tikšanās reizē Valkas novada pašvaldībā, domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis klātesošos uzrunāja, sakot: „Mums jāsaprot, kā attīstīties tālāk. Esam ieskicējuši jauna tūrisma zīmola aprises – tās jāturpina pilnveidot, iesaistot Via Hanseatica tīklā arvien vairāk tūrisma pakalpojumu sniedzējus. Mums cieši jāsadarbojas ar kaimiņiem, jāstrādā pie kopējiem projektiem ar Igauniju. Bet, kas pilnīgi noteikti, mums jātiek skaidrībā, kā mēs, sadarbojoties, varam viens otram palīdzēt, aicinot pie sevis arvien vairāk tūristu un stiprinot reģionu ekonomiku gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Krievijā!“ 07.10.2014


Svētdien 14.septembra vakarā tūroperatori no trīs valstīm satikās Siguldā, lai jau 15.septembra rītā uzsāktu iepazīšanās braucienu, dodoties piecu dienu ceļojumā pa Via Hanseatica tūrisma maršrutu un izbaudot dažādas tūrisma atpūtas iespējas 580 kilometru garumā. Līdzīgi kā pirms Jāņiem žurnālistiem, tā arī šoreiz brauciena dalībniekiem – tūroperatoriem sagatavota intensīva programma, kura sniedz iespēju apjaust katras valsts atšķirīgo tūrisma piedāvājumu. Brauciena mērķis ir iepazīstināt Latvijas, Igaunijas un Krievijas tūroperatorus ar Via Hanseatica objektiem, rosinot tos veidot jaunas tūrisma programmas, tajās iekļaujot arī Via Hanseatica tūrisma maršrutu.

15.09.2014

Projekts  „Via Hanseatica“ strauji tuvojas noslēgumam, tāpēc  šobrīd daudz laika tiek veltīts diskusijām par iespējām projekta īstenošanu turpināt pašu spēkiem. Tiek pārrunāti vairāki nākotnes scenāriji - kurš varētu uzņemties atbildību par projekta turpmāku koordinēšanu, kā arī tiek meklēts veiksmīgākais finansēšanas modelis. Zināms, ka gan Latvijā un Igaunijā, gan arī Krievijā projektā iesaistītie partneri un uzņēmēji pozitīvi atsaukušies par līdz šim paveikto un ir gatavi līdzdarboties, lai tūrisma maršruts „Via Hanseatica“ turpinātu attīstīties arī bez Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsta. No 26.-28.augustam Priekuļos notika „Via Hanseatica“ tematiskais seminārs, kurā galvenokārt tika iezīmēta projekta attīstības gaita nākotnē.

01.09.2014

Projekts „Via Hanseatica“ tika uzsākts 2012.gadā un tas noslēgsies jau 2014.gada 31.decembrī. Aktuāls ir jautājums par tā turpinājumu – projektā iesaistījušās sešas pašvaldības no Latvijas, projektā attīstīti vairāki produkti (mobilā aplikācija, ceļojumu plānotājs, karte, ceļvedis), taču pastāv bažas, kas notiks ar paveikto pēc tam, kad projekts oficiāli būs noslēdzies – kā tad notiks maršruta popularizēšana?

18.augustā, Valmierā, tiekoties Vidzemes augstskolas ekspertiem, tūrisma uzņēmējiem un tūrisma speciālistiem, kā arī pašvaldību pārstāvjiem, klātesošie vienojās, ka nepieciešams paveikto uzturēt arī nākotnē un darīt to pašu spēkiem, vienlaikus meklējot iespējas piesaistīt atkal Eiropas Savienības fondu līdzekļus, lai attīstītu maršrutu tālāk. 19.08.2014


Jūnija sākumā par Via Hanseatica tūrisma piedāvājumu varēja lasīt žurnāla „National Geographic” latviešu, lietuviešu un igauņu izdevumos, dodot iespēju ikvienam nopietnam tūristam uzzināt par Via Hanseatica iespējām – ceļojuma plānotāju, mobilo aplikāciju, u.c.. Savukārt no 16. līdz 20.jūnijam, tieši pirms Jāņiem, projektā „Via Hanseatica“ tika organizēts brauciens žurnālistiem no Latvijas, Igaunijas un Krievijas, lai iepazītos ar tūrisma maršruta bagātīgo piedāvājumu. Piecu dienu laikā viesojoties visās trīs valstīs – Krievijā, Igaunijā un Latvijā, tika iegūti bagātīgi iespaidi un nu arī plašākai sabiedrības daļai būs iespēja iepazīties vairāk ar Via Hanseatica tūrisma maršrutu, jo pēc brauciena vairākos medijos jau parādījušās publikācijas un reportāžas par brauciena laikā pieredzēto. Latvija ārvalstu žurnālistus pārsteidza ar izciliem gidiem, kas pat sliktos laikapstākļos spēj noturēt auditorijas uzmanību, turklāt vēsturi pasniedz atraktīvā veidā. 01.07.2014


No 16. līdz 20.jūnijam, tieši pirms Jāņiem, projektā „Via Hanseatica“ tiks organizēts brauciens žurnālistiem un projekta partneriem, lai iepazītos ar tūrisma maršruta bagātīgo piedāvājumu.  Kad jau padarīts daudz darba, lai radītu vairākus rīkus- Via Hanseatica ceļojumu plānotāju www.viahanseatica.info , mobilo aplikāciju (Android un iOs), tūrisma karti, ceļvedi – beidzot ir laiks arī citiem ļaut uzzināt, ko šis maršruts var piedāvāt tūristiem. 13.06.2014


Pavadīt vasaras atvaļinājumu, izbaudot Via Hanseatica tūrisma maršruta piedāvātās atpūtas iespējas, esam aicinājuši arī National Geographic Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lasītājus. Žurnāla jūnija izdevumā stāstām par to, kas ir Via Hanseatica un cik vienkārši ir saplānot savu individuālu ceļojumu ar ceļojuma plānotāja travel.viahanseatica.info un mobilās aplikācijas palīdzību.  

Ieskatam par to, cik Via Hanseatica ir tūrisma objektiem bagāta, lasītājiem esam ieteikuši arī dažas vietas visās trīs valstīs, kas noteikti ir apskates vērtas.

29.05.2014

Pienākusi kārta īstenot tūristu gidu mācību otro moduli, tāpēc no 23.-24.aprīlim Cēsīs pulcēsies potenciālie „Via Hanseatica“ tūrisma maršruta gidi, lai atsvaidzinātu un papildinātu  savas zināšanas kvalitatīvās mācībās. Šoreiz mācību modelis ietvers tādus tematus kā  efektīva interpretācija  un ekskursiju vadīšanas paņēmieni, turklāt klātesošajiem par „Via Hanseatica“ projektu un turpmākajām sadarbības iespējām stāstīs projekta „Via Hanseatica“ vadītāja Sille Talvet.

Mācību laikā uzmanība tiks pievērsta  grupas vadīšanas paņēmieniem, īpaši par ekskursiju vadīšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat tiks sniegts ieskats, kā veidot gida stāstījuma saturu, kā stāstīt stāstus un kā attīstīt spēju improvizēt, sekojot notikumiem ekskursijas laikā, noorganizējot iepriekš neplānotas, spontānas papildus aktivitātes. 23.04.2014


3. un 4. aprīlī Valmierā notika Vidzemes plānošanas reģiona organizētas tūristu gidu mācības Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas projekta „VIA HANSEATICA – Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” ietvaros.

59 semināra dalībnieku vidū bija gan pašvaldību tūrisma speciālisti, praktizējoši gidi, gan tūrisma objektu pārstāvji, kuri pārstāvēja Vidzemes reģionu. Semināru vadīja Vidzemes Augstskolas pasniedzējs, jaunās grāmatas "Tūristu gids. Vietas pieredzējuma radīšana" līdzautors Andris Klepers, kā arī pieredzējusī un atraktīvā Igaunijas gide, somiete Elinas Aro – Ojapelto.

Kāpēc gida kvalitāte ir tik nozīmīga? Gidi ir gan tulki, kas ar interpretācijas palīdzību tūristam tulko sarežģītas lietas, gan arī vietas un valsts vēstnieki, ārlietu ministri.

07.04.2014

No 4.līdz 6.aprīlim, starptautiskās tūrisma izstādes “Atpūta bez robežām 2014. Vasara” (“Leisure without borders 2014. Summer”) laikā Sanktpēterburgā, Krievijā tiks atklāta  tūrisma maršruta Via Hanseatica mobilā aplikācija, kuras Andorid versija tikai pāris dienas pieejama  plašākai publikai. Mobilā aplikācija izveidota gan Android gan iPhone telefoniem.

Via Hanseatica komanda ir patiesi lepna š.g. 4.aprīlī plkst. 14:30 (pēc Krievijas laika) svinīgi atklāt Via Hanseatica mobilo aplikāciju, piesaistot papildus tūristu un mediju interesi, klāt esot arī Igaunijas- Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Apvienotā Tehniskā Sekretariāta Latvijā un Krievijā pārstāvjiem.

02.04.2014

Projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) ietvaros tiks organizētas gidu mācības, kuru pirmais modulis „Kvalitatīva interpretācija un vietas pieredzējuma radīšana” notiks jau 3.un 4.aprīlī, Valmierā.

Mācību laikā tiks radīta izpratne par projekta Via Hanseatica tīklojumu ne tikai uzņēmēju, bet arī gidu vidū, kā arī lektori pieskarsies gida darba attīstības tendencēm, kā tās mainījušās, vēršot uzmanību uz savstarpēju sadarbību starp līdzīgu pakalpojumu sniedzējiem. Mācību dalībnieki dosies uz Gaujas Stāvajiem krastiem, kur ierīkots Sajūtu parks. Aplūkojot šo piemēru, mācību dalībnieki mācīsies par kvalitatīvu interpretāciju un vietas pieredzējuma radīšanu, rosinot domāt radoši. 02.04.2014


Otrdien, 18.martā Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Dagnija Ūdre dosies uz Joensū (Joensuu) Somijā, lai prezentētu pārrobežu sadarbības projektu Via Hanseatica starptautiskajā konferencē „Kartes, aplikācijas un citi instrumenti” („Maps, app and other tools”). 

Pasākumā kopā pulcēsies pārstāvji no Somijas, Krievijas, Igaunijas un Latvijas, lai diskutētu par kultūrtūrisma ekonomiskajiem aspektiem, reģionālo kultūrtūrisma attīstību un stratēģiju izveidi, kā arī tiks prezentētas vairāki labie piemēri. Pasākumā daudz uzmanības tiks pievērsta kultūras tūrisma attīstībai un dažādiem rīkiem, kuri tiek pielietoti, lai veicinātu tūrisma un tostarp arī reģionālo attīstību. 17.03.2014


No 5.-7.martam Valmierā darba grupas un uzraudzības grupas sanāksmēs tiksies projekta Via Hanseatica komanda, lai pārrunātu projekta norises gaitu, kā arī diskutētu par nākamajām aktivitātēm. Tieši pieeja- vienmēr kopīgi lemt par turpmākajiem soļiem projektā, palīdz veiksmīgi realizēt iecerēto ideju par triju valstu vienojošu tūrisma maršruta izveidi. Via Hanseatica projekts ir lielisks piemērs, kā izmantot Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmu sniegtās iespējas un veiksmīgi realizēt idejas. 05.03.2014


Turpinot piedalīties starptautiskajās tūrisma izstādēs, no 5.-9.februārim Via Hanseatica tūrisma maršruts tika prezentēts vācu tūristiem izstādē REISEN 2014 Hamburgā, Vācijā. No izstādes atvesta atziņa: vācu tūrists zina, ko vēlas, taču , ja reiz Via Hanseatica tūrisma maršruts saistījis viņa uzmanību, tad gandrīz droši, ka tas tiks izvēlēts par  kāda nākamā atvaļinājuma galamērķi. Via Hanseatica interesentiem lielākoties jau bijusi pieredze ceļojot pa Baltijas valstīm, taču iespēja viesoties un baudīt tūrisma piedāvājumus Krievijā varētu būt iemesls, kāpēc uz šo reģionu doties vēlreiz.

12.02.2014

Turpinot iepazīstināt ar daudzveidīgo un atpūtas iespējām bagāto tūrisma maršrutu, par Via Hanseatica no 5.-9.februārim tiks stāstīts populārās  starptautiskās tūrisma izstādes REISEN 2014 apmeklētājiem Hamburgā, Vācijā.

Piecu dienu laikā Via Hanseatica komanda vācu tūrisma profesionāļus, kā arī individuālos ceļotājus vilinās doties pa veco Hanzas ceļu, lai iepazītos ar plašo tūrisma piedāvājumu Latvijā, Igaunijā un Krievijā, piedāvājot veldzēties dažādu kultūru un mainīgās Baltijas dabas krustpunktos - Via Hanseatica.  05.02.2014

Lielākajā Ziemeļvalstu tūrisma izstādē “Matka 2014” Helsinkos (Somijā) no 16.-19.janvārim tika atklāts unikāls tūrisma maršruts VIA HANSEATICA, kas pirmo reizi savieno trīs valstis –Krieviju, Igauniju un Latviju. Tūristiem košā un informatīvā stendā tika sniegta iespēja iepazīties ar kolorīto tūrisma piedāvājumu trīs valstīs, izmantojot mūsdienīgus rīkus – jaunu mājaslapu www.viahanseatica.info un ceļojuma plānotāju www.travel.viahanseatica.info. Tieši ceļojuma plānotājs bija tas, kas jo īpaši piesaistīja somu publikas uzmanību – vienlīdz labs informācijas avots tas būs gan individuālajiem tūristiem, gan arī tūroperatoriem, ļaujot kvalitatīvi izplānot ceļojumu. Īpaši nozīmīgi – ceļojuma plānotājs piedāvā arī laika grafiku, ļaujot tūristam apjaust objekta apskatei un pārbraucieniem nepieciešamo laiku.

22.01.2014

Starptautiskais tūrisma maršruts Via Hanseatica tiks atklāts no 16.-19.janvārim, piedaloties tūrisma izstādē Matka 2014, Helsinkos (Somijā). Šī ir pirmā reize, kad Krievija, Igaunija un Latvija vienojas kopējā tūrisma maršrutā, kas savieno Sanktpēterburgu un Rīgu, vijoties cauri Igaunijai. Ceļot Via Hanseatica teritorijā nozīmē jautrību ģimenēm, iespējas iepazīt kultūru un satikt cilvēkus, kā arī piedzīvojumus brīvā dabā, un ne tikai. Turklāt tam visam papildus - vietējie gardumi. Via Hanseatica ielūdz ceļotājus visa gada garumā baudīt smilšainas pludmales un neskartu dabu vasarā, savukārt ziemas izklaides un zemledus makšķerēšanu ziemā. 14.01.2014


Projekta Via Hanseatica ietvaros katrā no partnervalstīm (Latvijā, Igaunijā un Krievijā) tūrisma pakalpojumu sniedzējiem tika organizēti pieci mācību moduļi. To mērķis bija paaugstināt zināšanas par tūrisma produktu un pakalpojumu attīstību. Mācības mudināja dalībniekus sadarboties un kopā veidot arī pilnīgi jaunus produktus un piedāvājumus.

Mācību laikā dalībnieki guva zināšanas gan par pašu projektu un tūrisma maršrutu Via Hanseatica, kā arī potenciālajām sadarbības iespējām. Mācību laikā dalībnieki apguva pasākumu vadību un organizēšanu, produktu attīstību un dizainu. Savukārt pēdējās mācības piedāvāja ieskatu komunikācijas aktivitātēs, stāstot arī par vizuālo identitāti un sadarbību ar medijiem. Šīs ir būtiskas lietas, kas nepieciešamas ne tikai Via Hanseatica projektā iesaistītajiem, bet, kuras jebkuram tūrisma uzņēmējam būtu jāzina, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu. 19.12.2013


Turpinot ieviest pārrobežu sadarbības projektu Via Hanseatica, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar SIA Nocticus no 12.-13.novembrim Vidzemes tūrisma pakalpojumu sniedzējiem organizē pēdējās mācības. Šoreiz mācību dalībnieki klausīsies vērtīgas lekcijas par tūrisma mārketinga komunikāciju digitālajā vidē un sociālo tīklu izmantošanu tūrisma biznesā.

11.11.2013

Turpinot pārrobežu sadarbības projekta Via Hanseatica ieviešanu, 8.-9.oktobrī Siguldā Vidzemes plānošanas reģions aicināja Vidzemes tūrisma pakalpojumu sniedzējus uz kārtējo mācību moduļa semināru. Šoreiz pastiprināta uzmanība tika pievērsta dizaina nozīmei, lai pakalpojumus veidotu pievilcīgākus, vienlaikus ceļot arī konkurētspēju citu uzņēmumu vidū.

Viens no svarīgiem pamatnoteikumiem – uzņēmējam vai tūrisma pakalpojuma sniedzējam vienmēr jāatceras, ka piedāvājumus veidojot, jāiejūtas tūrista ādā. Pakalpojumu dizains, kas būtībā kāpina pakalpojuma vērtību, var būt izšķirošs, kad tūrists vai pakalpojuma saņēmējs izdara izvēli par labu vienam un vai otram tūrisma piedāvājumam.

11.10.2013

Turpinot ieviest pārrobežu sadarbības projektu Via Hanseatica, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar SIA Nocticus turpina rīkot mācības tūrisma pakalpojumu sniedzējiem no Vidzemes. Mācību saturu izstrādājis un nozarē vērtīgus un atzītus lektorus ieteicis Dr.geogr. Andris Klepers, Vidzemes Augstskolas docents.

Projektā kopumā plānots organizēt piecus seminārus, trīs no tiem jau notikuši pavasara pusē, šobrīd kārta pienākusi ceturtajam mācību moduļa semināram. Divu dienu laikā, no 8.-9.oktobrim Siguldā mācību dalībnieki tiks iepazīstināti ar pakalpojumu dizainu un tā nozīmi tūrisma biznesā.

03.10.2013

Gatavojoties tūrisma izstādēm nākošajā gadā, Igaunijas- Latvijas- Krievijas pārrobežu projektā Via Hanseatica norisinās aktīvs darbs gan pie projekta mājaslapas un mobilās aplikācijas izstrādes, gan pie tūrisma ceļveža veidošanas. Jau septembra sākumā projekta komanda tiksies Sangastē, Igaunijā, lai diskutētu par projekta norises gaitu, pārrunājot gan paveikto, gan arī lai precizētu nākotnē ieplānotās aktivitātes.

Via Hanseatica projekta ietvaros, vasaras vidū noslēgušies vairāki iepirkumi, arī iepirkums par tūrisma ceļvedi. Vēloties atšķirties no citiem līdzīgiem projektiem, plānots Via Hanseatica maršrutu padarīt pievilcīgu un saistošu ikvienam tūristam, neatkarīgi no tā tautības vai vecuma. 02.09.2013


Piektdien, 19.jūlijā projekta Via Hanseatica ietvaros Valgā (Igaunijā) notiks sanāksme, kuras laikā tiks vērtēti piedāvājumi iepirkumam par maršruta „Via Hanseatica” tūrisma ceļveža izstrādi un tā tulkošanu angļu, vācu un krievu valodā. Sanāksmē piedalīsies arī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji– projektu vadītāja Dagnija Ūdre un sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa.

18.07.2013

Jūnija sākumā Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas projekta „Via Hanseatica” ietvaros Gatčinā (Krievijā) notika tematiskais seminārs „Via Hanseatica produktu attīstība”. Pasākums pulcēja projektā iesaistīto pašvaldību tūrisma uzņēmējus, kā arī tūrisma speciālistus no Latvijas, Krievijas un Igaunijas, lai papildinātu savas zināšanas gan par Via Hanseatica projektu, gan arī iepazītos ar dažādām mārketinga aktivitātēm.

08.07.2013

Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Via Hanseatica” partneri Igaunijā izsludinājuši iepirkumu par maršruta „Via Hanseatica” tūrisma ceļveža izstrādi un tā tulkošanu un rediģēšanu angļu, vācu un krievu valodā.  Iepirkums paredz teksta izveidi un tulkošanu, kā arī nepieciešamo ilustrāciju, fotogrāfiju un topogrāfisko karšu nodrošināšanu pilnvērtīgai ceļveža izgatavošanai.

Pieteikumus angļu vai igauņu valodā pieņems līdz 2013.gada 15.jūlijam. Tajā piedalīties aicināti radoši cilvēki ar vismaz 2 gadu pieredzi līdzīgu projektu izstrādē, veidojot „Via Hanseatica” tūrisma ceļvedi kā interesantu stāstu grāmatu.

01.07.2013Šodien un rīt Siguldā norisinās Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ikgadējais pasākums „Izbaudi Hanzas ceļu Latvijā, Igaunijā un Krievijā”, kura galvenā tēma ir viens no Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajiem projektiem – „Via Hanseatica”. Piedaloties konferencē un brīvdabas izstādē, divu dienu laikā apmeklētāji varēs uzzināt par tūrisma maršrutu „Via Hanseatica”, pārrobežu sadarbības programmas īstenotajām aktivitātēm tūrisma jomā un Vidzemes tūrisma piedāvājumu.

10.06.201310. un 11. jūnijā Siguldā norisināsies Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ikgadējais pasākums, kura galvenā tēma ir viens no Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajiem projektiem – „Via Hanseatica”. Piedaloties konferencē un brīvdabas izstādē, divu dienu laikā apmeklētāji varēs uzzināt par tūrisma maršrutu un pārrobežu sadarbības programmas īstenotajām aktivitātēm tūrisma jomā.

17.05.2013Pavasara sezonā Vidzemes reģionā ir aizritējuši trīs no pieciem mācību posmiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem par tematiskajiem ceļiem, tūrisma pārvaldību, zīmolvedību, pasākumu organizēšanu, kā arī tūrisma produktu attīstību. Mācības pulcēja vairāk nekā 40 uzņēmējus no Valmieras pilsētas un Cēsu, Valkas, Siguldas, Kocēnu un Strenču novada.  

03.05.2013Vidzemē turpinās projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) mācības tūrisma uzņēmējiem un pakalpojumu sniedzējiem. 9. un 10. aprīlī Valkas pilsētas kultūras namā notiks mācību trešais posms - „Produktu attīstība”. 

08.04.2013Pasākumu organizēšana ir viens no veidiem, kā piesaistīt uzmanību uzņēmumam un popularizēt tā produktus un pakalpojumus. Tādēļ projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) tūrisma pakalpojumu sniedzēju otro mācību tēma bija pasākumu vadība un organizēšana.

22.03.2013Turpinot apmācību ciklu tūrisma nozares pārstāvjiem, 19. un 20. martā Valmierā, viesnīcā „Wolmar” notiks projekta "Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē" (Via Hanseatica) apmācības Vidzemes tūrisma uzņēmējiem.

18.03.2013


Februāra vidū divu dienu garumā Dikļu pilī aizritējušas pirmās projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) apmācības tūrisma uzņēmējiem, kuras pulcēja vairāk nekā 40 uzņēmējus no Valmieras pilsētas un Cēsu, Valkas, Siguldas, un Strenču novada.  

27.02.2013


Daļa no veiksmīgas tūrisma attīstības reģionā ir uzņēmumu, speciālistu un profesionāļu sadarbības tīkla izveide. Tā ir iespēja apmācīt nozares darbiniekus par tūrisma produktu attīstību, pasākumu organizēšanu un pakalpojumu izveidi. Tādēļ no 19. februāra līdz 20. februārim Dikļu pilī notiks projekta "Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē" (Via Hanseatica) apmācības Vidzemes tūrisma uzņēmējiem.

19.02.2013


2012. gads projektam „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) ir bijis veiksmīgs. Lai gan šis ir projekta ieviešanas pirmais gads, padarīto darbu skaits ir krietns. Aprīlī Valmierā aizritējusi projekta atklāšanas konference; piedaloties dažādos pasākumos, vairota „Via Hanseatica” atpazīstamība un reģionā pabeigti rekonstrukcijas darbi piecos tūrisma objektos.  

04.01.2013Aicinām iepazīties ar "Via Hanseatica" pirmo ziņu lapu, kurā stāstam par projekta nākotnes iecerēm un jau paveiktajiem darbiem. Izdevumā atradīsiet aprakstu par "Via Hanseatica" tūrisma maršutu un objektiem, kā arī detalizētāku informāciju par projekta partneriem un gaidāmajiem pasākumiem.

23.11.2012Būs apritējis gandrīz gads, kopš Vidzemē notiek projekta „Via Hanseatica” aktivitātes. Ir sasniegti pirmie rezultāti - pabeigti rekonstrukcijas darbi piecos tūrisma objektos un projekts „Via Hanseatica” ir radījis interesi Viskrievijas pilsētu un reģionu stratēģiskās plānošanas foruma dalībnieku vidū.  

31.10.2012No 22. oktobra līdz 23. oktobrim Viskrievijas pilsētu un reģionu stratēģiskās plānošanas foruma ietvaros aizvadīta projekta „Via Hanseatica” darba grupas un uzraudzības komitejas sēde, kurā dalībnieki pārrunāja līdz šim veiktās aktivitātes, plānoja nākamos īstenošanas soļus un foruma dalībniekus iepazīstināja ar „Via Hanseatica” mērķiem un aktivitātēm. 

26.10.2012Noslēgusies automašīnu stāvlaukuma izbūve pie nodibinājuma "Māra Štromberga aģentūra" veidotās Londonas Olimpisko spēļu prototipa BMX trases Kocēnu pagasta Rubenē. Stāvlaukumu varēs izmantot, sākot ar ceturtdienu, 11. oktobri.

11.10.2012Kocēnu novada dome turpina aktīvu līdzdalību Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē”.

20.09.2012Eiropas sadarbības dienu 2012  ar saukli “Kopā ar kaimiņiem labākai nākotnei!” svinēs visā Eiropā, stāstot plašākai sabiedrībai par sadarbību un draudzīgu saišu veidošanu starp pierobežā dzīvojošām vietējām kopienām. Kā viens no veiksmīgākajiem pārrobežu sadarbības piemēriem ir izvēlēts arī  Vidzemes plānošanas reģiona īstenotais projekts "Via Hanseatica". 

11.09.2012Jau iepriekš ziņots par Strenču novada domes partnerību pārrobežu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē. Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu / Ivanovogorodu, Tartu, Valku / Valgu, Strenčus, Valmieru un Siguldu.

30.08.2012Pagājušajā nedēļā pabeigta kāpņu rekonstrukcija Ziloņu ielā 1, pie Dzirnavu ezeriņa. Kāpnes tika pārbūvētas pilnībā, nomainītas arī kāpņu margas, kā arī sakopta teritorija blakus kāpnēm. Saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātiem, rekonstrukcijas darbus veica SIA „Vidzemes Energoceltnieks”. Kopējās darbu izmaksas bija 46 885 lati (bez PVN).

29.08.2012

No 22. augusta līdz 24. augustam Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Maija Zālamane dosies uz Sanktpēterburgu, lai piedalītos projekta „Attālo teritoriju attīstības veicināšana, veidojot uz vietējiem cilvēkiem un resursiem balstītu Via Hanseatica pārrobežu tūrisma maršrutu un produktu/Via Hanseatica” koordinatoru un darba grupas sanāksmē. Tā kā 30. jūnijā noslēdzās projekta pirmais posms, sanāksmē tiks pārrunāts līdz šim paveiktais, savukārt darba grupās, kurās piedalās visas projekta partnerinstitūcijas, tiks pārrunāta turpmākā projekta gaita.

21.08.2012Jūlija beigās noslēgušies Sedas kultūras nama atpūtas laukuma būvdarbi, kuru rezultātā ir izbūvēts bruģakmens laukums, uzstādīti soliņi, atkritumu tvertnes, velo statīvs ar nojumi un velo statīvi bez nojumes, kā arī ierīkoti zaļumstādījumi un ārējais apgaismojums. Nākošā gada pirmajā pusē atpūtas laukumu papildinās informācijas stends.

13.08.2012Lai veicinātu tūrisma attīstību, Igaunijas –Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013.gadam ietvaros šogad tika uzsākts projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu ViaHanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (ViaHanseatica) īstenošanas.

20.06.2012Ir uzsākti Valkas Novadpētniecības muzeja stāvlaukuma rekonstrukcijas darbi. To ietvaros līdz jūnija beigām tiks paplašināta iebrauktuve no Cimzes ielas uz stāvlaukuma teritoriju un atjaunots stāvlaukuma segums. Rekonstrukcija tiek veikta, lai radītu iespēju pie muzeja piekļūt arī lielāka izmēra autobusiem. 19.06.2012
Sedas pilsētas un Strenču novada iedzīvotāji jau būs pamanījuši Sedas pilsētas kultūras nama pārvērtības. Tomēr būvdarbi kultūras nama tuvumā turpinās. Jau iepriekš tika ziņots par Strenču novada domes partnerību pārrobežu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica).

14.06.2012

22. un 23.maijā Igaunijā norisinājās projekta "Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu "Via Hanseatica" tūrisma maršruta izstrādē" ("Via Hanseatica") darba grupas sanāksme. Tajā piedalījās arī Strenču novada  pašvaldības Attīstības un plānošanas departamenta speciāliste Ilona Pinzule.

31.05.201222. un 23.maijā Igaunijā norisinājās projekta "Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu "Via Hanseatica" tūrisma maršruta izstrādē" ("Via Hanseatica") darba grupas sanāksme. Tajā piedalījās arī Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Maija Zālamane. 29.05.2012
Aprīļa vidū ar atklāšanas konferenci sākta aktīva projekta „Via Hanseatica” īstenošana. Turpmākajos gados projekta komanda vēlas panākt maršruta kā tūrisma galamērķa lielāku atpazīstamību un "Via Hanseatica" teritorijā nodrošināt ienākumu avotu tūrisma nozares pārstāvjiem Latvijā, Igaunijā un Krievijā.  

14.05.2012Cēsīs uzsākta projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) īstenošana. 20.04.2012
Šonedēļ aktīvi norit sakopšanas darbi Ziloņu ielas Bastiona nogāzē, atbrīvojot to no vairākiem kokiem, kas līdz šim bojāja vēsturisko pils aizsargmūri. Nocirstie koki, kas galvenokārt bija kļavas un nogāzē iesējās pašas, brucināja mūri, radot zaudējumus vēsturiskajam mantojumam, kā arī apdraudot iedzīvotāju drošību.

19.04.201212. un 13.aprīlī Valmierā, Vidzemes Augstskolas konferenču zālē norisinājās reģionāla tūrisma konference, kurā ar prezentāciju par projektu Via „Hanseatica” uzstājās projekta vadītāja Sille Talvet.  

13.04.201210. un 11.aprīlī Valmierā, viesnīcā “Wolmar” norisināsies projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) atklāšanas konference, kuras laikā notiks aktīvas diskusijas, lai izvērtētu kā sasniegt izvirzītos projekta mērķus.  

02.04.2012Valkas novada dome ir uzsākusi projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) īstenošanu. Tas ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu / Ivanovogorodu, Tartu, Valku / Valgu, Valmieru un Siguldu. 30.03.2012
Jau iepriekš tika ziņots par Strenču novada domes partnerību pārrobežu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē (Via Hanseatica). 19.03.2012
Strenču novada dome 2012.gada janvārī ir uzsākusi darbu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica). Projektu līdzfinansē Igaunijas - Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programma un tā ilgums ir 36 mēneši: no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim.

09.03.2012

Šogad uzsākts projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) īstenošanas. Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu/Ivanovogorodu, Tartu, Valku/Valgu, Valmieru un Siguldu. Projektā plānots veicināt attālo Igaunijas, Latvijas un Krievijas projekta teritoriju ilgtspējīgu attīstību, izmantojot Via Hanseatica pārrobežu tūrisma maršruta potenciālu. 13.02.2012


Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031